HOLOGRAFİK ŞİFA



Katılımcı etkin gücümüzü holografik bir evren anlayışında geçmişimizi düzeltmek için de kullanabiliriz. Heben W. Finnemcre'nin The American Society of Dowsers dergisine makale olarak yazdığı yaşanmış deneyim bu katılımcı evren anlayışının ruhsal şifa da dahil olmak üzere her ilişkimizi ve spiritüel anlayışlarımızı ve uygulamalarımızı yeniden ve çok daha yaratıcı bir biçimde gözden geçirmemizi sağlayacak niteliktedir. Hologramı anlamak geçmişi temizleyebilir. Bu yaşanmış öykü şöyle;


"Bir dizi şanssız olaylarla karşılaşmış olan bir çift için yulaf harmanlamıştı ve adamın gelecek yıl çiftçilik yapmasını sağlaması için bu yulafların gelirine gerçekten ihtiyacı vardı. Yulaflar dövüldükten sonra bile biraz fazla yeşilimsiydiler. Bir depoya konulduklarında aşırı ısındılar ve haşlandılar. Çiftçi iflas etti ve çiftlikten taşınmak zorunda kaldı. Çiftçi bu beyefendiyi yulafları harmanlama kararıyla ilgili olarak yapabileceği hiçbir şey olmadığı halde suçlamıştı. Durumu izlerken çiftçiyi görebiliyordum. O orta yaşlı yuvarlak yüzlü ve koyu düz saçlıydı. Problemi belirledikten sonra enerjiyi serbest bırakabildik ve yaşlı beyefendi kendini daha hafiflemiş hissederek ve daha rahat nefes alarak gitti."

Michael Talbot'un yazdığı 'Holografik Evren'i okumayı henüz bitirdim. Bütün kitap boyunca onun Holografik Evren ile neyi kastettiğini veya bu beyefendi için bu okumayı yapana dek bizlerin bir ruh olarak nasıl bir deney hologramı olduğumuzu iyi kavrayamamıştım. Bunların hepsinin nasıl işlediğini tam olarak anlamadan birkaç yıldır okuma ve trans şifacılığı yapmaktayım. Kitabı okumak "okumaların" nasıl çalıştığını anlamama yardım etti ve okumayı o gün yapmış olmam kitabın içinde ne olduğunu daha fazla anlamama yardım etti. İşte Evren böyle çalışmaktadır. Pozitif bir dışsal görüşle yaklaşıldığında bir koşul bütün parçalarının bir toplamı olmaktan başka bir şey olmaktadır. Bir artı bir eşittir üç!

Geçen yıl ışığın yapısı ve bizlerin nasıl ışıktan varlıklar olduğumuzla ilgili bir makale yazan James Jacobi
'Bizler ışıktan varlıklar olarak farkındalığımızı odaklayabilme gücüne sahibiz'
diyordu. Şuurumun bir bölümünü bir ışık ışını olarak odaklayabilmiş ve eskiden çiftçi olan beyefendinin deney hologramının içinden geriye doğru gidebilmiş onun üzüntüsüne sebep olan koşulu bulmuş görebileceğimiz şekilde bugüne getirmiştim sonra da onun hologram enerjisinden serbest bırakıp çıkarmıştım. Üzüntü veren anıyı onun geçmişinden temizleyebilmiştik. Öyleyse geçmiş anılarımızı pozitif bir düşünce dizisi içinde yeniden yaşar gibi zihnimizde imgeleyebilir bizi çok üzmüş olan o anılan olumlayabilirsek farkındalığımızı şimdiye odaklayabilir ve geçmişi affedebilirsek bugünü daha verimli pozitif eylemlerle dolu mutlu ve huzurlu yaşayabiliriz.

Alıntıdır.