Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Zeynep Oral...Başı açık olmak ahlaksızlık derlerse şaşmayın!

  Başı açık olmak ahlaksızlık derlerse şaşmayın!

  Bu ülkede sanki başka hiç ama hiçbir sorun yokmuş gibi...

  İnsanlarımız her an ölümle burun buruna yaşamıyorlarmış gibi... Yaşamak rastlantısal değilmiş gibi...

  İnsanlarımız silahlı çatışmalarda ölmüyor öldürmüyormuş gibi... Kardeş kardeşi vurmuyormuş gibi... Analar acaba dağdaki çocuğumun mu yoksa askerdeki çocuğumun mu ölüm haberini alacağım diye her gün yeniden yeniden yenibaştan ölmüyormuş gibi...

  Yaşama hakkı hayatta kalabilme hakkı bunca güç değilmiş gibi...

  Eğitim sistemi hallaç pamuğu misali dağıtılmamış gibi... Devlet görevlisi kimi yetkililer okul isteyen kız çocuklarına okumak yerine evlenmeyi önermiyormuş gibi...

  Adalete yargıya ve güvenliğimizden sorumlu olanlara sanki güvenimiz tammış gibi... Failleri bulunmamış suikastlerle bir arada yaşamaya zorlanmamışız gibi... Katilleri "kahraman" ilan etmemişiz gibi... Yargıdan adalet beklemez olmamışız gibi...

  Sanki işsizlik yokluk ve yoksulluk her geçen gün artmıyormuş gibi... Ve her geçen gün biraz daha geri biraz daha karanlığa gömülmüş bir üçüncü dünya ülkesi görünümüne bürünmüyormuşuz gibi ... (İki gün önce Cumhuriyet’te Musa Kart’ın karikatürü söylemek istediklerimi açık seçik ortaya koyuyordu! İş isteyen erkekler kafalarına türban sarmıştı. Hükümetin dikkatini çekebilmek için tek çare tek yol buydu: Örtünmek! )

  Şu yukarıda bir çırpıda sıraladıklarımın hiç biri değil de türban olayı geldi yerleşti memleketimin üzerine ve altına içine ve dışına. Mayınlar unutuldu türban döşendi damarlarına akyuvarlarına alyuvarlarına!

  El insaf! Eğer bütün bu türban tutkusunu kadınların özgürleşmesine bağımsızlığına eşitliğine doğru atılmış bir adım olarak görsem tamam tartışalım diyeceğim. Ama hayır! Ortada koca bir YALAN var! Türbanlı kızların üniversiteye girip girmemesi kimsenin derdi değil!

  Hükümetin derdi kendi ideolojisini ve bu ideolojinin gerektirdiği yaşam biçimini etkin kılmak yerleştirmek yaymak.

  Cumhurbaşkanı inatlaşmasıyla başbakan ve bakan eşleriyle örnek oluşturmakla başlayıp "Devletten iş ihale alacak kişinin eşi örtünür" diye uzayan bir politik kararlar sinsilesi!

  Sonuçta evet yine din politikaya alet ediliyor!

  Sonuçta yine politika kadınlar ve kadın bedeni üzerinden yapılıyor!

  Namus kavramı eşittir kadının örtünmesi kapatılması!

  MHP’nin önerisine bakar mısınız: Anayasa değişikliğinde "Ceza hukuku ve genel ahlaka aykırı olmamak şartıyla hiç kimse kılık kıyafetinden dolayı yüksek öğrenim hakkından mahrum bırakılamaz" mış!

  Hay "genel ahlak" kadar taş düşsün başınıza!!!

  Ortalıkta pantolon yerine şalvarla entariyle dolaşan herifler "genel ahlak" anlayışınıza aykırı düşmüyor mu?

  Türban dini simge midir politik simge mi başbakan bir gün öyle bir gün böyle konuşsa da konuştuğu an pişman olsa da kazı çevirip çevirip yaksa da sonuçta kesin olan şu: Toplumun namusundan ahlakından kendini sorumlu tutan erkekler kadınların örtünmesinden kapatılmasından yana! Bu örtünün kadını aşağılamak olduğunu elbet onları örten erkekler düşünecek değil!

  Bizim kimi aydınlarımız "oh yaşasın AKP ile demokrasi geldi" diye ne denli sevinseler de çocuk yaşta örtünmeye zorlanan kızların "düşünce özgürlüğüne" inansalar da türbanın kamusal alanda serbest bırakılmasını savunsalar da bu kadın erkek ayırımcılığını hiç mi farkında değiller diye sormaktan kendimi alamıyorum!

  İçimden onlara şöyle seslenmek geliyor:

  Türban azdır çarşaf kara çarşaf paklar sizleri!

  Bir adım daha atıp şöyle bir kampanya başlatmak istiyorum: Erkekler haydi kara çarşafa!

  Öyle saç baş açık dolaşmanız bir sürü kadını tahrik ediyordur! Girin çarşafa! Şu namusu biraz da siz koruyun!

  Ondan sonra çarşafla üniversiteye meclise mahkemeye hastaneye artık nereye girmek istiyorsanız ister anayasayla ister kanunlarla yapın dilediğiniz değişiklikleri ve muradınıza erin! Rahat bırakın şu kadınları. Kendiniz dolanın türbana!

  Bir arkadaşım "Başı açık dolaşmanın Türk gelenek ve göreneklerine aykırı olduğunu genel ahlak ve adaba aykırı olduğunu ileri sürerlerse hiç şaşmam" diyordu...

  O gün gelmeden ne yapıp yapıp erkekleri çarşafa sokmak gerek!

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Eski bir yazı olsa da geçen seneye kadar hükümetin tartıştığı mevzuydu. Şimdi şehit haberi almaktan türbanı unuttular. Gündemi meşgul edecek birşey bulamadıklarında türban ve kadını araya sıkıştırıyorlar. Zihniyetleri hiçbir zaman değişmeyecek.
  Nastenka, Bunu Beğendi.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Güzel yazı. Türbana karşı değilim ama türbanın siyasete alet olmasına karşıyım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş