Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Suay Karaman: DİKTATÖRLÜK HEVESİ  Sonucu önceden bilinen cumhurbaşkanlığı seçimini seçime katılanların %52’sinin tüm seçmenlerin ise %37’sinin oyuyla kazanan Tayyip Erdoğan halen kendisini AKP genel başkanı ve başbakan olarak görmektedir. Üstelik Haziran ayında yapılacak genel seçimler için AKP adına oy istemektedir. Sürekli yurt içinde gezilere çıkan ve her zamanki gibi konuştukça saçmalayan Tayyip Erdoğan bu konuşmalarıyla gündem değiştirme işini de başarıyla yerine getirmektedir.

  Bursa’da yaptığı konuşmada da yine Fethullah Gülen cemaatine yüklenen Tayyip Erdoğan şahsını ve ailesini tehdit ettiklerini söyledi. 2002 yılından beri bu yapıyla birlikte hareket eden Tayyip Erdoğan kendisinin bütün kirli ilişkilerini bilen bu paralel yapıdan çekinmektedir. Yoksa kendini bilen bir devlet insanı çıkıp halkın karşısında tehdit edildiğini söylemez. Bütün güvenlik güçleri elinin altında o zaman nasıl bu tehditlere boyun eğiyorsun diye sorarlar insana. Üstelik kızdığı paralel yapının maddi işleri için herhangi bir işlem de yaptırmamaktadır.

  Fethullah Gülen’in New York Times Gazetesi’nde yayımlanan makalesine de sert karşılık veren Tayyip Erdoğan şunları söyledi; “Sen hoca mısın yoksa banka patronu musun? Sırtını nereye yaslıyor? Malum New York Times Gazetesi’ne. Acaba bu gazetenin patronları kim? Burada nasıl yazdırıyorlar? Hesap başka hesap; bilesiniz ki içeriden ve dışarıdan güçlü Türkiye istenmiyor ve bunun için her taraf ayağa kalkmış durumda…” Bugün ABD’ye ve gazetelerine kızan Tayyip Erdoğan 2002 yılında ABD Başkanını ziyaret edip gazetelere röportajlar verirken ne düşünüyordu? ABD’nin işi bitince kullandıklarını tuvalet deliğine süpürdüğünü bilmiyor muydu? Fethullah Gülen’in FBI adına çalıştığının farkında değil miydi? Birlikte bütün kirli işlere imza atıp ihanete ortak olurken sonlarının ne olacağını hiç düşünmedi mi?

  “Bunların başındaki zatın yazdığı makale denilen metin başından sonuna Türkiye’yi karalama Türkiye’ye iftira atma üzerine kurulu bir ihanet belgesi. Neymiş efendim? Türkiye’de demokrasi ve insan hakları rafa kaldırılmış” diyen Tayyip Erdoğan bu yapı için “ne istediler de vermedik” demedi mi? Bunlarla birlikte yıllardır her türlü yalana talana çalana yolsuzluğa hukuksuzluğa ortak olmadı mı? Yurtsever insanlara yıllarca Silivri’de zulüm yapılmadı mı? Kendi ordumuza terörist gibi davranılmadı mı? Türkiye Cumhuriyeti’ne en büyük ihanet sizler tarafından yapılmadı mı? Tayyip Erdoğan bunları unutmuş olabilir ancak bu toplum bu acıların hiçbirini unutmadı ve hesabın sorulacağı Yüce Divan’a gidileceği günleri sabırsızlıkla beklemektedir.

  Üniversite yargı medya silahlı kuvvetlerden başka TBMM’deki AKP çoğunluğu ile yasama organını bile emrine alan Tayyip Erdoğan rüşvet ve yolsuzlukların üzerini örterek 17-25 Aralık yolsuzluk günlerinden şimdilik kurtulmuştur. Böyle bir ülkede demokrasiden söz edilebilmesi olanaksızdır. Çıkarmak istedikleri yeni iç güvenlik yasasıyla insan haklarından da söz edilemez.

  Ülkemizi askeri vesayetten kurtardığını söyleyerek övünüp dururken kendi sivil vesayetinin temellerini atarak uygulayan Tayyip Erdoğan 12 yıldır toplumu kandırmaya ve bölmeye devam etmektedir. Çocukluk döneminden gelen psikolojik sorunlar birikip artmış baskılanmış ve diktatörlük hevesine yol açmıştır. Ülkemizin geleceği açısından son derece tehlikeli olan bu durum özellikle muhalefet partileri tarafından çok iyi analiz edilmelidir. Eğer Haziran seçimlerinde muhalefet partileri kendi programlarına uygun adaylar dışında farklı görüşteki adaylarla ve yanlış ortaklıklarla seçime girerlerse Tayyip Erdoğan’ın istediği gibi AKP 400 milletvekili çıkarır ve dilediği tüm değişiklikleri de yapabilir.

  Üzerinde dikkatle durulması gereken bu konunun gereğini muhalefet partilerinin yapacağına inancımızı korumak istiyoruz. Yoksa önce başkanlık sistemi gelir ardından padişahlığa doğru yol alırız. Daha sonra bölünme parçalanma ve iç savaş eşliğinde ortaçağ karanlığına teslim olabiliriz. Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık Türkiye’sini ortaçağ zihniyetine teslim etmemek için bilinçli bir şekilde örgütlenerek var gücümüzle bu karanlıklara karşı mücadele etmeliyiz.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  9 Şub 2015

  İLK KURŞUN
  KuNFeYeKuN, Bunu Beğendi.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Tayyip Erdoğan’ın istediği gibi AKP 400 milletvekili çıkarır ve dilediği tüm değişiklikleri de yapabilir.
  Neyse ki 400 milletvekili çıkaramadı da güzel madara oldu. Balkon konuşmasında penguenleri unutmuyorum. (:


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş