Bilinçaltınız Sizinle Konuşabilir Mi?

Evet. Sezgileriniz aracılığıyla.

Bilinçaltınızdan rehberlik veya yardım istediğinizdebelli bir işi yapmak için bir dürtübir ilham veya önsezi hissedersiniz.

Cevabı rüyanızda veya aklınıza birden geliveren bir imge ile görebilirsiniz. Sezgisel olaraksize bir mesaj olduğunu anlarsınız.

İçinizden bir kitap okumak veya biri ile konuşmak geçer cevapları buralarda bulursunuz.

Bilinçaltından değişik insanlar değişik seçilmiş veya doğal yöntemlerle mesaj alırlar. Kimi his kimi görsel kimi duyum formundadır.

Bu konularda uzman değilsem de bazı tecrübelerimden bahsedebilirim. Ben genellikle mesajlarımı içimin sesinden dışsal olaylarla alırım. Eğer bilinçaltımı programlarsam rüyalar şeklinde cevaplar da alırım.

Meditasyonun sizin bilinçaltınızla olan iletişimi geliştirildiğine inanıyorum. Ne kadar fazla meditasyon yaparsanız sezginiz o kadar gelişir.

Bilinçaltınızdan mesaj almanın yolu şudur; Etrafınızda olup bitenlere duyarlı olun ve kendinize hislerinize ve içinizin sesine güvenin.

Şu anda sezginin çok özel veya ruhsal olduğunu düşünebilirsiniz. Aslında öyle değildir. Harvard Business Scholl dan Prof. Dr. Isenberg karar verme teknikleri üzerine 2 yıllık bir çalışmadaüst kademe yöneticilerinin %80 inin karmaşık ve insanlarla ilgili kararlarında sezgilerini kullanmayı tercih ettiklerini keşfetti. Başarılı iş adamlarına nasıl karar aldıklarını sorun. Çoğu içgüdülerini söylemişlerdir.

İçgüdü nedir?

Sizin sezginizdir.

Sezgi günlük değerlendirme sürecinin bir parçası olmalıdır. Siz onu kullandıkça ve güvendikçe size daha iyi hizmet edecektir.

* Kenneth Koh’un "Intuition” isimli makalesinden Sevgili ve Rahmetli Bülent Asöcal tarafından Türkçe'ye çevrilmiş ve Nilda Ferhan Efeçınar tarafından yorumlanmıştır.Alıntıdır.