Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Özgecan Aslan; Siz Öldürdünüz, Biz Kaldırırız...

  İşte canım kardeşim o kadınlar “bizim” değiller ve artık bize güvenmiyorlar da! Hatta uzun bir zamandır bu böyle… Kendi cenaze namazlarını kendileri kılıyor ve tabutlarını da kendileri sırtlıyorlar!


  SİZ ÖLDÜRDÜNÜZ BİZ KALDIRIRIZ!
  Nazım Hikmet’in “Kadınlarımız” şiirini çoğunuz bilirsiniz sanırım.
  “Ve kadınlar
  bizim kadınlarımız:
  korkunç ve mübarek elleri
  ince küçük çeneleri kocaman gözleriyle
  anamız avradımız yarimiz
  ve sanki hiç yaşanmamış gibi ölen
  ve soframızdaki yeri
  öküzümüzden sonra gelen
  ve dağlara kaçırıp uğrunda hapis yattığımız
  ve ekinde tütünde odunda ve pazardaki
  ve kara sabana koşulan ve ağıllarda
  ışıltısında yere saplı bıçakların
  oynak ağır kalçaları ve zilleriyle bizim olan
  kadınlar”

  İşte canım kardeşim o kadınlar “bizim” değiller ve artık bize güvenmiyorlar da! Hatta uzun bir zamandır bu böyle… Kendi cenaze namazlarını kendileri kılıyor ve tabutlarını da kendileri sırtlıyorlar!

  Muktedirin özgürleşen bireye düşmanlığı özellikle özgürleşen kadın üzerinden; değersizleştirme ve cesaretini kırma yoluyla gerçekleşiyor.

  Fıtratları tıynetlerine yansıyor o da söylemlerine ve muktedirin lapsusları artıyor!
  Bu bazen; "…bakıyorum bir televizyon kanalında Ankara'da bir polis panzerine tırmanan bir tane kız mıdır kadın mıdır bilemem.” şeklindeki aşağılama ile kendini gösteriyor!

  Bazen; “Üniversite öğrencisi genç kız erkek öğrenci ile aynı evde kalıyor. Bunun denetimi yok. Muhafazakâr demokrat yapımıza bu ters! Vali Bey’e bunun talimatını verdik. Bunun bir şekilde denetimi yapılacak.” diye durumdan vazife çıkartılıyor!

  Bazen Ankara Metrosundaki gibi "Edepli davranın" anonsu yapılır. Ve muktedir sorar: "Soruyorum: Bu toplumun içerisinde değerlerine saygı isteyen anne-baba affedersin kızının birilerinin kucağında oturmasını ister mi? Ama bu toplumun içerisinde bunlar yapılıyor ve birileri de bunu teşvik ediyor"

  Bazen erkek ve kadının yan yana oturmasına bile tahammül edemez! “Birisiyle kalkarsın aynı bankta yan yana oturursun sohbetini yaparsın şudur budur vesaire detayına girmeye gerek yok. Siz de bir yere kadar saygıyla karşılarsınız. Tayyip Erdoğan olarak ben karşılamam ayrı mesele. Ben inanıyorum ki bu toplumun içerisinde yüzde itibarıyla kahir ekseriyeti karşılamaz” der.

  “Dolmabahçe'de Başbakanlık Ofis'e gittiğimde ofisimin önünden Kadıköy'den gelenlerin durumunu görüyorum. Bütün bu durumları gördüğüm zaman bunlar benim aslında kendi değerlerimle uyuşan şeyler değil.” Diye atarlanır!

  Bazen de; "Tecavüze uğrayan kadınlar da kürtaj olmamalı. Gerekirse devlet bakar" diye veciz yumurtlar!

  Onlara göre; “Kadınların kahkaha atması edepsizlik” "Hamile kadınların sokağa çıkması terbiyesizliktir"...

  Kadın bir gazeteciye bir mitinginde; “Haddini bil edepsiz kadın!” diğer bir mitinginde de “Doğan Grubu'nun yayın organında görsel medyada çıkıyor bir tane aşağılık kadın affedersin onun yanında müslümanlara hakaret ediyor. Bunda ise ses yok. Şu hale bak. Kimsin sen ya? Sen kimsin? Önce haddini bil.” demekte de Berkin Elvan’ın annesini kitlelere yuhalatmada da herhangi bir beis görmez!

  Mütemmim cüzü ötekileştirme ve tecavüz kültürü olan Erasmus’u orgasmus olarak nitelendirebilen heyula ruhları esir almış ve cehennemin kapıları ardına kadar açılmış; meydan erekte zebanilere bırakılmıştır!

  Ötekileştirme özellikle kadın üzerinden daha bir belirginleşir. Kadının özgürleşmesi ve kamusal alanda görünür olabilmesi ancak iktidarın dayattığı yaşam biçimini benimseyen ve kendi kafasındaki toplum modelini gerçekleştirme aracı olarak seçtiği şekliyle yaşayanlar için geçerlidir; “muktedir kendine müslüman”dır.

  Örnek mi istersiniz? Bilmem Zehra Develioğlu’nu hatırlayanınız var mı? Ya da hatırlayanımız kaldı mı? Hani Gezi Parkı Olayları sırasında yandaş medya tetikçilerinin Taksim mağruru! dönemin başbakanı Erdoğan’ın ortaya attığı dudak uçurtan iddialardan sonra haftalarca yazılarıyla üzerinde tepindikleri başörtülü hanım kızımız Kabataş mağduru! gelinimiz…

  Hani Reyis’in Dolmabahçe'deki Bezm-i Alem Cami'ne sığınan göstericiler için "Camide içki içtiler" iddiası bizzat cami imamı tarafından yalanlandıktan hemen sonra evde zorla tuttulan! %50’yi tahrik edercesine ve sanki yeni Sivas’lar Gazi’ler Maraş’lar Malatya’lar ve Çorum’lar istercesine ortaya attığı daha korkunç ve tehlikeli iddianın öznesi…

  Hani Kabataş'ta; üstleri çıplak deri eldivenli alınları bandanalı yetmiş-seksen kişinin kendine ve 6 aylık bebeğine bile darp edip onca kalabalığın ortasında 3-4 kişinin üzerine işediği başına cinsel organ sürtülen bunları yapanların bir taraftan bira içmeye devam ederken bir taraftan da Erol Taş vari kahkahalarına maruz kalan bu haliyle satanist fantezi filmlerini bile gölgede bırakacak türden iddiaların görüntülerinin de Akp milletvekili Mehmet Metiner’in elinde olduğu ama onu "İnfial yaratacak görüntüler elimizde. Bunları bu aşamada toplumla paylaşmak çok farklı istemediğimiz gelişmelere kapı aralayabilir" diye paylaşmadığı nefret objesi…

  Akp ve onun medya kalemşörleri için yalan söylemenin bir maliyeti olmadığı için daha sonra bu iddiaların gerçek olmadığının ortaya çıkmasının da bir kıymeti harbiyesi olmadı tabi ki!

  Hiç olmamış ya da en azından öyle olmamış bir olayı bile bile siyaseten kullanmaktan çekinmeyen cumhurbaş(ba)kanı Erdoğan Akp iktidarı ve onun medya tetikçileri için; homo erectus’ların moronlar cehenneminde riya denizine dalış serbesttir.

  2014 yılında 257 kez erekte olmuş moronlar bu serbestiyi alabildiğine yaşamışlardı. 257 kere türlü sebepler icat ederek katledilen kadın cinayetlerine sus pus oturanlar; evine gitmek için bindiği dolmuştan cenazesi inen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için ne diyeceklerdi! Aslında hepimiz için sözün bittiği yerdeydik! Sıradan insanın sıradan kötücüllüğü yine devreye girmişti. Dövülmüş tecavüz edilip öldürülmüş yetmemiş elleri bileklerinden kesilmiş bu da yetmemiş olacak ki yakılmıştı. Ama kadın özgürlüğünün kendi küllerinden doğan Zümrüd-ü Ankası olmuştu; Özgecan…

  Sünni islam muhafazakar eril penceremizin ahlak ve namus temelli bakışının kadın cinselliği ve tabuları üzerinden yaptığı okumalarda ahlak ve namus kavramlarını kadın üzerinden cinsellikle tanımlamalarının; kadına yönelik baskıları teşvik edip kadını istismar eden “namus bekçiliği” ile sonlanmasının kaçınılmazlığı kadın ve transfobik nefret cinayetleri karşısında tecavüz kültürünün türlü varyasyonlarını arz-ı endam ettiriyordu yaşadığımız coğrafyada.

  Ve bu “ahlak bekçileri” haksızlık hırsızlık ve yolsuzluklar karşısında dilsiz şeytanı oynarken; kadın öldürerek namus temizliyorlardı!

  Evet tam da bu noktada; kadın ve transfobik cinayetleri politiktir ve devletiniz de fıtratınız da batsın diye haykırıyor kadınlar…

  Ve tabutlarını da kimsenin taşımasına izin vermiyorlar…

  ANLAYANA!

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Radikal Blog

  15.02.2015 23:19:41

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Yazının noktasına virgülüne kadar katılıyorum.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Güzel yazı. Teşekkürler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş