Rüyalar

* Koruyucu Meleğiniz ile rüyanızda da karşılaşabilirsiniz. Bu çok rastlanan bir olaydır. Her şeyden önce rüyalarımız yaşamımızda olup biteni ayırt etmemizi sağlarlar. Böylece biz de yaşamımızda nelerin yolunda olup olmadığını anlayabiliriz. Eğer Koruyucu Meleğiniz size rüya yolu ile gözükürse yatağınızın yanında bir kalem ile not defteri bulundurun böylece uyanır uyanmaz hatırladığınız şeyleri not edebilirsiniz. Bildiğiniz gibi günlük yaşamın o alışılmış temposuna başlayınca rüyaların bir çoğu veya büyük bir kısmı unutulur gider.

* En azından bilinçaltınızın nasıl çalıştığına dair size değerli ipuçları sağlayacağından bir rüya günlüğü tutmak çok iyi bir yöntemdir. Rüyalarınız ayrıca gelecek ile ilgili öngörüler de sağlayabilir. Bu ise hayatınızı doğru kararları doğru zamanlarda alarak mümkün olduğunca başarılı kılmada size yardımcı olur.

Düşünceler ve Duygular

* Duygu ve düşünceler Koruyucu Meleğimizin bizlerle konuşmasının bir başka yoludur. Skeptikler (Yani felsefede şüphecilik akımını benimseyenler) hepimizin her zaman duygu ve düşüncelerimizin zaten sürekli var olduğunu söyleyebilirler ki bu da doğrudur. Açıkçası her duygu ve düşünce Koruyucu Meleğimiz'den gelmez. Ama biz çoğu zaman bir düşünce ya da duygu oluştuğunda onun içgüdüsel olarak başka bir kaynaktan geldiğini yani bilinçaltımızdan gelmediğini biliriz. Birçok yaratıcı insan bunu sürekli yani düzenli olarak yaşarlar. Ben bu diğer kaynağın Koruyucu Meleğimiz olduğuna inanıyorum. Doğal olarak bu tür duygu ve düşünceler çok daha özel bir dikkat gerektirir. * Başarılı bir işadamı olan bir tanıdığım bu tür düşünce veya duygu geldiğinde bir ılıklık hissettiğini anlatmıştı. "O zaman doğru yolda olduğumu biliyorum." dedi. "Eğer görmezlikten gelirsem daha sonra mutlaka pişman olurum."

Sezgi

* İçimize doğan önsezilerimiz kesinlikle duygularımız ile ilintilidir. Hepimiz bu tür şeyleri zaman zaman yaşarız. Bunlar Koruyucu Meleklerimiz'den gelen mesajlar mıdır? Söylemek zorundayım ki; Evet!

* İşin garip tarafı bu sezgileri bazen alırız ama onları bilinçli olarak fark edemeyiz. Uzun yıllar önce William E.Cox adlı bir parapsikolog tren ile seyahat eden bir grup insan üzerinde istatistiksel bir deney yapmıştır. Tren ile seyahat edip kaza geçiren insanlar ile güvenli bir şekilde yolculuk yapan yani kaza geçirmeyen insanlar arasında sayısal olarak bir karşılaştırma yapmayı amaçlamıştır. Kazalardan önce belli bir rotada seyahat eden yedi ondört yirmi bir ve yirmi sekiz günde aynı trende yolculuk yapan kişilerin sayısını çıkardı. İstatistiksel olarak derlediği bilgiler şu sonucu ortaya çıkarmıştır:

* Yolcular farkında olmadan kaza yapacak olan trenlere binmekten bir şekilde kaçınmışlardır. Bu trenlerden aslında bilinçli olarak kaçınmayan yolcular kaza günü ya uyuyup kalmışlar ya o gün işe gitmemeye karar vermişler veya treni kaçırmışlardı.
* Cox araştırmasını genişletti ve incelediği 35 kazada kazaların %80'inde benzer sonuçlarla karşılaştı. Neden o insanlar tam da o kaza günlerinde trenleri kaçırmışlardı?

* Tüm bu gariplikleri sadece bir tesadüf olarak adlandırmak gerçeklerden uzaklaşmak olurdu. Trenleri kaçıran insanların bir şekilde Koruyucu Melekleri tarafından uyarıldıkları veya korundukları düşüncesine inanmak uzak bir olasılık mı olurdu?

Dua Etmek

* Burada kastedilen dua dinsel anlamda değildir. Mistik Ezoterik ve Metapsişik çalışmalarda duadan kasıt olmasını istediğimiz herhangi bir şeyin fizik planda gerçekleşmesi için konsantre edilmiş düşünce enerjisinin astral plana yollanmasıdır.

* Dua etmek Koruyucu Meleğiniz ile iletişime geçmede diğer bir yoldur. Dua düşünce ve duygularımızı beklentilerimizi bilinçli bir şekilde Melekler'e ve bağlı bulundukları İdare Mekanizması'na sesimizi doğru konsantrasyon ile duyurma şeklidir. Ve bu seslenişin Melekler ve İdare Mekanizması'nca duyulması beklenilen konuda aktifleşmesi için tüm pozitif enerjiniz ile ve iyi niyetiniz ile seslenmeniz gerektir. Niyetiniz ve içtenliğiniz burda çok önemlidir.

* Siz sadece normal bir şekilde Koruyucu Meleğiniz ile iletişim kurmak için dua edin.

Rastlantılar / Eş zamanlılık

* Rastlantılar eş zamanlılık yani aynı anda yaşanan olaylar ve şanslı kısmetli olma bence Koruyucu Meleğimizin iş başında olduğunu anlatan göstergelerdir.

Mektup Yazmak

* Koruyucu Meleğiniz ile iletişim kurmak için mektup yazmak çok etkili bir yoldur. Şöyle başlayabilirsiniz. "Sevgili
Koruyucu Melek" ve sonra söylemek istediğiniz her şeyi yazabilirsiniz. Aşağıdaki satırlar gibi olabilir. Örneğin:

* "Sevgili Koruyucu Melek

* Yaşamımın her aşamasında yanımda olduğunu beni koruyup rehberlik ettiğini biliyorum ama şimdi seni daha iyi tanımak istiyorum. Lütfen benimle bağlantı kur böylece daha yakın olabiliriz. Teşekkürler.

* Sevgiler (Adınızı yazın)"

* Tanıdığım bazı insanlar Koruyucu Melekleri'ne düzenli olarak sayfalar dolusu mektuplar yazıyorlar. Sadece siz ve Koruyucu Meleğiniz göreceği için ona yazacağınız mektup istediğiniz kadar özel olabilir.

* Mektubunuzu yazınca onu bir zarfa koyun ve üzerine "Koruyucu Meleğime" yazın kapatın ve bir tören düzenlercesine yakın mektubunuzu. Yakarak onu Koruyucu Meleğinize ulaştırdığınızı düşünün. Küllerini alın ve dışarıya savurun. Ben tüm bu olayı tamamen dışarıda yapmayı tercih ediyorum. Özel bir "Dilek Ağacım" var ve Meleğime mektup yazarken onun altında otururum. Sonra orada ağacın altında mektubumu yakarım ve küllerin rüzgarla uçuşunu izlerim. Diğer yöntemlerde olduğu gibi bu yöntemde de içiniz rahat olsun Meleğiniz mektubunuzu alacak ve sizinle bağlantı kuracaktır.

Koruyucu meleginizi resimlemek

* Koruyucu Meleğinizi yardıma çağırmak için yaratıcı olan her yöntemi kullanabilirsiniz. Ama tabi ki onunla bağlantınızda kendi yaratıcı fikirlerinizin de çok faydası olabilir.

* Meleklerin resimlerini çizip onları boyamayı deneyin. Resminizin ne kadar güzel olduğunun hiç önemi yok. Profesyonel olarak resim yapan ve bu işte çok güzel bir yerlere gelen bir kuzenim olmasına rağmen ben çizim ve boyama konusunda umutsuz bir vakayım.

* Yine de bu hiç de önemli değil çünkü sadece kendim ve Meleğim için resim yapıyorum.

* Melek resmi yapmaya odaklandığınızda Koruyucu Meleğinizi kendinize çekersiniz. Hatta kaleminizin giderek onun etkisiyle hareket ettiğini ve çok güzel şeyler yaptığınızı bile görebilirsiniz.

Dikkatli ve farkında olmak

* Algılarınızı açık tutmak ve bazı şeylerin farkında olmak Koruyucu Meleğiniz ile iletişim kurmada hayli etkili bir yoldur. Koruyucu Meleğinizin orada olduğunu ve size yardım etmek istediğini iyice algılayın. Aslında onunla iletişim için en hızlı ve basit yol "İmdat yardıma ihtiyacım var" demektir. Tabi ki bunu gerçekten de ihtiyacınız
olduğunda yapmalısınız. Konuşun Meleğiniz ile. Neye ihtiyacınız varsa onu isteyin. İsteklerinizi mümkün olduğunca net belirtin. Eğer ne istediğinizi bilmezseniz onu doğru olarak isteyemezsiniz. İstekleriniz net ve öz olmalı. Ne istediğinizi biliyor olmanız işin en önemli kısmıdır. Eğer neyi arzuladığınızı bilmezseniz onu elde ettiğinizde dileğinizin yerine geldiğini nasıl bilebilirsiniz ki? Neye ihtiyacınız varsa Meleğiniz'den size onu sağlamasını isteyin. Sonra sakince ve güven içinde bekleyin gerekeni Meleğiniz size sağlayacaktır.

* Koruyucu Meleğiniz ile sürekli konuşmalar yapmak çok yararlı bir yoldur. İhtiyaçlarınızı söyleyin ama aynı zamanda yaşamınızda olup biteni de konuşun onunla. Başarılarınızı sevinçlerinizi anlatın ona. Ne zaman mutlu canı sıkılmış yalnız veya bunalmış olursanız paylaşın onunla. Böylece sürekli iletişim Koruyucu Meleğinizin yaşamınızda önemli bir yer tutmasını kolaylaştıracaktır.

* Çok büyük bir olasılıkla hızlı sonuçlar elde edebilme şansınız olmasına rağmen siz yine de bunu beklemeyin. Sabırlı olun ve konuşmaya devam edin.

* Her gece sizinle ilgilenip yardımcı olduğu için ona teşekkür etmek çok güzel bir alışkanlıktır. Bizler hepimiz takdir edilmekten teşekkür edilmekten hoşlanırız ve Melekler de bu konuda birer istisna değildirler.

Koruyucu Meleginizi Yaratmak

*Diğer yöntemler sayesinde Koruyucu Meleği ile iletişime geçemeyen kişilere çok yararlı olduğuna inandığım bir diğer yöntem de Meleğinizi kendinizin yaratmasıdır. Ama siz diğer yöntemlerle (2. bölümdeki) başarılı olsanız bile yine de kendi Meleğinizi kendiniz oluşturmak hoşunuza gidebilir.

* Yaşamda kendi realitemizi yani kendi gerçekliğimizi yaratırız. Bu genellikle bilinçli bir yaratım olmaz. Bu arada doğal olarak psikologlara göre yaşamlarımızı düşüncelerimizi değiştirme gücümüz ile de değiştirebiliriz.

Koruyucu Meleginizin Adı

* Bir kere Koruyucu Meleğiniz ile iletişim kurdunuz mu hemen onun adını sorun. Bu birçok açıdan önem taşır. Birinin adını biliyor olmak sizin o kişi ile yakın olmanızı daha derin bir iletişim için gerekli olan dostça bir ilişkinin kurulmasını sağlar.

* Koruyucu Meleğinizin adını bilirseniz bu size ona rahatça yaklaşma şansını kazandırır. Artık gerekli olan onu bilincinizde var etmek için sadece adını söylemek olacaktır. Meleğinizin adını onunla ilk iletişim kurduğunuz zaman belki de kendiliğinden öğreneceksiniz. Eğer ismini bulmanız biraz zaman alırsa bu konuda endişe etmemelisiniz. Sadece kendinizi rahat bırakın ve adını sorun... Adı zihninizde belirecektir...