Nihai varış noktanız kendini dönüştürmek olduğunda boşa sarfedilmiş tek bir adım yoktur.

1. Şimdi Tam Zamanıdır:

KOŞTURMANIN DIŞINA ÇIKARAK KENDİ HAYATINIZA ADIM ATIN. Hikmeti: Yavaşlamayı göze alın. Yavaşlayın. İşte Yardım. Saatte yüz kilometre hız yapsa bile endişeli düşünce ve duygular sizi hiçbir yere götürmez. Zamansız olanı bulabilmek için dünyadaki bütün zamana sahipmiş gibi davranın. Daha da ötesine gidin. Koşturmadan çıkın ve Şimdi’ye adım atın.

2. Şimdi Tam Zamanıdır:

YAŞAM DENEYİMİNİZİN SORUMLULUĞUNU ALIN.
Hikmeti: Yaşamda başınıza gelenler karşısında hissettikleriniz kim olduğunuzun direk ifadesidir. Kim olduğunuz ise gizli bir şekilde değer verdiklerinizle aynıdır. Hislerinizi olduğu gibi görebilmenin tek yolu onları size yaşatacak olayları yaşamanızı gerektirir. Çünkü gizli hazinenize çok değer veriyorsunuz. İşte yaşamınızın sorumluluğunu taşımak bu demektir.

3. Şimdi Tam Zamanıdır:
KENDİNİZLE UZLAŞMAYIN
Hikmeti: İçinde olduğunuz anda bir çelişki yaratarak sizi bir başka zamanla ilgili bir gelecek mutluluk beklentisine sokan her türlü düşünce ve eylemden kurtulun. Gerçek Doğanız Şimdi'dir Sonrası yoktur. Hem bölünüp hem mutlu olamazsınız. Bilinçli bir şekilde kendinizle uzlaşmaktan vazgeçin.

4. Şimdi Tam Zamanıdır
DÜNYADA TEK BAŞINIZA OLMADIĞINIZI HATIRLAYIN
Hikmeti: Hiç öyle gelmiyor gibi ama sorunları olan tek siz değilsiniz. Etrafınıza iyice bir bakmaktan korkmayın - bir başka insanla gerçekten ilgilenin - Bu kendi hakkınızdaki duygularınızda ne kadar yanıldığınızı gösterecektir! Rahatlatacaktır. Unutmayın dünyada tek değilsiniz.

5. Şimdi Tam Zamanıdır
OLABİLECEĞİNİZİ DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ EN İYİNİN DE ÖTESİNE GEÇİN
Hikmeti: Herhangi biri herkesin yaptığı bir şeyi yapabilir; maksimumu elde etmek için genellikle en azı yapılır . Siz daha fazlasını yapın. Atamayacağınızı düşündüğünüz adımı atın. Göreceksiniz ki yapamayacak olan "siz" sadece yapamayacağına inanan bir düşünceden başka bir şey değildir. Bunu görün. Ve kendinizin ötesine geçin.

6. Şimdi Tam Zamanıdır
SUCLAMAKLA HİÇ BİR ŞEY KAZANMAYACAĞINIZI İDRAK EDİN
Hikmeti:Ayakkabılarınız çok sıktığı için ayaklarınız sancıyorsa onları neden giydirdi diye bir başkasını suçlayamazsınız. Eh o zaman duygularınız size acı verdiğinde niye başkasını suçluyorsunuz? Eğer acı dolu duygular onların basıncı altında ezilmenize neden oluyorsa o zaman onları bırakma cesareti göstermeniz gerekiyor. Kendinizi iyi hissedeceksiniz. Suçlamakla hiçbir kazancınız olmaz tam tersine acı duyarsınız.

7. Şimdi Tam Zamanıdır
ÖZÜNÜZÜN IŞIK OLDUĞUNU HATIRLAYIN
Hikmeti: Akıl İşlerin yolunda gitmediğini söylediğinde acı çeken kalptir. Ancak gerçek doğanız ne düşünce ne de duygudur. Siz Öz'sünüz. Ve Özünüzün kalbi Işıktır. Karanlık düşünceler içindeyken bile kendini görmesini sizden iyi bilir. Yaşamı onun gözlerinden görün. Işık özünüz olun!

8. Şimdi Tam Zamanıdır
YARGIÇ KOLTUĞUNDAN İNİN
Hikmeti: Bu dünyada en kolay şey insanların arasında bilinçsizce tanıştığınız herkesten üstünmüş gibi dolaşmaktır. Peki ölçünüz ne? Eleştirmen kesilmiş bir öz mü? Yargıç bir zihin mi? Kendini yüksek görmek için başkalarına aşağı bakan gözlere sahip olmak nasıl bir şey? Yargıç koltuğundan aşağı inin!

9. Şimdi Tam Zamanıdır
KORKU DOLU DUYGULARINIZLA YÜŞZLEŞİN
Hikmeti: İnsanı sarsan durum diye bir şey yoktur. Titremeye başladığınızda hata aramak için çevrenize bakmayın. İçinize bakın. Üstünde durduğunuz yer içinizdir. Sizi titreten yer sağlam olmayan yer içinizdir. Durduğunuz yere bakarak korkuyla yüzleştiğinizde bastığınız yer içiniz güçlenir. Korku dolu duygularınızla yüzleşin. Korkusuzluk kazanın.

10. Şimdi Tam Zamanıdır
BİR BAŞKASININ YÜKSELMESİNE YARDIM EDİN.
Hikmeti: Herkesten ayrı olan ben diye bir şey yoktur bu nedenle bir şey yapması için yüreklendirdiğiniz her bir insan kendinizi daha yukarı taşımak adına kendinize yardım etmektir. Bu nedenle kendinizi yükseltin. İçinizden hiç gelmese bile insanlara hoş davranmaya gayret gösterin. Başaracak yükseleceksiniz. Bir başkasının yükselmesine yardım edin.

11. Şimdi Tam Zamanıdır
BÜTÜN HINCINIZI SERBEST BIRAKIN.
Hikmeti: İnsanların size geçmişte yapmış olduğunu bir şey nedeniyle öfke duymak kin duymak incinmişliğe tutunmak hınç beslemek sizi şu anda ve burada onların kölesi yapar. İstediğiniz bu mu? İçinizi acıtan bu şeyi yeniden yeniden yaşamak yerine başka bir şey istemeyi öğrenin. Bu Yüksek Arzu sizi öfke dolu hınç alma duygularından kurtaracaktır.

12. Şimdi Tam Zamanıdır
SONUÇLARININ NE OLACAĞINI HİÇ DÜŞÜNMEDEN SADECE GERÇEK (HAK) OLANI YAPIN.
Hikmeti: Doğruyu seçmenin size neye mal olacağından korkmak yerine Doğruyu seçmek kendinize korkusuz bir hayat hediye etmektir. Neden mi? Kaybetmekten korktuğunuz hiçbir şey asla ama asla korkusuzluğunuza kaynak olamaz. Sonuçları ne olursa olsun doğru düşündüğünüzü yapın. Kaybedeceğiniz tek şey korkunun kendisi olacaktır.

13. Şimdi Tam Zamanıdır
BIRAKIN BOŞLUK KENDİ İÇİNİ DOLDURSUN.
Hikmeti: İçinizde hissettiğiniz boşluğu yaptığınız yapacağınız hiçbir şey doldurmaz. Bu nedenle onu doldurmak için kendi kendinizi boş şeylerle doldurmaktan vazgeçin. Bırakın içiniz boş kalsın. Bu ona kendini doldurma fırsatı verir "istediği şeylerle" sizin kendinize veremeyeceğiniz şeylerle. Kendini boş hissetme duygusuna son. Kendinizi bunun dışında tutun. Boşluğu doldurmayın. Bırakın boşluk kendini doldursun.

14. Şimdi Tam Zamanıdır
KENDİNİZİ BAŞKALARINA ANLATMAKTAN VAZGEÇİN.
Hikmeti: Kendinizi sürekli olarak başkalarına anlatma ihtiyacı ve sanki yaşadığınız için sürekli özür dilemeniz gerekliymiş duygusu arasında ki tek fark nedir biliyor musunuz? Kendinizi anlatırken mazur görülmek için geçerli nedenleriniz olduğunu sıralamaktasınızdır. Kendinizi hiç kimseye anlatmak zorunda değilsiniz. Şimdi bundan vazgeçin.

15. Şimdi Tam Zamanıdır
YENİLGİNİN YÜZÜNE GÜLÜN
Hikmeti: Yenilgi kötü bir anıdan başka bir şey değildir. Hiçbir anı kendine ait gerçek bir yaşama sahip değildir. Bu ne demek? Yenilgiden duyduğunuz acı sadece ama sadece onu hissetmek istediğinizde - çağırdığınızda -gelir. O geçmişte kalmış rahatsızlık veren düşüncenin içine girdiğinizde gelir. O yenilgiye bir kahkaha yolla***** Şimdi'ye dönün. Şimdide kalın. Şimdi kahkaha atın.

16. Şimdi Tam Zamanıdır
SEVDİĞİNİZİN PEŞİNE DÜŞÜN
Hikmeti: Sevdiğiniz şeye öncelik verin. Yaşantınızın geri kalanı kendi başının çaresine bakacaktır. Çünkü sevgi her zaman bir yol bulur. Sevgi asla korkmaz. Korkuyla hareket etmez. Sevgi rehberiniz olduğunda yaşamda başarı kaçınılmazdır. Onun Doğa'sı en mükemmel ödüldür. Sevdiğinizin peşine düşün. Kesinlikle sonunda mutlu bir kalp bulacaksınız

17. Şimdi Tam Zamanıdır
YAŞAMINIZA SİL BAŞTAN BAŞLAYIN
Hikmeti: Ne zaman isterseniz yeni bir yaşama sil baştan başlayabilirsiniz. Kendinizle ilgili düşüncelerinizi geride bıraktığınız her an yeni bir yaşama yeniden başlayabilirsiniz. Sil baştan başlamak bu demek. Ne kadar yeni olmak isterseniz yaşamda o kadar yenileşir. Seçimlerinize bağlı. Uyanın ve Şimdi yaşamınıza yeniden başlayın.

18. Şimdi Tam Zamanıdır
ÇENENİZİ YUKARDA TUTUN
Hikmeti: Bütün düşünceleriniz aşağı doğru gitse bile çenenize aşağı düşmemesini söyleyin. Size uyması başınıza yukarda durması gerektiği mesajını gönderir. Kendinizi yukarda tutun. Böylelikle gözleriniz daha yukarıları görür. Düşünceleriniz genellikle kördür ama gözleriniz değil değil mi? Onlar görecektir. Çenenizi yüksek tutun. Bilinç yüksekleri sever. Onun peşine takılma yürekliliğini gösterin.

19. Şimdi Tam Zamanıdır
KOYVERİN GİTSİN
Hikmeti: Uzun zamandır kendi oyununuzu sahneliyorsunuz. Arada eğlenceli sahneleri olan bir kâbusa benziyor. Bırakın Yüksek biri hayatınıza el atıp yönetsin. Gösteriniz onun yönetiminde devam etsin. Sonra da izleyin. Mutlu son yakında! .

20. Şimdi Tam Zamanıdır
KENDİ DIŞINIZA BAKMAKTAN VAZGEÇİN
Hikmeti: Siz ne kadar tamamsanız Yaşamınız da o kadar tamamdır. Ne fazla ne eksik. İlişkilerinizi işinizi mutlu anlarınızı tara***** kendi bütünlüğünüzü onlarda aramak aynadaki görüntünüze bir gülüş yapıştırmaktır! Ama kaşlarınız hala çatıkken. Tamam olma hali öncelikle bir Anlayış'tır sonra bir duygudur. Kendi dışınıza bakmaktan vazgeçin. Anlayışı arayın. İçinizde arayın. Duygusu arkadan gelecektir.

21. Şimdi Tam Zamanıdır
KENDİ YAŞAMINIZA SAHİP ÇIKIN
Hikmeti: Başkalarını mutsuz etme korkusunu mutlu etmek diye bir şey olamaz. İstediğiniz şeyle ilgili olarak başkalarının istediklerini düşünmelerine izin vermek - aynı isteğinizle ilgili hislerinizin şeklini değiştirmek... Onlar sizin hırkanızı giysin ama verdiği sıcaklığı siz hissedin! gibi olur. Gerçek mutluluk kendi yaşamınıza sahip çıktığınızı bilmekten geçer. Yaşamınızı geri alın. Şimdi!

22. Şimdi Tam Zamanıdır
YAŞAMINIZI MÜKEMMEL BİR DÜZENE SOKUN.
Hikmeti: Yağmur damlası olmadan okyanus olmaz. Her nehir denize akar. Her kaynak yatağını bulur yolunu doldurur. Bir düzen vardır. En küçükten en yüce doğar ve artık küçük küçük olmaktan çıkmıştır. Yaşamınızın her gününü hatırlayın. İçinde hakim bir düzeni olduğunu göreceksiniz. Bu akışa kendinizi bırakın. Artık küçük olmadığınızı göreceksiniz.

23. Şimdi Tam Zamanıdır
SAVAŞ MEYDANINA DALIN
Hikmeti: Gerçek güç Bilgelik çiçeğinin içinde ki tohumun hareketindedir. Öğrenmek için kendinizi savaş meydanınıza atmanız gerek. Korkmayın. Bu kavgada incinmezsiniz. Neden mi? Gönüllü olarak yüzleşilen zayıflıklarımız daha büyük gücü karşılamaktır. Korkulu bir düşüncenin sizi bu Yeni Güçten alıkoymasına izin vermeyin. Savaşa girin. Şimdi!

24. Şimdi Tam Zamanıdır
KALBİNİZLE KAFANIZIN ARASINDAKİ FARKI KEŞFEDİN
Hikmeti: Kendinizi mutlu bir şekilde düşünemezsiniz ama nedense tek bir karanlık düşüncenin içinde anında kaybolursunuz. Doğru parlak düşünceler kalpten doğar. Ağır duygular ise negatif düşünceler olmaksızın varlık bulamazlar. Bunun anlamı ne? Üzgün zihin halleri zihnin sadece bir oyunudur? Üzüntü hallerinden birinin gözlerinden bakarak kalp ve kafa arasındaki farkı görün.

25. Şimdi Tam Zamanıdır
YUKARI BAKIN!
Hikmeti: Işıksız bir lamba dipsiz bir şişe gibidir. Kutsallığı olmayan bir yaşam da öyle. İlahi olan her zaman vardır. Onu görmekten başka şansınız kalmayıncaya kadar beklemek niye? Her zaman yukarıya bir göz atabilirsiniz. Ama doğru yöne bakmanız gerektiğini kendinize hatırlatın. Yukarı bakın. Şimdi.

26. Şimdi Tam Zamanıdır
BİR ŞEYİ BİTİRİN
Hikmeti: Yapılacak ne kadar çok iş olduğunu kafanıza takmayın. Ya da bir işin ne kadar zor olduğunu. Bir tanesini yapın! Sonra bir adım daha atarsınız. Bilinçli bir şekilde tüm sorunları bir tarafa bırakın. Gücünüz yeteni yapın. Ne olmaması gerektiği ile uğraşmayın. Dünyanın milyonlarca ilmikten oluşan muhteşem dokuması milyonlarca ilmikten tek bir tanesi ile başlar ve tek bir tanesi ile biter. Bunu asla unutmayın.

27. Şimdi Tam Zamanıdır
SAKİNLEŞİN
Hikmeti: Deli gibi telaş içinde aradığınız yanıt deli gibi telaşlı olur! Sakinleşmekten korkmayın. Bilmemek sorun değil. Ne yapmanız gerektiğini bilmemek sizi öğrenme ihtiyacına yönlendirir. Berrak bir günde daha uzak mesafeleri net bir şekilde görebildiğinizi unutmayın. Yeni anlayışlar berrak bir zihinde yeşerir. Sakinleşin. Şimdi.

28. Şimdi Tam Zamanıdır
GERÇEKLERİ KORKUDAN AYIRIN
Hikmeti: Bir sorun ve onunla ilgili korku dolu duygular tek gibi görünen farklı konulardır. Onlar biri olmadan diğerinin olmayacağını size anlatan bir düşüncede birleşmişlerdir. Bulaşıcı hastalığa tutulmuşsanız ateşlenirsiniz gibi. Her hangi bir durumda hissedeceğiniz korku o durum için duyacağınız arzularla aynıdır. Korkuları konulardan ayırın. Şimdi.

29. Şimdi Tam Zamanıdır
KENDİNİZİ SAHNEDE YAKALAYIN
Hikmeti:
Üstlendiğiniz herhangi bir rol ile ilgili sorun yaşamınızın hem bir gösteri hem de gerçek olamamasından kaynaklanıyor..Göstericinin herhangi bir şekilde gösterisi ile ilgili başkalarından beklediği ve kazandığı ilgi göstericiyi gerçek yapmaz. Tıpkı aynada kendi kendinize gülmenizin sizi sevilen yapmayacağı gibi. Yaşam sadece siz Ol'duğunuzda gerçektir. Kendinizi sahnede yakalayın ve bırakın.

30. Şimdi Tam Zamanıdır
ZAMANIN HER ZAMAN ŞİMDİ OLDUĞUNU BİLİN.
Hikmeti: Kim olduğunuzu daha sonra değiştiremezsiniz. Daha sonra yoktur. Ya şimdi vardır ya da asla. Daha sonra nazik olamazsınız. Daha sonra öğrenemezsiniz. Hayatınıza sil baştan yeniden başlamayı başaramadığınızda dahi aklınızdan çıkartmamanız gereken gerçek şu olsun: Her zaman yeniden başlayabilirsiniz. Şimdi kaderinizi değiştirme zamanıdır. Evet şimdi!

Okuyucuya özel not:

Bu öğretileri Yüksek bir kadere giden içsel güçlere dönüştürmek isteyen okuyucuların aşağıdaki çalışma yöntemini takip etmesini öneririm. Yaşamı-anda-değiştirme yöntemlerini takip edin. Her seferinde bir tek derse odaklanın. Tam bir gün boyunca sürsün mesela. O içsel dersi karşınıza çıkan her fırsatta kullanmaya niyetlenin. Bu öğretilerin size her kriz anında her ilişkide bir şifa kaynağı olduğunu göreceksiniz. En zor anlarda dahi uyanık kalmayı kendinize hedef edinin. İçsel hayatınızın yönünü değiştirmek için Şimdi de vereceğiniz kararlarla kaderinizi değiştirebileceğinizi görün.

Son bir not:
Bu eşsiz yöntemlerden sadece bir tanesini olsun başarın - bir daha asla aynı insan olmayacaksınız. Her şey size Yeni gelecek. Zamanın yarattığı ego benlik aldanışından - kendini bilen biri olarak Kaderinizi Değiştirebileceksiniz.

1. Özgür olma kararınız şimdi başlıyor.
2. Size eziyet eden bir şeyle yaşamayı öğrenmek zorunda olduğunuza asla inanmayın. .

3. Kendinizle yetinmek kendine acımakla aynı anlama gelir.

4. Gerçek özgürlüğün temeli olan tüm saf güçler hali hazırda sizin içinizde bulunuyorlar..

5. Nereye gitmek istediğinizi düşünmekten vazgeçin ve kim olmanız gerektiğini düşünmeye başlayın.

6. Yarın kendiniz olmak adına bugün kendinize heyecanla talimatlar vermekten vazgeçin.

7. Doğanızın değişmesi evrimle değil arzuyla gerçekleşir.

alıntıdır