Kartal mı Yanal mı ?

Fenerbahçe ile Trabzonspor Kadıköy'de son derece ilginç bir maça çıkacaklar.

Maçı ilginç kılan Trabzonspor ile Fenerbahçe arasındaki rekabet ya da son yıllarda yaşanan gerginlikten çok Ersun Yanal'ın geçen sezon şampiyon yaptığı takımının karşısına bu kez rakip olarak çıkacak olması. Karşısında da eski yardımcısı İsmail Kartal var.

Aslında maçın düğümü de burada çözülecek. Bu maç bir anlamda Fenerbahçe'yi damarına kadar bilen Ersun Yanal ile Yanal'ı çok yakından tanıyan Kartal'ın taktik mücadelesi olacak.

Fenerbahçe'yi bilen Ersun Yanal'ın taktiği şimdiden belli. İsmail Kartal'ın ne yapacağı çok önemli. Takımını alışılmış bir şekilde mi oynatacak (Bu Yanal'ın ekmeğine yağ sürer) yoksa Yanal'ın şaşırtacak bir oyun planımı uygulayacak ? İşte maçın sonucu burada gizli.

Maçın Kadıköy'de olması üst üste aldığı galibiyetlerin getirdiği morall ve takım kalitesi Fenerbahçe'yi avantajlı kılsa da Yanal faktörünü yabana atmamak gerekiyor. Hem de hiçbir şekilde.

Merak ettiğim bir konu da Fenerbahçe taraftarının Ersun Yanal'ı nasıl karşılayacağı... Kendilerini şampiyon yapan hocaya tepki göstermeyecekleri kesin ancak Trabzonspor'un başında olduğu için alkışlanacağını zannetmiyorum.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

06 Şubat 2015 16:32