Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Lightbulb Namaz ve Farkındalık Arasındaki İlişki

  Namaz kılarken biliyoruz ki hiçbir şey düşünmemek ve sadece namaza odaklanmak gerekiyor. Bana göre; Oğuzhan Korkmaz'ın başlattığı farkındalık akımı yüce dinimizin namaz sırasında gösterdiği bu hassasiyeti destekler nitelikte. Ben en azından böyle düşünüyorum. Doğrusu bu güne kadar da Oğuzhan Bey'den dinimize aykırı bir yazı vs. görmedim. Bu yüzden yazılarının sürekli takipçisiyim.

  Farkındalık konusunu namaza ben böyle bağdaştırdım. Doğru mu düşünüyorum veya eklemek istedikleriniz var mıdır merakla bekliyorum cevaplarınızı. Beni en çok etkileyen Hz.Ali (r.a.)'nin ayağındaki oku namaz sırasında çıkarmaları olmuştu. Düşüncemi destekleyici olarak gördüğüm bir ayeti paylaşıyorum:

  (Namazlarını huşû ile [Kalbleri Allah korkusuyla dolu tadil-i erkâna u*****] kılan müminler muhakkak felah buldu. [Kurtuluşa erdi zafere kavuştu.]) [Müminun 1 2] (1/85)

  Alıntıdır.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Arapça harflerinde elifdal mim harflerinin kıyamrüku ve secde duruşunu temsil ettiğini ve bu harflerin biraraya geldiğinde "Adem" ismini oluşturduğunu biliyor musunuz Bu din gerçekten mucizelerle dolutabi görmesini bilene...

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Birde namaz tüm evrenle uyumlu bir ibadettir aslında . Ezanlar okunduktan sonraki vakitte kılınan namazlar gezegenlerin enerjisiyle de uyumlu saatlerdir.Namaz mevsimlerleaylagüneşle vs..uyumludur.Bir ağaç misali ayakta durursun bir insan gibi diz çökersin ve de bir taş gibi secdeye kapanırsın. Bir taş gibi zikredersin Onu bazenbazen insan gibi bazen ağaç gibi..

  "Göklerde ve yerde bulunan her şey Allah'ı tesbih etmiştir. O Aziz'dir Hakîm'dir." (Hadîd 57/1 ).

  "Yedi gök arz ve bunların içinde bulunanlar O'nu tesbih ederler. O'nu övgü ile tesbih etmeyen hiç bir şey yoktur ama siz onların tesbihlerini anlamazsınız. O Halîm'dir çok bağışlayandır." (İsrâ 17/44) .

  Farkındalıkla ilgili olarak namaz kılarken "kendinizi dışarıdan izleyin"elif harfine bürünmenizi (bir ağaç gibi ayakta duruşunuzu)dal harfine bürünmenizi (insan gibi eğilmenizi) ve mim harfine bürünmenizi ( bir taş gibi secdeye kapanmanızı )...

  Alıntıdır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş