Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Hasan DEMİR | Fidanı Nereye Dikecek?

  Erdoğan bu işi biliyor. Üstelik çok iyi biliyor. Latin Amerika’ya giderken “Fidan’ın milletvekili adaylığına sıcak bakmıyorum” ve “Takdir Başbakan Davutoğlu’nun” dedi ya bize de bir kez daha “Mevcutların içinde bu adamla kimse baş edemez” demek düştü.

  Hakan Fidan Aksaray’a çıkıp Erdoğan’a “Milletvekili olmak istiyorum” dedi mi demedi mi? Emin olun bundan emin değiliz. Çünkü Erdoğan Fidan’ı çağırıp “Önümüzdeki dönem seni Meclis’te görmek istiyorum” demiş de olabilir. Diyelim ki bunların hiçbiri olmadı. Fidan Aksaray’a çıkıp “Milletvekili olmak istiyorum” dedi Erdoğan da “Hayır görevini bırakma” cevabını verdi ve topu Başbakan gibi davranan Davutoğlu’na attı. Bu durumda Hakan Fidan milletvekilliğinde ısrarcı olabilir mi? Erdoğan istemezse Davutoğlu istese bile Fidan’ın AKP’den milletvekili olma şansı var mı? MİT’in başındaki adam bunu bilmez mi?

  Sanki Türkiye hani o “PKK ile görüştüğümüzü iddia edenler bunu ispat edemezlerse alçaktırlar müfteridirler şerefsizdirler” günlerini yaşıyor gibi bir his var içimizde...

  Evet Erdoğan’ın tuzağına düştük...
  Gazeteciler olarak muhalefet olarak düştük bu tuzağa. Uçağa bindi “Fidan’ın adaylığına sıcak bakmıyorum” dedi bizi kaynar bir gündemin içinde haşlanmaya başladı. Artık o gelene kadar yolsuzluğu konuşamayacağız emekli dul ve yetimlerin açlıktan nefeslerinin koktuğunu konuşamayacağız gemiciklerden kamuya ait kupon arsaların evlat vakıflarına devrini konuşamayacağız hep “Fidan” la yatıp “Fidan” la kalkacağız.

  Şunun şurasında seçimlere beş ay kaldı.
  Erdoğan Latin Amerika’dan dönecek evlerde yakalanan kasaları yayın yasağı konan kirli işleri ayakkabı kutularını Rıza Sarraf’ın milletvekillerinde bile olmayan dokunulmazlığını Arap şeyhlerinden krallardan alınan hediyelerin devlete değil evlere gidişini konuşturmamak için Türkiye’nin gündemine her gün yeni bir fidan dikecek bizler de o fidanı taşlayacak Erdoğan’ın değirmenine su taşıdığımızın farkında bile olmayacağız...

  Erdoğan’ın Fidan’ın milletvekili adaylığına sıcak bakmaması ne kadar doğru AKP milletvekili aday listesi kesinleştiğinde bu ortaya çıkacaktır. Listede Fidan varsa “sıcak bakmama” işi hikâyeden ibarettir bu ortaya çıkacaktır. O saatten sonra biz tutacak “Bir MİT Müsteşarı’nın milletvekili ve ardından bakan yahut Başbakan olması etik mi değil mi?” onu tartışır hale geleceğiz. Öyle ya hemen herkes hakkında devlet imkânları ile bilgi toplamış bir insan aynı şeyi muhtemel siyasi rakipleri için de yapmış olamaz mı ve siyasete girdiğinde bu bilgileri kullanmayı düşünemez mi? Düşünemese bile rakiplerinin böyle bir tedirginliği olur mu olmaz mı?

  Evet biz bu sefer de bu konuları konuşur olacağız.
  Böylece gündemde yine rüşvet olmayacak evlerde bulunan kasalar ayakkabı kutuları olmayacak emekli dul ve yetimlerin sefaleti olmayacak. Başbakan Davutoğlu’nun “AKP’de görev alacaklarla ilgili mal varlığında şeffaflık” isteyen “şart” ına Erdoğan’ın “Partide görev alacak kimseyi bulamazsınız” itirazı milletin dikkatinden itina ile kaçırılacak.

  Ve sandıklar açılacak içinden nice kutular nice kasalar mümbit bir zemin ve nice “Derdim var anamız ağlıyor” diyen bileklere “Ben ne dersem o olur o olacak” isimli kurtulmak istedikçe sıkan sıkan sıkan kelepçeler çıkacak...

  Velhasıl birileri bir fidan dikecek amma o fidan hürriyetin ocağına dikilecek incir ağacı olacak...  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  10.02.2015 00:00

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Velhasıl birileri bir fidan dikecek amma o fidan hürriyetin ocağına dikilecek incir ağacı olacak...
  Bu söz ne kadar da şuanki durumumuzu anlatıyor.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş