Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Necati Doğru | “Muhatap” Dedi “Tekmeci ruh” Delirdi, Azıttı!

  Bu kelimenin ne büyük cevheri gücü sihri varmış: “Muhatap” dedi ne kadar susta duruşlu evet efendimci sarayda oturana hayran “tekmeci ruhlu” varsa hepsi delirdi azıttı.

  Saldırıyorlar.
  Saydırıyorlar.
  Köpürüyorlar.

  “Cumhurbaşkanı bizim muhatabımız değil biz Başbakan’ı muhatap alırız” diyen TÜSİAD başkanını tekmeleyerek söverek Ak Saray’daki adamın gözüne girmeye çalışıyorlar!

  Dalkavukluk adiydi.
  İyice adileşti!

  * * * *

  Zaman saatini 8 ay geriye alalım. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Başbakan Tayyip Erdoğan’dır. TÜSİAD Başkanı Haluk Dinçer “Bizim muhatabımız Cumhurbaşkanı değildir” sözünü 8 ay önce söyleseydi bu kadar saldırıyı küfrü köpürmeyi tekmeyi yemeyecekti.

  Tersine.
  “Bravo Dinçer’e” diyeceklerdi.

  Tayyip Erdoğan “şahsıma gösterdiğiniz güvenden memnun kaldım” teşekkür telefonu edecekti. Ayvalık Cunda Adası’nda restore ettirdiğiniz Ayışığı Çiftliği’nde ailecek buluşalım “memleket meselelerini konuşalım” diyecekti.

  * * * *

  Başka senaryo yazayım.
  Hepimiz çabuk unuttuk.

  Ekmeleddin İhsanoğlu Cumhurbaşkanı seçilseydi Tayyip Erdoğan da başbakan kalmış olsaydı ve TÜSİAD Başkanı “muhatabımız cumhurbaşkanı değil” demiş olsaydı!

  Bu lacivert elbiseliler! (Lacili)
  Bakan Ömer Çelik.
  Bakan Fikri Işık.
  Yarım bakan!
  Numan Kurtulmuş.
  Lacili yandaş kalemler.
  Lacili besleme gazeteler.

  Lacili Saray seviciler hepsi birden ve aynı anda Haluk Dinçer’i linç etmek üzere tekmelemeye kalkmayacaklardı.

  * * * *

  Soma’da yere düşürülmüş kömür işçisini tekmeleyen Başbakan müşaviri ruhlu ne kadar çok lacivert takım elbiseli birikmiş bu ülkede.

  Hepsi tekmeci oldu.
  Hak hukuk gözetmiyorlar.

  Belli ki TÜSİAD’ın makine mühendisi genç başkanı Haluk Dinçer Osmanlıcayı bilmiyor. Bilseydi “muhatap” kelimesinin bir küçümseme aşağılama anlamında da kullanıldığını hesap eder söylemek istediğini başka bir kelimeyle anlatırdı.

  Osmanlıcanın cilvesi!
  Haluk Dinçer’i yaktı.

  Bugün herhangi bir TÜSİAD Başkanı “Tayyip Erdoğan’ın kendini hâlâ Başbakan olarak gördüğünü… Başbakan Davutoğlu’nu oraya getirenin de Erdoğan olduğunu… Bugünün Türkiye’sinde Tayyip Erdoğan’ı kızdırmanın büyük bela yaratacağını” bilmez değil. Osmanlıca “Muhatap” kelimesini “makam anlatmak” amacıyla kullandı “kişi anlatmak” diye algıladılar.

  Saray’ın tekmeci ruhu azıttı.
  Tekmeliyorlar Dinçer’i!

  * * * *

  Kim önce koşup tekmeyi öldürücü şiddette atarsa saraydaki adamın gözüne en çok o girdi. Başbakan Davutoğlu da düşmüş Dinçer’e tekme sallayanların arasında yer alarak Tayyip Erdoğan’a bağlılık gösterdi.

  Ülkeyi yönetenlere bak!
  Konuşun be adamlar!

  Ortada bir mektup var. Mustafa Sarıgül Hayri İnönü’ye “5 Ocak tarihli istifa mektubu” yazdırmış. Sonra iktisatçı Aydın Aydın’ın ve maneviyatçı İhsan Özkes’in de adının karıştığı “görüşme- konuşma-barışma süreci sonunda” bu mektup yanmış yakılmış kül edilmiş. Şu soru ortada kalıyor: “Hayri İnönü Mustafa Sarıgül’ün yürüyen tekerine hangi çomağı soktu ki istifa mektubu yazmaya” zorlandı. Bu sorunun cevabını en iyi iktisatçı Aydın Ayaydın ile maneviyatçı İhsan Özkes biliyordur. Konuşun be adamlar!
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  3 Ocak 2015

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Sarıgül istifa etmezse mazallah Deniz Baykal gibi tapeleri çıkabilir. Gözünü dört aç Sarıgül.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş