Sabah niyetlerimi yazmak üzere defterimi elime aldığımda bugün ablamın doğum günü olduğunu hatırladım. Öncelikle ablamın ve bugün doğan herkesin doğum gününü kutladım.

Niyetlerimi yazmaya başlayamadan “Neden doğum gününü kutlarız? Neden doğduğumuz günler bizim için bu kadar anlamlıdır?” gibi sorular içimden yükselmeye başladı. Sorular geldiğine göre anlamam gereken bir şeyler vardır mutlaka diye devam ettim.

Bizler doğum günlerimizde bu hayatımızdaki fiziksel bedenimizin doğumunu var oluşunu kutlarız. Hemen hemen tüm insanlar için özel günler içinde en anlamlısı doğum günleridir. O günümüzü kimlerin kutlayacağını kimlerin hatırlayacağını heyecanla bekleriz. İlk önce kim arar mesaj gönderir çiçek gönderir veya hediye verirse o kişi bizi en çok seviyordur. Hatırlamayanlar ise; bizi sevmeyen ilgi göstermeyen bizim farkımızda olmayanlardır. Bu yıllar boyunca bu şekilde devam eder durur. Her yıl kişiler roller değişir sadece. Değişmeyen tek şey bizim farkındalığımızı dışarıda arama ve bulma isteğimizdir.

Peki bedenimiz ve bedenimizle varlığımızı gösterme çabamız neden bu kadar önemlidir? Çünkü bize göre bedenimiz bizim her şeyimizdir. Hayatta en çok korktuğumuz şey ise bedenimizin yok olması yani ÖLÜMDÜR. Ölüm fiziksel bedenimizin yok oluşudur. Bu sebeple insanlar tarafından doğum bir şölen ve sevinç havasında ölüm ise matem şeklinde algılanmaktadır.

Geçen ay “Otistik çocukların rehabilitasyonu” üzerine yapılan bir seminere katılmıştım. Orada otistik çocukların fiziksel bedenlerinin farkında olmadıklarından ve bedenlerini yaşayamadıklarından bahsedilmişti. Annelerin-babaların ve rehabilitasyon merkezlerinde yapılan çalışmaların tamamı ise onların fiziksel bedenlerinin farkına varmaları ve kullanabilmeleri üzerine yoğunlaşıyordu.


Otizmde fiziksel bedeni yaşayabilmek için müthiş bir emek sarf etmek kararlı olmak ve hiç vazgeçmemek gerekiyor. Metotlar çok kolay olmasına rağmen kararlılık ve inanç çok önemli bir rol oynuyor. Ayrıca her otistik birbirinden farklı özellikler gösteriyor ve herkesin çalışma metodu ve hareketleri farklı olabiliyor. Genel-geçer bir kural uygulanamıyor. Bireye özel çalışmalar yapılıyor.


Bir ara “Ben neden bu seminerdeyim?” diye düşünürken defterime şöyle notlar almışım.


“Otistik çocuklar bizim aynamız. Otistik çocuklar toplumun aynası. Onlar nasıl fiziksel bedenlerinin farkında değil ve fiziksel bedenlerini yaşayamıyorlarsa bizler de enerji bedenlerimizin farkında değiliz ve yaşayamıyoruz. Onları bu sebeple ne kadar aciz ve çaresiz görüyorsak bizlerde kendimizi yaşayamadığımız içsel gücümüzün öz enerjimizin farkına varamadığımız kendimizi hatırlamadığımız sürece aynen otistik çocuklar gibi dışarıya bağımlıyız. Nasıl onlar kendilerine emek verip fiziksel bedenlerini kullanabilir olduklarında anne-baba-çevre-okul bağımlılıklarını bitirip tüm ihtiyaçlarını kendileri yapabilir pozisyona geliyorlarsa bizler de KENDİMİZİ HATIRLAYIP KENDİMİZİ YAŞADIĞIMIZDA tam özgürlüğümüzü yaşayabiliyoruz.”

Bu hafta sonu “ BEDEN ve SAĞLIK” konulu bir seminer yaşadık. Seminerin ana konusu hastalıklarımızın sebebini kabul edip bedenimizi ve ruhumuzu özgürleştirmek üzerineydi. Hocamız seminer başlangıcında; “BEDEN nedir? Ne değildir?” gibi soruların cevabını içimizden almamızın ve anlamamızın bizim için çok faydalı olacağını ve elimizde birçok sorunumuzun kapısını açacak anahtar niteliğini taşıyacağını söyledi.


Yapılan çalışmaları gördükçe ve dinledikçe anladım ki;
BEN bedenim değilim. Ben sadece bedenden ibaret olduğumu düşünüyor ve onunla var oluyorum. Bu sebeple de onu kaybetmekten korkuyorum. Bu sebeple en büyük korkum ÖLÜM KORKUSU. Ve tüm hayatım boyunca bu korku ile yaşıyor bu sebeple de yaşlanıyor ve kendime bir son hazırlıyorum. Yani yine korkularımı yaşıyor ve kendimi ölüme adım adım kendim hazırlıyorum. Bedenimi akışa bırakmıyorum. Çeşitli korkular bilinçaltı kayıtları ve oyun enerjileri ile hastalıklar yaratıyor ve kendi bedenimi yaşayamaz hale getiriyorum.

Benim bedenim BENi özümü yaşabilmem ve dünyasal hayat düzeninde kendimi deneyimleyebilmem için var olan bir parça bir makine. Nasıl ki bir makinenin paslanmaması sürekli işler durumumda kalması için yağlanır bakım yapılır ve aktif olarak kullanılırsa bedenimize de bu açıdan bakabiliriz. Bedenimizi zinde dingin tutacak parlatacak şey ise öz enerjimizdir. O zaten hep vardır. Açığa çıkarılıp kullanıldığında parlar bedenimize hayat verir. Üzeri kapatılıp işe yaramaz bir şekilde bekletilirse işte o zaman ruhumuz ve bedenimiz pas tutar ve bir gün çürür yok olur.


Buraya kadar anladığım yorgunluğu hastalığı bedenimizde taşıdığımız özümüze ait olmayan oyun enerjilerimizle (özellikle bilinçaltı kayıtları)bizim yarattığımızdır. Oysa kendi enerjimin bedenimde akışına izin verdiğim durumlarda hiçbir şey hissetmiyorum. Çünkü zaten bilhassa esas enerjimiz HİÇliktir.


Bedenimiz ve tüm kâinat yalnızca gözümüzün gördüğü fiziksel bir yapıya sahip değildir. Tüm evren tek ve bütün bir enerjiden oluşur. Her şeyin özü ve kaynağı bu sonsuz ve sınırsız yaşam enerjisidir. Bizler de bedenlerimiz ile ayrı ayrı olduğumuzu zannederiz. Her şeyin ve herkesin farklı olduğunu zannederiz. Oysa özde BİRizdir.

Her birimiz; kendimizin farkında olarak öz enerjimizin bedenlerimizden akışına kullanımına izin vererek yaşadığımızda hastalıkların biteceğine ve hayatımızdan tamamen çıkacağına yürekten inanıyor ve hoşça kalın diyorum…


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Alıntıdır.