Yaşamımızda kaçırdığımız o kadar çok şey var ki. Sadece kendimize odaklanmış ve yine sadece kendimizi yaşıyoruz.

‘benim sağlığım’ ‘benim işim’ ‘benim arabam’ ‘benim evim’ ‘benim eşim’ ‘benim çocuğum’.

Fakat unuttuğumuz birşeyler var. Bunu hissedebiliyoruz ama algılamak istemiyoruz: Biz bir ‘bütün’ünün parçalarıyız.

Farkındalığımızın gittikçe arttığı bugünlerde etrafımızı ve kendimizi gözlemeyi öğrenmeliyiz.

Farkındalıklardan bir tanesi olayları ve kendimizi nötür şekilde tutup dışardan gözlemci olarak bakmak ve kendimizdeki kalıpları ve katı tutumlarımızı görüp değiştirmektir.

Yaşadığımız ‘kötü’ gibi görünen olaylar ve kişiler aslında bizim en büyük yardımcılarımız ve yol göstericilerimizdir.

Kendimizi farkedebilmemiz için bu rol üstlenilmiş ve bize ‘kötü’ gibi gelen bu olaylar bize yaşatılmıştır.

Bunun farkına varıp o kişilere veya birilerinin vasıtasıyla yaşadığımız olaylara öfkelenip kızmak yerine; bu kişilere teşekür etmeliyiz.

Farkındalıklardan bir diğeri ise başkalarının yaşadığı veya yaşayacağı olayaların bizi de ilğilendirdiğinin farkına varmamızdır.

Orman yangınlarının susuzluğun savaşların toplumu ilgilendircek her durumun bizi ne kadar etkilediğini biliyoruz.

Çünkü biz toplumun parçalarıyız. Aynı şekilde her birimiz bir bütünün parçalarıyız. Parçalardan birinin bir problemi olduğunda bu ‘bütünü’ ilgilendirecek; ‘bütün’ ile ilgili bir problem ise parçalar’ı etkileyecektir.

Eğer gurubumuzda birinin sağlık sorunu sınavı veya iş görüşmesi varsa ve bizlerden reiki enerjisi rica ediyorsa: İnanın onlar biz bizler onlarız!

Eğer siz bir Reiki enerji talebi ricasına “Başkaları yolluyordur. Ben yollamasam da olur.” derseniz aslında bu mesajı ‘bütün’e yolluyorsunuz.

Çünkü sizin benzer bir talebinizde sistem de aynı şekilde size dönecek ve sizin için aynı şeyi düşünecektir: “Başkaları yolluyordur. Ben yollamasam da olur.”

O anda siz veya çocuğunuz ya da bir yakınınız hasta olabilir sınavınız vardır önemli bir iş görüşmesi yapacaksınızdır...
Bu durumun aksi şu şekilde gerçekleşir:

“Sizler koşulsuz reiki yardımı istediğinizde sevgiyle yolluyorlar onların reiki taleplerinde ise siz onlara koşulsuz sevgiyle yolluyorsunuz.”

‘Ben’i değil ‘bütün’ü yaşadığımızda farkındalığımızın artığını ve deneyimlerimizi en güzel bilinç düzeyinde geçirdiğimizi görebiliriz.

Yolunuz sevgi ve ışık olsun...

Güner Yılmaz...

Alıntıdır