Melekler özel rica görevlileridir.Özel ricalarımıza melekleri dahil ettiğimiz zamanYüksek Benliğimiz'in arzularını dile getirmiş oluruz.

Meleklerin sizin ne arzuladığınızı zaten bildiklerinidolayısıyla onlardan istemenize gerek olmadığını düşünebilirsiniz.Fakat istemekeylemi harekete geçiren olumlu adımdır.

Meleklerden özel bir ricada bulunmakdileklerinizi göndermek ve Tanrı'dan onları hayırlamasını istemek gibi birşeydir.

Melek postası içinözel bir dileğinizi bir kağıda yazın ve onları meleklere postalayın.Yazılı sözlerin kendine özgüözel bir gücü olduğu söylenir.Meleklerden özel bir ricada bulunmak içinkendi en yüce meleğinize ve ricanızla ilgili diğer kimselerin en yüce meleklerine ithafen bir mektup yazın.Mektubunuzda ne istediğiniziolabildiğince açık ve dürüst bir şekilde anlatın.

Eğer yakınlarınızın da şifaya sevgiyebilgiye ihtiyaçları varsa onların en yüce meleklerine yazın.

Başka insanların meleklerine yazarkeno insanların özgür iradeye sahip olduklarını unutmayın.
Örnek olarakeğer bir kimseyio kişinin meleğine yazmak suretiyle sevgisel anlamda etkilemeye çalışıyorsanızyapılacak en iyi şey onu koşulsuz bir sevgiyle kutsamak ve serbest bırakmaktır.Eğer o insanla birlikte olmanız gerekiyorsa o size koşulsuz olarak gelicektir.

Bolluk içinrefah getirici meleklere;
Şifa içinşifa meleklerine;
Neşe için ruh hali geliştiricilere.
Büyük veya küçük mucizeler için mucize mühendislerine; Yazabilirsiniz dileklerinizi..

Mektubunuzun sonunda mutlaka şükranlarınızı ifade edin.Ve ricanız sanki gerçeleştirilmiş gibi teşekkür etmeyi unutmayın ve Tanrı'ya şükredin.
Ve kendinizimektubu postalamaya hazır hissettiğinizde onu katlayıpbir zarfa koyun.Onu sizin için kutsal yada önemli olan biryere koyun .(Ben kutsal kitapları tercih ediyorum).Böylelikle mektubunuzu gönderin ve onu tekrar zihninize gelinceye kadar unutun.

Özetlersek;


1-
İsteğinizi tanımlayın.Öncelikle ne istediğinize iyice emin olun.

2-
İsteğinizi bir kağıda yazın.Mektubu yazdığınız meleği mutlaka belirleyin.

Ör:''...................'nın koruyucu meleğine ''yada ''............'nın en yüce meleğine '' veya ''mutluluk eğitmenlerine'' diye.

Dileğinizi yazarken mutlaka ''herkesin en yüce hayrına''ifadesini kullanın.Mektubunuzn sonunda şükretmeyi ve teşekkür etmeyi unutmayın.

3-
Dileğinizin yerine gelmesini engelleyebilecek insanlar varsaonların koruyucu meleklerine de yazın ve sorunların giderilmesini isteyin.

4-
Mektubunuzu zarfa koyun ve ağzını kapatın.Onun için özel bir yer bulun ve onu postlamış olduğunuzu kabul edin.

5-
Şimdi meleklerden ricada bulundunuz ve isteğinizle ilgili alacağınız mesajı sezgileriniz yoluyla dinleyin.İçhuzurueylem fırsatları yada sadece sizin farkedebileceiniz bir işaret bekleyin. (Dilek gerçekleşince mektubu yakın ve suya bırakın)

İstemeye devam edinsize verilecektir.
Aramaya devam edinbulacaksınız.............


(Alıntı)