Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Kooperatifçilik Bölümü Nedir? - Kooperatifçilik Bölümü Hakkında

  Kooperatifçilik Bölümü Nedir? - Kooperatifçilik Bölümü Hakkında - Kooperatifçilik Bölümü Mezunları Ne iş Yapar?

  Kooperatifçilik programı kooperatiflerin karşılaştığı malihukuku ticari problemlere çözüm gitirecek elemanları yetiştirmeye yönelik eğitim yapar. Ülkemizde tarım ve kredi kooperatifçiliği oldukça gelişmiş durumdadır. Gerek yeni kooperatif kurmak ve gerekse kurulmuş olan kooperatiflerde çalışmak mümkündür.

  Programın Amacı: Kooperatifçilik programı kooperatiflerin karşılaştığı mali hukuki ticari problemlere çözüm getirecek elemanları yetiştirmeye yönelik eğitim yapar.

  Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Kooperatifçilik programında sosyoloji psikoloji matematik işletmeiktisat alanlarında dersler okutulur ve staj yaptırılır.

  Gereken Nitelikler: Kooperatifçi olmak isteyenlerin ikna yeteneği yüksek hoşgörülü sabırlı girişken anlayışlı ve insanlarla etkileşimden hoşlanan kimseler olmaları gerekir.

  Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Kooperatifçilik programını bitirenlere "Kooperatifçilik Meslek Elemanı" ünvanı verilir. Kooperatifçilik meslek elemanı çalıştığı kooperatifin gerek halkla gerekse kamu ve özel kuruluşlarla ilişkilerinin kanun tüzük ve yönetmeliklere uygun olarak yürütülmesine çalışır. Kooperatifçiparasal kaynak sağlama ve kurumun parasal olanaklarını en ekonomik biçimde dağıtma kurumun harcamalarını saptama üyelere parasal çalışmalar ve bütçe hesapları konusunda bilgi verme gibi işler yapar.

  Çalışma Alanları: Ülkemizde yapı kooperatifçiliği tarım ve kredi kooperatifçiliği oldukça gelişmiş durumdadır. Gerek yeni kooperatif kurmak ve gerekse kurulmuş olanı çalıştırmak amacıyla elemanlar kamu ve özel kuruluşlarında görev alabilirler.
  KeLeBeK, Bunu Beğendi.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Peh böyle bölüm mü varmış.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş