Farkındalık neydi? o an içinde kendinizi maddi ve manevi bilmektir.Bilmekte nasıl oluyorfarkındalığı olmayanlar kendini bilmiyor mu? diyebilirsiniz.Kendini bilmek demek fiziksel yada düşünsel bir eylemini farkında olarak yapmak demektir.Kısacası farkındalık=kurtuluş tur.

Basitçe farkındalığı şu şekilde yapabilirsiniz.Mesela ben şuan markete gidicem bunun farkındayım derseniz aklınıza hemen neden gideceğinizgittiğinizde ne olur soruları gelir sonundada sizi vicdanınızla başbaşa bırakır.diğer bir deyişle farkındalık yaptığın eylemi anlayıp bunu vicdan(kalp)'a sevketmektir.bunun sonucundada yaptığınız her işin hayır mı yoksa şer mi olduğunu anlayabilirsiniz.

Bu farkındalık hususunu fazla kafanıza takmayın.Yaptığınız her işin hayır mı yoksa şer mi olduğunu bilerek yaparsanız farkındalık sahibi olursunuz.işte bu kadarhiç zor bir tarafı yok.enerjiçakradüşünce v.s bunlarla değil.sadece bu davranışım iyi mi kötü mü bunu neden yaptım? bu kadar yani.

Birde şu var bazı insanlar hayır ı şerle şerri de hayır la karıştırıyor.Bu nokta çok önemli bunun da çözümü var 'tam teslimiyet' kime Allah'aeğer tam kendini tam teslimiyet ederekyaptığın eylemleridüşünceleri sorgularsan farkındalığı çözmüş olursunuz.zaten farkındalık Allah'a gidilen yoldur.mevlanaabdülkadir geylani v.s bu işi çözmüş insanlar.onların hayatlarını okurörnek alırsanız anlayacaksınız.

Alıntıdır.