Allah'ın Yaratıcı Sistemlerinin Kavranması

Primatsal FarkındalıkKutsal Primat Enerjisi


Allah'ın yaratıcı sistemleri ile ilgili soruya Hacızade Demir Efendi çok doğru ve ders alınması gereken bir cevap vermişler.


Soru: Allah’ın yarattığı dünyevi (maddesel) yapıyı inceleyerek ve kavra***** iman etmenin kişiyi sadece Adem oğlu insan derecesine ulaştıracağını ancak Allah’ın yaratıcı sistemlerinin kavranıp algılanmasıyla kişinin Allah’a yaklaşabileceğini yaratıcı sistemler olmadan maddesel boyutun zaten varolamayacağını söylüyorsunuz.Bunu açıklarmısınız?


Cevap: Bir zeytin çekirdeği görsel veya bilimsel incelendiğindegörülen ya da varılan sonuç zeytin çekirdeğinin maddesel yapısı ve nihayetinde enerjik dalga boyu halidir. Fakat zeytin çekirdeğinin içinde görülemeyen veya bilimsel aletlerin bile algılayamadığı kocaman bir zeytin ağacı saklıdır.


a)
Yaradan'ın sistemi devreye girdiğinde (Çekirdek temiz olmalı ki çürümemeli üzerinde toprak veya ağaç yaprağı katmanları oluşmalı ve nem olmalıdır.) zeytin ağacı meydana çıkacaktır.


b) Yaradan insanoğlunu yeryüzünde halife kılmıştır. Ancak insanlar şunu bilmelidir ki kendileri olmadan da kendisine halifeliği veren Allah yeryüzünde kendi düzenini kurar ve sistemlerini çalıştırır. Zeytin çekirdeğinin temiz olması için bir insanın o çekirdeği temizlemesine gerek yoktur. Kuşlar zeytini yerler ve kursaklarında temizlenen çekirdeği dışarı atarlar ayrıca çekirdeğin üzerine toprak konmasınada gerek yoktur. Üzerine ağaç yaprağı katmanları oluştuğunda sistem çalışacaktır.


Alıntıdır.