Başmeleklerle Çalışmak

* Şimdi Başmelekler hakkında ve onlara nasıl sesleneceğiniz konusunda bilginiz var. Bunu düzenli olarak sürekli hayata geçirmeniz yaşamınızın her alanında size faydalı olacaktır. Yine de bazen tek bir Başmeleğe ihtiyaç duyduğunuz zamanlar da olabilir. Bağlantı kurmanın en kolay olduğu Başmelek sizin kendi burcunuzu temsil edendir.

* Mikail: Koç Aslan Yay
* Cebrail: Yengeç Akrep Balık
* Rafael: İkizler Terazi Kova
* Uriel: Boğa Başak Oğlak


* Bu istediğimiz zaman diğer Başmelekler'le bağlantı kuramayacağımız anlamına gelmez. Ancak size ve enerjinize en yakın olan Başmelek kendi Zodyak Simgenizden olanıdır.
* Kendi Meleğiniz korumak ve yardım etmek için sürekli sizinle olduğuna göre neden Başmelekler'den birine seslenme ihtiyacı duyarsınız?
* Çok daha fazla güç ve yardım gerektiren özel bir amacınız olabilir. Bunu elde etme çabası sizi oldukça gerginleştirip huzursuz ediyor da olabilir. Bizler aslında her an huzur içinde olamayabiliriz. Bizi gerçekten de tedirgin eden bir konuya takılıp kalabiliriz. Bu da bizim insansal yapımızdan kaynaklanır.

Eğer ekstra güç ve korumaya ihtiyacınız olursa doğru Başmeleği yardımınıza çağırabilirsiniz.

Her Başmeleğin özel sorumlulukları vardır:

* -- Mikail en çok ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda sabır ve güven sağlar. O ayrıca diğerleri tarafından saldırıya uğrarsak da bizi koruyacaktır. Bu koruma sözlü saldırıdan fiziksel şiddet içerek davranışlara kadar uzanır.
* -- Cebrail umut sezgi ilham sevgi ve ruhsallık sağlar. Bu erdemlere ihtiyacımız olduğunda Cebrail bize onları bol bol vermek için hazırdır.
* -- Rafael yaratıcılık ve şifa sağlar. Bu yetiştirici Başmelek fiziksel bedeninize yeniden hayat kazandırmada canlılık vermede yardımcı olur. Rafael ayrıca yaratıcı gücünüzün ortaya çıkmasını ve güçlenmesini de sağlar. Eğer sanatsal bir şey yapmayı veya yaratmayı düşünüyorsanız Rafael değersiz bir şey oluşturmanızı engelleyerek gerçekten de olağanüstü değerli eserler ortaya koymanıza yardım eder.
* -- Uriel içsel görü netlik ve açıklık getirir. Eğer tüm resmi göremediğinizi bütünü kavrayamadığınızı hissediyorsanız veya insanların gizli kalmış yönlerini sezmede zorlanıyorsanız Uriel'i yardıma çağırın. O sizin olup biteni görmenize yardım edecektir.