Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Bir çok üyemiz Eckhart Tolle hakkında söylediklerimden dolayı beni eleştirmişti. 2010 yılında üstat (!) birden düşüncelerini değiştirdi. Şimdinin gücü kitabında (2001) düşünceler dışardan geliyor teorisini savunurken bu soruya pek tutarlı bir cevap veremese de bir cevap veriyor. İşte izleyin ve üstat (!) olarak geçinen bir insanın bizim burada anlattıklarımızın 10 da birini bile bilmediğini görün. Ego düşünebilme kabiliyetidir. Kendini öven bir insan egosuyla değildir. Ego sadece kontrol altına alınmalıdır. Ego yok edilemez. Şimdi de egonun yok edilebileceğini söyleyen üstat(!) muhtemelen bir yıl içinde bunu da değiştirecektir.


Tasavvuf büyükleri her bilginin doğrusunu bize vermişlerdir. Aydınlandığını iddaa eden bir insan "düşünceler zaman zaman gelecektir tabiki" demez. Farkındalığı aydınlanma ile karıştıran üstadın (!) videosunu izlemenizi öneriyorum.


Daha sonrada forumumuzdaki farkındalık uygulamalarını tekrardan okumanızı. Aradaki farkı göreceğinizi umuyorum.


Tolle Osho Krişnamurti gibi öğreticiler aydınlanmış filan değildir. Bunu tekrar belirtelim. Elbette büyük mesafe katetmiş insanlardır ve onların anlattıkları çok değerlidir. Fakat bu onların bizden farklı olduğu anlamına gelmez.


Her insan değerlidir. Eşittir. Her insan farkındalığı rahatça başarabilir. Biz sadece farkındalığa nasıl ulaşılacağını mevlana ve diğer tasavvuf büyüklerinden detaylıca uyarla***** anlatmaya çalıştık.


Ben de bir zavallı olarak sadece ben bunları yaptım ve oldu babında naçizane deneyimlerimi anlattım.


Lütfen sinirlenen bir insana egoist derken iki kez düşünün. Çünkü sinirlenme ile egonun hiçbir ilgisi yoktur. İnşallah kitabımız en geç bu yaza yetişecek ve bu üstat (!) geçinenlere cevabımızı vereceğiz Allah'ın izniyle.


Biz Allah'ın ipine sımsıkı sarıldık. Onlar milyon dolarlık villalara sarıldılar.


iyi forumlar.

Alıntıdır.