Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Thumbs up Veysel Karani'nin Özel Yaptığı Zikir Üveysilik - Veysel Karani Zikri Nasıl Yapılır?


  Zikir kelime karşılığı olarak "anma" demektir. Yüce Allah'ımız "anın beni anayım sizi" demekle zikirin önemini belirtmektedir. Ayrıca sevgili Peygamberimiz (SAV) "kişi andığı ile beraberdir" buyurmaktadır. Anılmaya en çok layık olan bir ve eşi benzeri olmayan Allah'tır. Günde 5 kere namazla Yüce Allah'ımızın huzurunda oluruz ama zikir ile her an "O'nun huzurunda" oluruz. Zikir kul ile Allah'ı birbirine yaklaştırır. Rabbimiz "kulum farz olan ibadetlerle bana yaklaşır bana yaklaşanı severim nafile ibadetle ile daha çok yaklaşır. Bana çok yaklaşanı daha çok severim" demektedir.


  Allah'a güzel sözler ulaşır. Bu güzel sözlerin en güzeli "La ilahe illallah"tır. Sevgili Peygamberimiz (SAV) efendimiz bir sözünde "Ben insanlara La ilahe illallah (Allah'tan başka ilah yoktur) sözünü söyletmek için savaş emrini aldım" demektedir.

  Veysel Karani Hz yaşayan hiç bir kimseden ders almamıştır. Üveysilik zikrini yapan ve üveysi yoluna giren / üveysi olan herkesin öğretmenleri vardır. Öğretmenler sırasıyla evliyalar Peygamber efendimiz (SAV) ve Rabbimiz'dir. Bu zikir Veysel Karani'nin zikridir. Yapılan zikirlerin en kolayı ve manada en kolay ve hızlı yol alınanıdır. Veysel Karani Hz.leri "kimden ve nasıl zikir aldıysa" bu öğretilecek şekilde zikiri yapan kardeşimiz de aynı yoldan ve zamanı gelince ikinci ve diğer zikirletinş alacaklardır.

  YAŞA VE GÖR.

  Kuranı Kerim'de 150'den fazla yerde açıkça 100 yerde de gizli larak zikirden bahsetmektedir. Yani Kuranı kerimde her 23-24 ayetten birinde zikirden bahsedilmektedir.

  VEYSEL KARANİ ZİKİRİ NASIL YAPILIR:
  1- Sessiz olmalıdır (yüksek sesle değil kendi duyacağın kada sesle olmalıdır)

  2- Kimin huzurunda olduğunu unutmadan edepli terrbiyeli olunmalı

  3- Mutlaka abdestli olunmalıdır

  4- Hergün 2 kere gecenin karanlığında ve gündüzün aydınlığında yapılmalıdır (aydınlık imsakla başlar karanlık akşam ezanı sonrası başlar)

  UYGULANMASI:
  1- 1 kere Euzu besmele çekip 100 kere "Tevbe Estağfurullah" veya "Estağfurullah el azim" söylenir

  2- Başta besmele olmadan en az 100 kere SALAVAT-I ŞERİFE söylemek. (Daha fazla sayıda da söylenenilir sayı sınırı yok)

  3- Salavatı şerrifeleri söyleyip bitirdikten sonra mutlaka besmele ile 11 İhlas ve euzu besmele ile 1 Fatiha okuyup Yüce peygamberimize akrabalarına ve arkadaşlarına ve salih kullarının ruhlarına HEDİYE ETTİM denilecek.

  4- Euzu besmele sonrası en az 100 kere " LA İLAHE İLLALLAH" söylenecek.

  Zikir sonrası 3 İhlas 1 Fatiha okunmaz çünkü 2 zikir arasında tevhid ( La ilahe illallah) devam ediyor.

  Hanımlar özel günlerinde zikiri bırakmayıp devam etmeliler. Zikirde devamlılık çok önemli.
  Bengisu, Bunu Beğendi.


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  ZİKİRDE YAŞANANLAR:

  1- SALİH RÜYALAR BAŞLAR: Bu rüyalar şimdiye kadar gördüklerinizden çok daha net ve kalıcıdr. Günler geçse de unutulmaz. Rüyaların bazıları kader ve kazayı gösterir ve 3 gün snra gerçekleşir. Böylece kader ve kazanın insan hayatındaki önemini anlar ve yaşarsın. İleriki günler veya yıllarda göreceğin rüyalar sana verilen / verilecek olan müjdelerle dolu olur. Bilir büve anlarsın ki hayatın tarifsiz huzur ve güven içinde devam etmektedir. Artık sevilmeye başlamışsın ve kolaylıklar hayatında ardı ardına gelmeye başlar ve sen şaşarsın. Bu yaşadıkların gerçek rüyalardır ve iblisin vesvesesi yoktur.

  2- KOKULARIN DUYULMASI: Bu kokular ilahi kokulardır. Şimdiye kadar kokladığın kokulardan farklıdır. Önceleri azar azar koku gelir ve gider farkına bile varmazsın. Daha sonraları kokular bazen çok şiddetli olur. Bu kokular cennetteki misk dağından gelir.

  3- ÖĞRETMENİNİN (EVLİYANIN) VERİLMESİ: sana bir evliya öğretmen olarak verilir. Bu kalbine ilham yoluyla olduğu gibi rüyada veya perde kalkarak da olabilir.

  ZİKİRDE YAŞANANLAR:

  4- RABBİMİZİN SANA SESLENİŞİ: Bir gün Rabbimizin sana seslenişini (perde arkasından) ama namazda ama rüyada duyarsın. Sadece senin duyacağın bir ayet veya bir süre verilir. Bu Rabbinin sana sır olarak verdiği ayettir. Artık en ufak bir sıkıntıda bu ayeti okuduğunda herşey anında düzelir. Namazlarında veya zikirinde iblis sana vesvese vermeye başladığında içinden bu ayeti okumaya başladığında hemen huzurundan def olup gider.

  5- Geceleyin zikiri gerçekleştirirken yıldızlar sana o kadar yaklaşır ki şaşarsın Şaşma. Sen Peygamberimize Salat ve selam yollarken ashabına da dua ve salat-ı şerif yolladığın için Peygamberimizin (SAV) "Ashabım gökteki yıldızlar gibidir hangisine uyarsanız yolunuzu kaybetmezsiniz" sözünün sonucu yıldızların mana alemindeki ashablar olduğunu yine ilk elden vasıtasız öğrenmiş olursunuz. Yaklaşmalarının sebebi "kendi soyumuzdan olmadığı halde bize her gün salat ve selam yollayan ve ayrıca ruhlarına her gün küçük hatim yollayanlara sevgilerini göstermek içindir".

  6- TECELLİ - YAKAZA VE MİSAL ALEMİ: Rüyalardan sonra namazlarda ve zikirlerde perdeler kalkmaya başlar ve artık tecelli dediğimiz "anlık görüntüler" başlar. Bir anda görürsün ve hemen kaybolurlar.

  7- NEFSİNİ VE RUHUNU GÖRMEK: Rüyada namazda veya zikirde nefsinin sembolü olan bir hayvan görürsün. Senin nefsin bu hayvanla sıfatlanmış demektir. Eğer ölmüş görürsen sen nefsine Allah'ın yardımıyla galip geleceksin demektir. Bağlı olarak görürsen nefsin sana zarar. Veemeyecek demektir. Başıboş görürsen nefsinle mücadele edeceksin demektir.

  KALP ZİKRİ: Artık kalbinin konuşması (kalp zikirinin başlaması) yakındır. Münin olmanın birinci şartı Kelime-i Şahadet'i dille söylemek kalple tasdik etmektir. Artık söylediğin zikirlerinin her birini kalbin de aynı anda söylemeye başlamıştır. Sadece zikirleri değil hiç bilmediğin Kuran ayet ve sürelerini kalbinden imamla eğer kuranı TV den dinliyorsan aynı anda saniye değil salise farkı olmadan kalbin söylemeye başlamıştır artık. Verilen bu ilahi armağan senden asla geri alınmaz. Bir gün namazda veya zikir anında ağzından bir "dua" dökülür sözler senin ağzından çıkmakta ama söyleyen sen değilsindir. İşte o ruhunun niyazıdır. Dua değil dua üstüdür niyazdır o. Artık kalbindeki hapisanedeki esir olan ruhun özgür olmakta "La ilahe illallah" ile nefise vurula vurula nefsinle ruhun yer değiştirmeye başlar. Eski gardiyan olan nefs mahkum olmuş mahkum olan tuhun da özgür olmuştur. İşte Marifet dediğimiz alemde yolculuğun sürmektedir. Bu niyaz senin ileride "bu dünyaya geliş amacının" temelidir sezdirilmesidir. Kısacası senin sırrının habercisidir.

  Artık sende ağırbaşlılık yumuşak kalplilik yalnız kalma ihtiyacı başlar. Kötü alışkanlıklar bir bir kalkar. Bol bol ağlamalar başlar. Yunus Emre'nin dediği gibi "bir damla gözyaşı bin günahını yıkar siler". Üstüne öyle büyük bir huzur ve tarifi imkansız mutluluk çöker ki şaşar kalırsın.

  Bir gün rüyada veya zikir anında kendini görürsün gördüğün senin ruhundur. Kendini yeşillikler üzerinde uçarken veya suyun üstünde yürürken/yüzerken görürsün. İşte ruhun azat olmuştur yıllar süren mahkumiyet bitmiş gördüğün yeşillikler veya su senin geçmiş günahlarından kurtulduğunun habercisi ve müjdecisidir.

  İKİNCİ VE SONRAKİ ZİKİRLERİN VERİLMESİ: Sana verilecek olan ikinci zikirini Rabbin melekler vasıtassıyla ya sana seslenerek ya da perde kalktığında veya rüyanda verilir. Hangi gün veya ayda hangi zikire başlayacağım diye bir endişen yok. Seni senden iyi bilen ve sana şah damarından yakın olan Rabbin zamanı gelince "... oku diyor veya yazılı olarak veriyor". Artık Tevbe Estağfurullah Salat-ı Şerifelere ve 11 İhlas 1 Fatiha'yı okuyup hediyelerini gönderrdikten sonra "Lai ilahe illallah" yerine sana verilen zikiri söylemeye başlıyorsun.

  Bu zikiri yaptığın sürece sana öyle sırlar verilir öyle kerametler yaşarsın ki anlatılamaz. Bizlerin yaşadıklarını bizden önceki Üveyslerin yaşadıklarını sen de yaşayacaksın. Yeter ki öğretilen şekilde zikir et devam et. Mutlaka ama mutlaka kerametleri yaşatırlar. Sakın ha keramet yaşayacağım diye bu yola düşme. Kerametler hep hediyedir senin dilemenle olmaz. Sen doğru olduğun sürece sana hediye olarak verilir. Niyetin Allah ve Resul'unu sevme tam bir sadakatla sevme olmalıdır.

  Rabbini adeta görüyormuşçasına ibadet etme zevki verilir. Bir gün bakarsın Kabe karşısında bir gün bakarsın kimlerle namazdasındır. Bir gün sevdiğin ve çok uzaklarda bulunan biri semi yakınında görür. Bunlar hep Marifet'in başıı sayılan birinci bölümde yaşanacaklar. Ya Şebi Aruz'da yaşanacaklar? Ya Hakikat makamında yaşanacaklar?

  Marifetin ilk bölümünde mutlaka ama mutlaka senin üzerinde "İnşirah Suresini" gerçekleştirirler. "biz senin sırtında sana eziyet veren yükünü almadık mı?" Zikire başlayıncaya kadar sende var olan ve sana - ailene eziyet veren yükü-zorluğu-kötülüğü senin üzerinden kesin olarak mutlaka alırlar.oyuna ve kumara düşkünsen oyunu içkiye müptela isen içkiyi zinaya meyilli isen zinayı yalancı isen yalanı... mutlaka ama mutlaka sana bıraktırırlar. Nasıl bu kötü alışkanlıktan kurtulduğuna şaşarsın.

  YAŞA VE GÖR.


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  100 kez nasıl sayacağız zor olmalı.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş