Merhaba arkadaşlar bu konuyu açmaktaki amacım sizinde düşüncelerinizi almaktır.

Farkındalık konusunu 1 haftadır okuyorum uyguluyorum.Şu vakte kadar farkettiğimin en büyüğü insanların daima kendini düşündükleri oldu.

Evet bunu kabullenmek elbette zor gelecektir fakat bunu kabullenelim hepimiz kendimizi düşünüyoruz aslında fakat bunun farkında değiliz.Şu anda düşünün bakalım bu yazıyı neden okuyorsunuz kendinizi düşündüğünüz için biraz daha bilgili olmak ve kendinizi geliştirmek bunu yaparken kendinizi düşünürsünüz zaten.

Pekala insanlar neden sadaka verir başkaları mutlu olsun diye mi evet fakat dolaylı yoldan evet insanlar sadakayı verirken aslında bi bakıma kendini düşünür Allah'ın verdiği görevi yerine getirmek için sadaka verir cehennemde yanmak istemez kendini düşünür.

Peki insanlar neden namaz kılar neden oruç neden Hacca gider çünkü kendini düşündüğü için gider.Cehennemde yanmamak için gider.İnsanlar neden okula gider ? Çünkü kendini toplumda saygın göstermek mesleğini eline alıp para kazanıp iyi bir yaşam için gider kendini düşünür.Çevremizi baktığımızda mesela annelerimiz neden bizi düşünüyormuş gibi hissederiz aslında onlar kendilerini düşünür biz onların bir parçası olduğumuz için düşünür bize bir şey olmayınca içleri rahat olur ve kendini olumlu hisseder. Pekala bir baba neden oğlunun okumasını ister aslında çevreden olumlu tepki almak için ister.

Bir insan neden su içer susuzluğunu giderip rahatlamak için kendini düşünür neden sınavda arkadaşına kopya verir. Onun mutlu olduğunda kendinin de sevineceğini bildiği için kopya verir.Fakat bunu sanıyoruz ki yardım ediyoruz onları düşünüyoruz ama aslında hepsi kendini mutlu yapmak içindir.Kabullenmeliyiz arkadaşar kendimizi düşünüyoruz...

Not: Müslümanım namazımı kılarım insanlar kendilerini düşünüyor fakat farkında olanlar değil.

Alıntıdır.