Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Lightbulb Dert Ve Belâdan Kurtulmak İçin Okunan Dua

  Dert Ve Belâdan Kurtulmak İçin Okunan Dua

  Hadis-i şerifte buyuruldu ki “Birinize derd ve belâ gelince Yûnüs Peygamberin duâsını okusun! Allahü teâlâ Onu muhakkak kurtarır Duâ şudur: Lâ ilâhe illâ ente sübhâne-ke innî küntü minez-zâlimîn”

  Yine hadis-i şerifte “Sabah kalkınca üç kere Bismillâhillezî lâ-yedurru ma'asmihî şey'ün fil'ardı velâ fissemâ ve hüvessemî'ul'alim okuyana akşama kadar hiç derd belâ gelmez” buyuruldu

  “Bismillâhirrahmânirrahîm ve lâ-havle ve lâ-kuvvete illâ billâhil’ aliyyil’azîm” Duâsı da ruhi hastalıklar ve bütün hastalıklar için okunur Derdlerden kurtulmak için ve murâda kavuşmak için beşyüz kerre okunur Evvelinde ve âhirinde yüzer def’a salevât-ı şerîfe okuyup duâ etmelidir Ayrıca şu duâ da okunmalıdır

  “Yâ Allahü biketehassantü ve biabdike ve resûlike seyyidine Muhammedin sallallahü teâlâ aleyhi ve sellem estecertü”

  Alıntıdır.
  Sürmenaj, Bunu Beğendi.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Peygamber Efendimizden Dualar Musibet Dert Kaza ve Beladan Korunmak İçin Okunacak Duaları Sizinle paylaşmaya devam ediyoruz.

  Belaya Uğrayanların Duası

  Musibetten korunma duaları

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Hz.Ömer ile Hz.Ebü Hüreyre (r. a.) anlatıyorlar: “Resülullah (a.s) buyurdular ki: ”

  Kim bir belaya uğrayanı görünce şu duayı okursa: ”Seni imtihan ettiği şeyde bana âfiyet veren ve birçok yarattığından beni üstün kılan Allah’a hamdolsun!” Artık yaşadığı müddetçe bu bela ne olursa olsun ona mâruz kalmaktan muaf kılınır.” Tirmizi Da’avât 38 (3427 3428); İbnu Mâce Dua 22 (3892). Ebü Hüreyre (radıyallâhu anh)’nin bir rivayetinde sâdece: “..Bu bela ona isâbet etmez” denmiştir.


  Hz. Ebü Hüreyre (radıyallâhu anh) anlatıyor: “Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) dua ederken şunu söylerdi: “Allahım dinimi doğru kıl o benim işlerimin ismetidir. Dünyamı da doğru kıl hayatım onda geçmektedir. Ahiretimi de doğru kıl dönüşüm orayadır. Hayatı benim için her hayırda artma (vesilesi) kıl. Ölümü de her çeşit şerden (kurtularak) rahat(a kavuşma) kıl.”

  Hz. Enes (radıyallâhu anh) anlatıyor: ”Resülullah’ın duasının çoğu: “Allahümme âtina fi’d-dünya haseneten ve fi’l âhireti haseneten ve kınâ azâbe’n-nâr. (Allahım bize dünyada da bir hayır ahirette de bir hayır ver bizi cehennem azâbından koru” idi.”…

  Hz. AIi (radıyallâhu anh)’nin anlattığına göre
  ”Bir mükâteb ona gelerek: “Kitâbet borcumu ödemekten âciz kaldım bana yardım et” dedi. Ona şu cevabı verdi: “Sana Resülullah (aleyhissalâtu vesseIâm)’ın bana öğretmiş bulunduğu bir duayı öğreteyim. (Onu okuduğun takdirde) Sıyr dağı kadar borcun da olsa Allah onu sana bedel öder. Şöyle diyeceksin: “AIIah’ım yeterince helalinden vererek beni haramından koru. Lütfunla ver başkasına muhtaç etme.”


  - Hz. Enes (radıyallâhu anh) anlatıyor: ”Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm) şöyle istiâze ederlerdi: “Allah’ım! Aczden tembellikten korkaklıktan düşkünlük derecesine varan ihtiyarlıktan cimrilikten sana sığınırım. Keza kabir azabından sana sığınırım. Haya ve ölüm fitınesinden sana sığınırım.”

  Abdullah İbnu Amr İbni’l-As (radıyallâhu anhümâ) anlatıyor: ”Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) şu duayı okurlardı: “AIlah’ım huşü duymaz bir kalbten sana sığınırım dinlenmeyen bir duadan sana sığınırım doymak bilmeyen bir nefisten faydası olmayan bir ilimden bu dört şeyden sana sığınırım.”

  Ebü Hüreyre (radıyallâhu anh) anlatıyor: “Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: “Belanın ezmesinden helâkın gelmesinden kötü kazadan düşmanların şamatasından Allah’a istiâze edin.”

  Yine Ebü Hüreyre (radıyallâhu anh) anlatıyor: “Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) şöyle dua ederdi: “Allahım şikak ve nifaktan ve kötü ahlâktan sana sığınırım.”

  “Allahım! Açlıktan sana sığınırım çünkü o pek fena yatak arkadaşıdır. Hıyânetten de sana sığınırım çünkü o ne kötü huydur.”

  Hz. Âişe (radıyallâhu anhâ) anlatıyor: ”Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) ölümünden önce şu duaları çok tekrar ederdi: “Sübhânallahi ve bihamdihi estağfirullahe ve etübu ileyh. (Allahım seni hamdinle tesbih ederim màğfiretini diler günahlarıma tevbe ederim.)” Ben kendisinden bunun sebebini sordum. Şu açıklamayı yaptı: “Ràbbim bana bildirdi ki ben ümmetim hakkında bir alamet göreceğim. Ben onu görünce Sübhânallâhi ve bihamdihi estağfirullahe ve etübu ileyh zikrini artırdım. Bu gördüğüm İzâ câe nàsrullahi ve’l-fethu.. süresidir. ”

  İbnu Mes’ud (radıyallâhu anh) anlatıyor: “Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: “Miraç sırasında İbrahim (aleyhisselâm)’le karşılaştım. Bana: “Ey Muhammed ümmetine benden selam söyle. Ve haber ver ki: Cennetin toprağı temiz suyu tatlıdır. Burası (suyu tutacak şekilde) düz ve boştur. Oraya atılacak tohum da sübhânallah velhamdülillah ve lâilâhe illallah vallahu ekber cümlesidir.”

  Hz. Ebü Bekri’s-Sıddik (radıyallahu anh) anlatıyor: ”Resulullah (aleyhissalatu vesselam) buyurdular ki: “İstiğfar eden kimse günde yetmiş kere de tevbesinden dönse günahta musır sayılmaz.”

  El-Eğarru’l-Müzeni (radıyallâhu anh) anlatıyor: ”Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: “Şurası muhakkak ki bazan kalbime gaflet çöker. Ancak ben Allah’a günde yüz sefer istiğfar eder (affımı dilerim).”

  Hz.Ebü Hüreyre (radıyallâhu anh) diyor ki: “Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm)’ı işittim demişti ki: “AIIah’a kasem olsun ben günde Allah’a yetmiş kere istiğfar ediyorum tevbede bulunuyorum.”

  Esmâ İbnu’I-Hakem el-Fezâri (radıyallâhu anh) anlatıyor: Ebü Bekir doğru söyledi: “Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm)’ı dinledim demişti ki: “Günah işleyip arkasından kalkıp abdest alarak iki rekat namaz kılan sonra da AIIah Teâla hazretlerine tevbe eden her insan mutlaka mağfiret olunur.” Sonra da şu ayeti okudu. (Meâlen): “Onlar fena bir şey yaptıklarında veya kendilerine zulmettiklerinde Allah’ı zikrederler günahlarının bağışlanmasını dilerler.

  Günahları Allah’tan başka bağışlayan kim vardır? (Al-i İmrân 135).

  Allah’a inandım meleklerine inandım kitaplarına inandım peygamberlerine inandım âhiret gününe inandım iyiliğin de kötülüğün de Allah tarafından geldiğine inandım öldükten sonra dirilmenin hak olduğuna inandım. Ben şehâdet ederim ki Allah’tan başka bir ilâh yoktur yine ben şehadet ederim ki Muhammed (a.s.m.) Allah’ın kulu ve peygamberidir.

  Ebû’d-Derdâ Hazretleri’ne “Evin yandı” denildiği zaman; “Benim evim yan­maz.” dedi. “Zira ben Resûllullah’tan şu kelimeleri işittim. Bunları sabahleyin oku­yan akşama kadar musibetten emîn olur. Akşamleyin okuyana da sabah oluncaya kadar musibet gelmez.”


  “Allahümme ente Rabbî lâ ilâhe illa ente aleyke tevekkeltü ve ente rabbü’l -arşi’l-azim.lâ havle ve lâ kuvvete illâ billahi’l-aliyyi’l-azîm. Mâşâallahu kâne ve mâ lem yeşe’ lem yekun a’lemü ennellâhe alâ külli şey’in kadîr ve ennellâhe kad ehâta bi külli şey’in ilmen.ve ahsaa külli şey-in adede. Allahümme inni eûzubike min şerri nefsî ve min şerri külli dâbbetin. Ente âhizun binâsiyetiha. İnne rabbî ala sırâtın müstakîm.”

  Tercümesi: “İlâhî Rabbim sensin senden başka ilâh yok. Sana güvenirim. Büyük arşın Rabbi sensin. Allah ne dilerse o olur. Binaenaleyh dilemediği şey olmaz.

  Kuvvet ve kudret Yüce ve Büyük Allah’ındır. Biliniz ki Allah her şeye kudretlidir. Allah’ın ilmi her şeyi kaplar. İlâhî ben nefsimin şerrin­den her şirretin ve her hayvanın şerrinden sana sığınırım. Hepsinin nahiyesinden tutacak sensin. Muhakkak Rabbim doğru yolun sahibidir.”
  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş