Ne derseniz deyiverin!.. İster; “Kadıköy’de Fenerbahçe oyunun tek hakimiydi.” İster; “Topla oynama oranları yüzde 70’e 30 idi.” İster; “Hakan daha bir maçta Trabzonspor’a aldığının hakkını verdi. 10 pozisyona müdahale ederek takımını hezimetten kurtardı.” İster; “Hakem Yıldırım; Trabzonsporlulardan korkmadı 8 sarı kart gösterdi. Ama Fenerbahçe’ye de 4 sarı bir kırmızıyı yapıştırdı. Adaletli davrandı. Acaba İbrahim Hacıosmanoğlu’nun tehditinden mi etkilendi.” İster; “Ersun Yanal madara olmadı” deyiverin.

Öyle veya böyle Şükrü Saraçoğlu’ndaki maç golsüz berabere bittikten sonra söylenecek çok şey var. Ama belki çok daha farklı söylenebilecek şeyleri gündemden kaldıran yine hakem Bülent Yıldırım icraatın dakikası da 52 idi. Neden 52’inci dakikada? Çünkü 52’inci dakikadaki pozisyondan sonra Egemen kırmızı kart ile oyun dışı kalmalı Trabzonspor için maçın Hakan’dan sonraki en iyi adamı Aykut da sarı kart görmeliydi.

Ama hakem Bülent Yıldırım Egemen’in Aykut’a kasıtlı attığı tokadı 5 yardımcısıyla birlikte görmedi ya da Egemen’in Aykut’un yanağını okşadığını zannetti ki tokadı yiyen ile atanı aynı kefeye koyup sarı kartla uyardı.
Osmanlı modası

Anlaşılan o ki; Bülent Yıldırım son aylardaki Osmanlı uygulamalarının beklentisi içine girmiş.

O yüzden Egemen’in bugüne uygun attığı tokatı es geçti de O’nu oyundan atmadı. Bekledi ki Egemen şöyle daha okkalı bir “Osmanlı şamarını yapıştırsın Aykut’a da öyle oyundan atayım.”

Öyle ya; tokat dediğin şamar o da Osmanlı işi olmalı. Aykut yeri şöyle iki seksen uzanmalıydı. İşte 52’inci dakikada hak ettiği cezaya çarptırılıp soyunma odasına gönderilmeyen Fenerbahçeli Egemen maç sonuna kadar yani 42 dakika daha oyunda kalınca Fenerbahçe bir kişi eksik oynamaktan böylelikle belki de Trabzonspor’a yenilmekten kurtuldu diyemez miyiz? Hem de nasıl!

Çok konuşulan Fenerbahçe-Trabzonspor karşılaşmasının kırılma noktası da budur.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

10.02.2015 00:00