Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Necati Doğru | Katil Kim!

  Yüzyılın üzülme yarışması gibi oldu. En çok bizim başbakan ile cumhurbaşkanı üzüldü. Üzülme yarışında ikinci gelenler yerli yazarlarımız ile İngiliz Alman Fransız Amerikan medyasından gazetecilerdi.

  Bir bebek boğuldu.
  Cesedi kıyıya vurdu.

  Sanki annesine koşuyordu ayağı takıldı sahilde kuma yüzükoyun kapaklandı. Canlıymış gibi yatıyordu. Vicdanımız tetiklendi: “Utan ey insanlık” diye bağırma yarışı başlattık.

  Vicdanları temizledik(!)
  Ülkesinde savaş var diye annesi babası ablası dedesiyle vatanını geride bırakıp Avrupa’ya ulaşmak için çıktıkları yolda deryaya düşüp binlerce çocuk boğuluyordu. En aşağılık insan kaçırma ticaretini piyasa ekonomisinin “arz-talep” kuralı sayıyorduk.

  Onları görmüyorduk.

  ***

  Halepli Bağdatlı Felluceli Trabuluslu Marakeşli Dakarlı Kobanili çocuklar savaştan kaçıyorlar kaçarken boğuluyorlar. Savaşları kim çıkardı?

  Irak’da Saddam çıkardı.
  Suriye’de Esad çıkardı.
  Zalim Saddam(!)
  Vicdansız Esad(!)

  Diktatör egolarıyla insanlıktan çıkarak ülkelerinde Müslümanı Müslümana kırdıracak iç savaş patlattılar. Böyle olmadığını herkes biliyor. Yine de diyelim ki ABD Fransa İngiltere Almanya ve onların kuyruğuna takılan Türkiye “özgürlük-demokrasi-insan hakkı” diyerek bu ülkelerin isyancılarına destek olmaya gitti.

  Peki bir Libya vardı.
  Libya’dan ne istediler!

  ***

  Libya onurlu bir ülkeydi.
  Başında “deli doludur” diye bakılan Kaddafi adlı bir lider vardı. Sık sık ABD’ye Fransa’ya İngiltere’ye kuru-sıkı babalanıyor ama Paris’e gidip Versay Sarayı’nın bahçesine çadır kuruyordu. “Manyak bu” diye baktıkları Kaddafi’ye yine de saray önünde çadır kurmaya izin veriyorlardı. Kaddafi petrolden elde ettiği gelirleri ülkesinin kalkınmasına harcıyordu. Çöl insanından onurlu bir Libya ulusu yaratmaya çalışıyordu. Kitle imha silahına sahip olacağım atom bombası yapacağım diye bir arzusu isteği de yoktu.

  Libyalılar Kaddafi’nin yönetimi altında belli bir düzen kurmuş iyi kötü yaşıyorlardı. Hiç birinin aklından Libya’dan kaçıp Avrupa’ya “mülteci olmak” geçmiyordu. Libya’da demokrasi eksikliği vardı ve bir gün mutlaka bu eksikliği gidermeyi tarihi determinizmin kaçınılmaz sonucu olarak yine Libyalıların kendisi yapacaktı.

  ***

  Libya örneği taze.
  Çok yeni.

  Vicdan sahipleri(!) denizin boğduğu o çocuğun gerçek katilini mi arıyorsunuz?
  Libya örneğine bakın.

  Fransız savaş uçakları Libya’ya bomba yağdırmaya başladı. Onu İngiliz savaş uçakları izledi. Tam o sırada Türkiye’nin başbakanı da Avrupa’ da geziye çıkmıştı ve “NATO’nun Libya’da ne işi var?” diye haklı bir çıkış yapmıştı.

  Fakat 2 gün sonra Türk Savaş uçakları da Fransız ve İngiliz savaş uçaklarının yanında Kaddafi’yi yok etme bombardımanına katıldı. Libya iç savaşında Kaddafi karşıtlarına Türkiye’den valizler içinde 300 milyon dolar götürüldüğü gazetelerde haber oldu.

  Ve Libya kan gölü oldu.
  Libyalı Libyalıyı öldürdü.
  Silahlar Batı’dan geliyordu.

  ***

  Boğulan bebeğin gerçek katilini mi arıyorsunuz? Libya’ya Irak’a Suriye’ye demokrasi özgürlük insan hakkı getireceğim diyerek bomba yağdıranlara bakın. O bombalar yağmadan önce bu ülkelerin babaları çocuklarını Avrupa’ya kaçırmaya çalışmıyordu. Macaristan’a kadar gitmiş Suriyeli 13 yaşındaki Kenan adlı çocuk TV kameralarına Fransız İngiliz Almanların anlaması için İngilizce olarak; “Bize yardım etmek istiyorsanız savaş kışkırtıcılığı yapmayı durdurun. Siz savaşı durdurun biz zaten gelmeyiz…”diyordu.

  Katil kim? Gerçeği görün.  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  7 Eylül 2015

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  O fotoğrafı gördüğümde içim acımıştı.

  Savaşları çıkaran devlet başkanları da öyle boğularak ölürler umarım.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş