GÜZEL FUTBOL İÇİN İKİ HOCAYA DA TEŞEKKÜR!

Beşiktaş'ın bu sezonki ikinci gündüz maçında harika bir galibiyet almasındaki en önemli etken Gökhan Töre'nin harika oyununun skora da yansıtması idi.

Zülümpiyat stadının negatif etkilerine rağmen iki takımı da tebrik etmek istiyorum. Şenol hoca futbolun sadece savunma yapılarak oynanan bir oyun olmadığını bütün ülkeye sunarken acaba kaç tane yerli hocamız bu oyun anlayışından kendine feyz aldı merak ediyorum.

Maça iki takım da aynı oyun diziliş ve hemen hemen aynı oyun stratejisi ile başladı ki bu oyun taktiği iki takım için de geçerli harika bir futbol maçını ortaya çıkardı. İki takımın da en belirgin benzer noktaları takım savunmasını kendi yarı alanında yapabilecek oyuncu karakter yapılarına sahip olmamaları idi.Çünkü iki takımın da hocalarının oyun felsefesinde güzel futbol anlayışı vardı.

Öyle "sahanın her yerinde itiş kakış oyununu oynayayım sonra kendi yarı alanımda 10 kişi ile katenaçyo yapayım belki 1 ve ya 3 puan da alırsam keyfime bakarım" mantalitesi yoktu. Bugün burada ne takım dizilişini ne de herhangi bir takım formasyonunu yazacam. Bugün benim için sadece iki takımın değerli hocalarının futbola bakış açılarının aynı yönde kesişmesi ve bu anlayışın ligimizdeki oynanan oyun kalitesini yukarılara taşıyacağının besbelli ispatı olduğudur.

Maçın hakemine gelince; benim fikrimce Kamil abitoğlu yetenekleri açısından bu tip maçlarda sıkıntı yaşıyor bunun daha önceki maçlarda da negatif örnekleri var. Ayrıca bu maçın temposunu kaldıramadı ve bu temponun altında ezildi.

Yalnız iki kenar hakemini de tebrik etmek istiyorum sıfır hata ile maçı bitirdiler.

SİYAH: Zülümpiyat stadı
BEYAZ: Slaven Biliç Şenol GüneşZiyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

16 Şubat 2015 08:51