Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Webmaster Nedir, Webmaster Ne İş Yapar, Web Tasarımcı

  Webmaster internet sitesi yapan kişidir. İngilizcedeki master kelimesi bu terimde uzman anlamında kullanılmaktadır. Maddi kazanç için değil hayır için bu işi yapanlar kendilerine webservant derler.

  Webmaster'lar web teknolojileri ile ilgilenen ve onları üreten kişilerdir. İnternet Sitesi ve İnternet Programları yapan kişilerdir. Sitenin daha çok programlaması ile ilgilidirler. Sitenin tasırımları ile webtasarımcılar ilgilenirler. Site içerikleri ile ise site yöneticiler admin moderatorlar ilgilenirler.

  Küçük sitelerin webmaster'ları genelde sahipleriyken büyük sitelerde webmaster bir çeşit koordinatördür. Bu işi tam zamanlı bir iş olarak yapan insanlar olduğu için bir meslek olarak kabul edilebilir.

  Webmaster'ların Kullandıkları İnternet Dilleri
  ASP -> Microsoft'un geliştirdiği bir teknolojidir.

  .NET ->Microsoft'un geliştirdiği bir teknolojidir.

  PHP ->Web programlama dilidir.

  JavaScript -> Bir script dilidir.

  HTML ->Web İşaretleme Dilidir.

  ColdFusion ->Bir web programlama dilidir.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Peki Web Master Nedir ? Kaçımız biliyoruz bu kavramı ?

  Arkadaşlar Webmaster'lık kolay şey değildir. Birşeyin altına Webmaster yazıyorsanız farkında olmadan bir sürü yükümlüğü almış olursunuz..


  Webmaster ( Web efendisi ) demek bir sayfayı ( yada projeyi) sıfırdan yani dokümanların hazırlanmasındandüzenlenmesine resimlerin eklenmesinetaslağının hazırlanmasına kodlarını yazılmasına optizime edilmesine gerekli değişikliklerin yapılmasına yani anlayacağınız bir sitenin her şeyi üzerinde profesyonel olarak hakim olan kişilere denir. Ki kurslara da gittiğinizde webmaster sertifikası alabilmek için öncellikle diğer 4 konu hakkında sertifika almak zorundasınız. Bir webmaster olmazsa olmaz çok iyi derecede HTML bilgisine sahiptir CSS’lere hakimdir OPTİMİZASYON konusunda uzmandır ARAMA MOTORLARININ ciğerini bilir DİNAMİK SİTESİ YÖNETİMİNİ iyi bilir ÇOK İYİ GÜVENLİK BİLGİSİ vardır VERİTABANLARINA aşinadır RENKLERİ iyi bilir TASARIMDA yeteneklidir.... Yani basitçe nasıl ki Grafiker ayrı bir şey Art Director ayrı bir şey buda öyle.....


  Sonuç Web Master aşağıda adı geçen tüm birimlerin işini tek başına yapabilen ( Profesyonelce yapabilen ) KİŞİDİR!!!!


  1. Web Publisher ( Web Yayımcısı )
  demek ise tüm çalışmaları bitmiş sitenin ftp ile yüklenmesi onun hayata geçirilmesi ve yayınlanmada karşılaşılacak sorunları çözmek igibi konular ile ilgilenir. Ortaya çıkan sorunları ise birazdan bahsi geçecek kişiye rapor ederek gerekli düzenlenmelerin yapılmasını sağlar.

  2. Web Designer ( Tasarımcı )
  bir sitenin görsel unsurlarını tablolarını yerleşimini Flash Gif. vb görsellerini hazırlayan kişidir. Müşterinin isteğine göre kendi yeteneğini de ortaya koyarak göz alıcı çalışmalar yapar. OPTİMİZASYON nedir çok iyi bilir GRAFİK ve ANİMASYON programlarına hakimdir RENK onun için SOYADI gibidir FONTLAR konusunda uzmandır KONSEPT'i vardır PROGRAMCIYA kolaylık sağlayacak TEKNİK BİLGİYE sahiptir ve ona göre TASARIM YAPAR....Yani bir nevi dijital grafikerdir..

  3. Web Programmer - Coder ( Web Programcısı )
  nerdeyse en zor işlerden birini yapar sitenin tüm arka plan KODLARINI ve UYGULAMA SCRPITLERİNİ bu arkadaş yazar KONUSUNA HAKİMDİR PHPASPJAVAJSCRIPTNET uygulamalarından herhangi birine yada hepsine MYSQLMSSQLACCESSPOSTGRESQL gibi veritabanları AVCUNUN İÇİ gibi iyi bilir. GÜVENLİK KONUSUNDA bilgilidir HAZIR KODLARI anlayabilecek kadar ve ÇÖZÜMLEYECEK kadar bilgisi vardır. Site tasarımına uygun CSS koldarın yazabilir HTML konusunda UZMANDIR....

  4. Web Editor ( Düzenleyici )
  aslında şu an piyasada ki arkadaşlara denebilir ( bu gerçeği kabul eden onlarca arkadaşım var ) editörler genellikle şirketlerin bilgi işlem departmanında ki arkadaşlardır bu kişilere şirket tarafından sanki çok az işleri varmış gibi birde web işini verirler genellikle hazır Templateleri düzenler kodlarda ufak tefek değişiklik yaparlar gerçekte WEB EDİTÖRLERİ WEB MASTER kadar bilgi sahibidir. Çünkü en son aşamada 1 yıllık tüm değişiklik ve GÜNCELLEME işlerini bu arkadaşlar yaparlar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş