Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Necati Doğru | Muhafız Alayı Can Sıkıntısından Patladı!

  Geçmişi de renkli(!)
  Şaşırtmacalı.
  Sürprizli.

  90 yıldır Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’na sadece bir kez “Cumhurbaşkanını koruma görevi” düştü. Koruması gereken Cumhurbaşkanını tutukladı götürdü devirmeye gelenlere teslim etti.

  Tarihte yazıyor.
  Yıl 1960.

  Celal Bayar Cumhurbaşkanı idi ve Muhafız Alayı Komutanı Kurmay Albay Osman Köksal 27 Mayıs 1960 Askeri Darbesi’nin yapıldığı gece Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ı tutukladı.

  İyi yaptı.
  Kötü yaptı.
  Başka seçeneği var mıydı?
  Bunu tartışıyor değilim.
  Bir kez görev düştü.
  Onda da görevini yapmadı.
  Buna dikkat çekiyorum.

  * * * *

  Korku dağları bekletir. Bugünün Türkiye’sinde Cumhurbaşkanını koruyan her türlü silahı tekniği ön önlem almayı bilen yüksek maaşlı yüksek harcamalı yüksek eğitimli 2 bin kişilik koruma ordusu var. Bu gerçek nedeniyle Muhafız Alayı’nın korumacılığı kalmamış. “Muhafız” olmak sadece adında kalmış.

  İşlevi bitmiş.
  İşsizlikten bunalmış.
  Can sıkıntısından patlıyor.

  İşi: tören bölüğü olmaya dönüşmüş. Muhafız Alayı Cumhurbaşkanı tantanacılığı yapıyor. Cumhurbaşkanını halka şirin gösterecek; rap rap yürüyüşler atlı bayraklı karşılama uğurlama törenleri tarihi asker giysilerini dekor haline getirme eskiyi canlandırma kılık kıyafet tasarımcılığı… 16 Türk devletinin askeri kıyafetini boyları 1. 80’nin üstünde Mehmetçiklere giydirip Cumhurbaşkanı karşılama törenine “dekor yapma fikrinin Muhafız Alayı’nın bugünkü komutanı Kurmay Albay Muhammet Tanju Poshor’dan çıktığını” yazdı gazeteler.

  Yalanlama olmadı.
  Muhafız Alayı tantana üretme merkezine dönüşmüş. Doğrulandı.


  * * * *
  Yeni Cumhurbaşkanı!
  Saray sevici!
  Tantana hayranı.
  Gösteriş düşkünü.

  Dolayısıyla yeni Cumhurbaşkanı’nın bu özellikleri ile Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’nın “tantanalı tören üretme merkezine” dönüşmesi kucaklaştı. Yeni Cumhurbaşkanı bu yüzden olsa gerek “Koruma yapma işlevi bitmiş Muhafız Alayı’nın kaldırılmasını” Yeni Türkiye nutukları atarken bile hiç aklına getirmiyor! 2 bin kişilik uzman polisten koruma ordusu olan Cumhurbaşkanı “Muhafız Alayı’na ne gerek var kaldıralım” diyemiyor.

  * * * *

  Hiçbirimiz aptal değiliz.
  Obama’yı törende izliyoruz.
  Arkasında üniformalı albay yok.
  Merkel’i törende izliyoruz.
  Arkasında üniformalı albay yok.
  Hollande’ı izliyoruz.
  Cameron’ı izliyoruz.
  Hatta Netanyahu’yu izliyoruz.

  Törenlerde ya da toplantılarda arkasında üniformalı albay ile görünen sadece Tayyip Erdoğan var. Ve her konuşmasında “askeri vesayeti kaldırdık” diye kabarıyor. Arkasında Albay!

  Albay’a da yakışmıyor!
  Askerliğe de..!
  Giresun Kağıt!

  Karadeniz şehirlerinde oturan okurlarımdan aynı haber peşpeşe geldi. Giresun SEKA Aksu Kağıt Fabrikası çalışır vaziyette; lojmanları sosyal tesisleri ve kıymetli arsalarıyla MİLDAVYA adlı özel bir şirkete 3.5 milyon dolara satıldı. Devletin 3.5 milyon dolara elden çıkardığı tesisi bir süre sonra başka bir devlet şirketi TOKİ 68 milyon TL’ye (yaklaşık 30 milyon dolara) geri satın aldı. Paranın bir bölümü bazı siyasetçilerle paylaşıldı. Bu fabrika kapanmasın Giresun’da üretime devam etsin şartıyla özele ucuz fiyata satıldı şimdi TOKİ’ye kapatılmış olarak hem de 10 misli fiyata geri döndü. Karadeniz bölgesi insanı bu konuyu neşeli hicivli mizahlı konuşuyor. Acaba Özelleştirme İdaresi’nin haberi var mı?  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  15 Ocak 2015

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Törenlerde ya da toplantılarda arkasında üniformalı albay ile görünen sadece Tayyip Erdoğan var. Ve her konuşmasında “askeri vesayeti kaldırdık” diye kabarıyor. Arkasında Albay!

  Albay’a da yakışmıyor!
  Askerliğe de..!
  Askeri vesayeti kaldırdı kendi ordusunu kurdu.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş