Dikkat ederseniz insan bir zaman döngüsü içerisindedir . Aslında zaman sadece planların düzenli işleyebilmesi için var olmakla beraber hayattaki bazı karmaşıklıkları rayına oturtur. İnsanlar yaşamanı zamana göre planladıkları için ister istemez geleceğe adapte olmuşlardır ve ne yazık ki gelecek kaygısı güden kişiler şuan ki zamanı görmeyip hatalara maruz kalmışlardır . Geçmiş ise insanların birikimleridir .

Özetle mutluluklarıüzüntülerihayal kırıklıkları v.s yaşadığı her şeydir. Geçmiş adında anlaşılacağı gibi geçip gitmiştir ve zamanın derinliğine gömülmüştür ama insanlar ne yazık ki geçmişte yaşadıkları pişmanlıklarıacıları şuan ki zaman taşıdıkları için geleceğini de tehlikeye düşürmüştür . Arkadaşlar bakın Şuan ki zaman o kadar değerlidir ki ne geleceğe ne de geçmişe değişilir . Örneğin bir kompozisyon yazacaksınız bunu yazarken ise belli kurallara göre yazacaksınız bu kuralların başında ise düzen vardır.

Nedir bu önemli dediğimiz düzen girişgelişme ve sonuçtur. Giriş cümlesini yazarken aslında ' o an' yazıyorsun ve bu giriş cümlesi olumsuz bir cümlede olabilir ve sonra gelişme kısmına geçiyorsun ve gelişme kısmını yazarken de 'o an' yazıyorsun sonuç içinde aynı şey söylenebilir . Girişte olumsuz cümleye gelişme kısmında olumsuz devam edersin ve sonuç cümlesine olumsuz bitirebilirsin . Dikkat edeceğini bir şey var her bir kısmı şuan düşünerek yazdınız. ve siz isteseydiniz girişte ki o olumsuz düşünceyi gelişme kısmında değiştirebilirdiniz yani olumlu yapabilirdiniz. Ama geçmişe gittiniz ve gelişme bölümünü de olumusuzlukla devam ettirdiniz ve sonuç bölümü zaten kaçınılmaz bir girdap olacaktır. Anlatmak istediğim aslında çok basit geçmiş ve gelecek sadece Şimdiki Zamanın evlatlarıdır .. Sizler büyüklerinize ne kadar saygı gösteriyorsanız Şimdiki Zamana da öyle davranın ve inanın gelecek ve geçmiş sadece yanılgıdır

Alıntıdır.