Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Post Abiler, ablalar ben geldim. Kovarsanız giderim.

  SERDAR YILDIRIM'IN HAYAT HİKAYESİ

  1959 yılında İnegölde doğdum. İlk orta ve lise 2’yi İnegölde okudum. Lise 1 e giderken okulda düzenlenen şiir yarışmasında ilk 10 a giremedim ama edebiyat dünyasına giriş yapmış oldum. Şiir yazmaya devam ettim. Yazarların şiirlerini inceledim. Kelime dağarcığım gelişsin diye sözlük ve imla kılavuzu kitaplarını okudum. 1975 yılında Bursa’ya taşındık. Lise 3 ü Bursa Atatürk Lisesi’nde okudum.

  Liseden sonra İstanbul Mühendislik Mimarlık Fakültesi’ni kazandım. 1978 yılı çok olaylar oluyordu. Evden gidersen para göndermeyiz dediler. 1980 yılı eylül ayında ben askerdeydim.

  Askerden geldikten sonra Bursa'ya bağlı Demirtaş Kasabası yolunda Yeyma Çiftliği vardı. Ben orada tek tekerlekli el arabasıyla kütük taşırdım. Daha sonra bir yılı aşkın bir süre iş aradım ve 1982 yılı mart ayında kırtasiye dükkanı açtım.

  Aradan bir yıl geçmişti. Bir gün dükkanıma mal almak için Dünya Dağıtım'a gitmiştim. Dünya Dağıtım'ın üst katı çeşitli kırtasiye malzemeleriyle doluydu. Buradan kutuyla silgiler kalemler boyalar aldım. Daha sonra alt kattaki kitap bölümüne indim. Sağa bakındım sola bakındım her yer kitap doluydu. Yeni taşındığım dükkanda hangi kitapların satışı daha uygun olur diye düşünüyor ve bir türlü karar veremiyordum. Dünya Dağıtım'ın dört ortağı vardı. Bu ortaklardan birisi üstü kitaplarla dolu bir masanın yanındaki sandalyede oturuyordu. Ben yanından geçerken: Serdar biraz gelir misin? dedi. Ben yanına gidince ayağa kalktı ve masanın üstünden bir takım kitaplar seçmeye başladı. Daha sonra bana verdiği dört kitap şunlardı:

  Linç ( Roman ) Kerim Korcan
  Başlayan Kavga ( Roman ) Hasan Kıyafet
  Radar ( Hikaye ) Hasan Kıyafet
  Köydeki Keklikler ( Hikaye ) Nusret Ertürk

  O adam şu unutulmaz sözleri de söyledi:
  " Bak Serdar bu kitapları sana parasız veriyorum. Bunlarda yazılanları iyice oku öğren. Hem sana hem de başkalarına çok faydası olacaktır. "

  Ben Linç romanını yıllar içinde tam dokuz kere okudum. Diğerlerini dörder kere okudum. Çocukluğumda bizim evin oldukça büyük bahçesinde tek katlı bir evimiz daha vardı. Bu evin bir odası ve yanında odunluk vardı. O odadaki dolabın içinde tahtadan bir sandık vardı. Bu sandıkta çocuklar için eskiden kalmış hikaye ve masal kitapları bulunuyordu. Bazılarının isimlerini şimdi bile hatırlıyorum. Para Buldum Yaşasın Sinema Dağıldı Akkavak Kızı. Ayrıca Pedagoji kitabı vardı.

  Ben o pedagoji kitabını sekiz yaşımdan on altı yaşıma biz Bursa'ya taşınana kadar pek çok defa okudum.

  Çocuğun zihinsel etkinliklerinin; beceri ve yetenekleriyle ruhsal ve bedensel gelişiminin; sosyalleşme sürecinde giderek karmaşık hale gelen kişilik kazanma çabasının aşamaları ve nitelikleri üzerine yapılan gözlem tanı ve saptamalarla bunlara uygun eğitim metotları geliştiren; bunların bilimsel doğruluğunu tartışıp değerlendiren çocuk psikolojisi alanına pedagoji denir.

  - Eğitimi konu alan disiplindir.
  - Pedagoji öğretmen merkezli bir eğitimdir. Yani neyin nasıl ve ne zaman öğretileceğine öğretmen karar verir.
  - Çocukları yetiştirme bilimi ve sanatıdır.
  - Pedagoji eğitimi gerçekleştirmek ve özellikle de öğretilen vasıtaların tümüdür.
  - Başkalarının kanıları fikirleri ve alışkanlıkları üzerinde etkili olmayı amaçlayan her türlü aksiyondur.

  1984 yılında kendimi anlattığım Simitçi Çocuk isimli ilk hikayemi yazdım. Daha sonraki 4 yıl sadece şiir yazdım. Aslında hikaye yazmak istiyordum ama pek çok defa denememe karşın bu mümkün olmadı. Önünde kağıt elinde kalem 1 saat 2 saat öylece beklemek ve hiç birşey yazamamak korkunç zordur. 1988 yılında gerçek anlamda hikayeler ve masallar yazmaya başladım. O yıl ağustos ayında Korkak Tavşan' ı yazdım. Sonra Ot Yiyen Kaplan Zavallı Çoban Keloğlan İle Nasreddin Hoca.

  1994-95-96 yıllarında İstanbul'a gittim. Yayınevleriyle konuştum. Hikayelerimi okudular. Çok beğenenler çıktı. Yayınevleri hikayeleri kaderine terk ettiler.

  İstanbul Cağaloğlu'ndaki bir yayınevi sahibi hikayelerimi okuyup çok beğendi ve bunları sen mi yazdın diye sordu.
  Evet ben yazdım deyince senin adın ne diye sordu. Ben de benim adım Serdar Yıldırım dedim.

  Yayınevi sahibi Türksün değil mi? deyince ben de evet Türküm dedim.

  Adın George veya Mark olsaydı İngiliz veya Fransız olsaydın ben bu hikayeleri basardım. Adın Serdar Yıldırım ve ne yazık ki Türksün. Ben bu hikayeleri basmam arkadaş dedi ve hikayelerimi bana geri verdi.


  1997 yılında Ayla ile evlendim. İki yıl sonra oğlum Serkan dünyaya geldi. Radyo Presste 1.5 yıl ve Radyo Sözde 4 ay Mini Mini Büyüklere isimli çocuk programını hazırlayıp sundum. Söz Gazetesinde çocuk sayfası hazırladım.

  14 Haziran 2006 tarihinde İnternette hikaye masal ve şiirlerim okunmaya başladı.
  Spor olmazsa olmazlarımdandır. Uzun yıllardır sürdürdüğüm sporu hiç aksatmadım. Haftada 1-2 defa 6 km. lik koşulara çıkarım. Arada bir ağırlık çalışırım. Her gün muntazam jimnastik yaparım. Sporun insan vücudunu ve beynini zinde tuttuğuna inanırım. Kilo sorunum hiçbir zaman olmadı. Bu yazıyı okuyan herkese spora başlamalarını tavsiye ederim. Geçen yılların sizi yaşlandırmak için zorlanacağını fark edeceksiniz. Sağlıklı ve mutlu kalın.

  25 yıl kırtasiyecilik yaptım. Hep çocuklarla beraberdim. Onları her zaman kendine özel değerli birer varlık olarak kabul ettim. Ben çocukları başıma taç yaptıkça onlar beni baştacı yaptılar. Ekmek paramı çocuklardan kazandım. Her biri birer cevher olan sevgili çocuklar için bir şeyler yapmak faydalı olmak istedim. Bunun bir yolu olmalıydı. O yolu aradım ve sonunda buldum. Onlar için iyilikleri anlatan maceralı hikaye ve masallar yazmak istedim ve yazdım da. Yazdıklarımı çocuklar kadar büyükler de çok beğendiler.

  Bu güzel forumun " sizin kaleminizden " " dini hikayeler " " aşk hikayeleri " bölümünde sizlerleyim. "

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Forumumuzun en büyük abisi gelmiş hoşgelmişsin güzel ve tatlı bir ortamamımız vardır


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Hoşgeldiniz. Güzel bir tanıtım olmuş Serdar bey.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Hoşgeldiniz Serdar bey. Sizi daha önce başka bi yerde de görmüştüm. Hikayelerinizi okumuştum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş