Şeytan mekanizmasının her durumda amacının bizi zor durumda bırakmak bizi üzmek bizi tepkili biri yapmak olduğunu ve zaten Şeytanın görevinin bu olduğunu ve egodan yorumlar yaptırarak bizi kuşkuda bırakmak olduğunu söylemiştik.

Sürekli görev başında olan şeytan ilişkilerimizde de bizi zor durumda bırakmaya ve bizi başarısızlığa uğratmaya devam edecektir.


Peki ilişkilerimizin yolunda gitmesi ve şeytanın bu müdahelelerini engellemek için neler yapabiliriz?


İlk olarak izleme uygulamalarını farkındalık bölümünde özetlemiştik. Bunların dikkatle uygulanması önemlidir. Fakat son aşama olan "duyguları izlemek" burada önem kazanıyor. Çünkü duygular iki kişinin etkileşimi ile gerçekleşiyor.


Sevgi kıskançlık ve öfke.


Bu üç duygu hiçbir zaman bir insanın tek başına durup dururken yapamayacağı ve hissedemeyecği duygulardır. Yalnız bir insan sahilde otururken denize bakıyorsa öfkelenemez. Çünkü öfkelenmesi için bir başka acı beden tarafından etkimesi gerekir.


İşte aynı sevgide böyledir. Sevgi karşılığı olan bir duygudur ve en az iki kişiliktir. Aşk ise bir duygu değildir ve tek kişiliktir. Aşk sadece kendiliğinden olabilir ve aşk makamı meleklerin makamıdır. Yani aşk karşılıksızdır. Karışılık bulunca biter.


Düşüncelerimizi izlemeyi kaçırdığımızda onlar duygulara dönüşüyordu. İlk dönüşecek duygu Öfkeydi. Öfkeyi izleyerek etkisiz hale getirmek çok kolaydı. Öfkeyi izleyemeyince sahiplenme ve kıskançlık giriyordu devreye ve bunlarıda izleyebiliyorduk. Fakat hiçbirini izleyemezsek sonunda nefret oluşuyor ve artık yapabilecek birşey kalmıyordu.


Biriyle ilişkiniz başladığında onu istemsiz olarak sahipleniriz. ve bu sahiplenme farkettirmeden içimizde kıskançlık duygusunu oluşturacaktır. Eğer biz bu sahiplenmeyi farkedemezsek ve duygularımızı izleyemezsek kıskançlık gittikçe güçlenecek ve ilişkilerimiz artık kavgalarla dolacaktır. Ve şeytan görevinde başarılı olacak hayatımızı mahvetmeyi başaracaktır.


Peki neden sahipleniriz?


Bir düşünün. Kız arkadaşınıza birisi dönüp baksa bir anda tepki veriyorsunuz. Neden?


Bakın şeytanın bulabileceği en net ve en kolay açık budur. Siz ilişkideyken tam olarak şeytanın yemi durumundasınız. Çünkü bunu yapacağınızı biliyor. Çünkü tüm toplumlarda bu tepki aynıdır.


Bir örnek verelim;


Kız arkadaşınızın okuldan sınıfından normal erkek arkadaşları var. Ve yolda onlar izi görüyor ve kız arkadaşınıza selam veriyor. O esnada kendinizi izleyin. Neden bir anda geriliyorsunuz?


Aslında burada yanlış bir durum yok.


KISKANÇLIK devreye giriyor. Bunu izleyemezseniz ve şeytana o esnada gülümseyemezseniz bu duygular bastılırılır ve paketlenerek ilerde size 10 kat daha güçlü şekilde geri döner ve ilişkinizin kavgalara dönüşmesine sebep olur.


Şeytana burada bir oyun oynayabilirsiniz ve siz onun canını yakabilirsiniz.


Sahneyi baştan alalaım.


Yolda yürüyorsunuz kız arkadaşınızla ve onun okuldan erkek arkadaşları yolda sizi görüp selam veriyor. Siz selam verenleri tanımıyorsunuz. Ve selam verenler sizden fiziksel olarak daha üstün diyelim. Şeytanın beklemeyeceği bir harekette bulunun.


Selam veren o kişileri kıskanmanın tam tersini yapın ve sizde onlarla samimi olun birden.


".Çok memnun oldum. Nasılsınız buyrun bir kahve içelim bize katılın isterseniz"


ve kız arkadaşınıza;


"akadaşların harika çok şanslısın okulda hiç canın sıkılmıyordur"


işte kazandınız.


korkmayın o insanlar şok olacaklar ve konuşamayacaklar. muhtemelen "yok bizim işimiz var siz takılın iyi günler " diyecekler. Çünkü siz tüm ortamın enerjisini emdiniz ve şeytan yenildi.


Kız arkadaşınız size hayran kalacaktır. Çünkü ;


"ONA GÜVENDİĞİNİZİ" hissedecektir.


Bunu sürekli yapın. Kız arkadaşınıza güvenin. Şeytanın oyununa gelmeyin. Eğer sürekli tepki verirseniz sizi kız arkadaşınız çok sevse bile bir süre sonra sizden soğuyacak ve ilişki bitecektir.


Bir başka uygulama;

Kız arkadaşınızın telefonunu aradınız açmadı. 2 saat boyunca ve size şeytan hemen saldırdı. "Acaba kiminle birlikte yoksa yanında birimi var"


bu oltaya sakın gelmeyin.


o telefonu açınca; "nerdesin işte niye açmıyorsun yoksa yanında birimi var" gibi saçma bir cümle yerine


"sana birşey olmasından korktum iyisin değilmi kaza filan geçirdiğini sanmıştım"


deyin ve enerjiyi yine siz kazanın.


(devam edeceğim)

Alıntıdır.