Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Can
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Savaş SÜZAL - Cumhuriyet devletinden, aşirete

  Dünya başka bir çağda yaşayıp Noel tatiline giriyor ve biz hâlâ goygoyla uğraşıyoruz. Adamlar uzay uydular Mars gezileri kuyruklu yıldızları konuşup fikir yürütüyor biz anlamını bile bilmediğimiz Arapça meali üzerinde hadisler yorumlayıp ne dediği üzerinde fikir alışverişleri yapmaya çalışıyoruz. Ben yazıya başlarken Noel sırasında her yer kapalı olacağından herkes ekmeğini tedarik etme telaşındaydı.

  Dükkânlar geçen yıllara oranla daha kalabalık. Ancak petrolde fiyat indirimi olmasına karşılık Amerika geçmiş yıllara oranla pahalı. Sanki adı konmamış gizli bir enflasyon var. Altı ay ara ile et süt yumurta ve ekmek fiyatlarındaki artışlar beni şaşırtmış durumda. Dikkatinizi çekerim giyecek falan değil. Onlar Çin Endonezya Meksika gibi işçiliği ucuz yerlerden geliyor. Benim hassas olmayan kaba tahminlerime göre fiyat artışları yüzde 20’lik bir enflasyonun belirtisi.

  Buna karşılık akaryakıt fiyatları (Belki de Rusya nedeniyle) geçen yıldan yaklaşık bir dolar aşağı. 2.30 ile 2.35 arasında. Bu söylediğim bir galon yani yaklaşık dört litre benzin fiyatı. Tabii sizler Türkiye’de bizim burada aldığımız bir galon parasına bir litre benzin alabiliyorsunuz. Bu arada Amerikan borsaları yükselmeye devam ediyor. Bunun anlamı uluslararası piyasalarda doların değeri düşüyor. Ama ne hikmetse bizde tırmanıp duruyor. Bakalım kaçlarda duracak. Ekonomi uzmanları doların 2.35 TL ile yılı kapatacağını tahmin ediyor.

  Rusya bakımından da Türk ekonomisi zor günler geçiriyor. Tarım ürünleri ihracatı zarar ediyor. Gazetelerde okuyorum Ruslar Antalya ve öteki kentlerde evlerini satmaya başlamış. İyi de Rusya’da iş yapan Türk inşaat şirketleri alacaklarını nasıl alacak? Özetle ekonomik durum evlere şenlik ama ne gam ne kasavet yeni yıl geliyor vur patlasın çal oynasın hesabı. Hindi mi Kıbrıs’a gidip kumarlı tatil mi hangi gece kulübü ona karar vermek de zor.

  Sevgili okurlarım Türkiye ekonomide olduğu kadar siyaseten de uçurumun kenarında. Sınırlarımızda bilgimiz olduğunu sandığımız ancak sadece figüranlık yapabildiğimiz olaylar cereyan ediyor. Türkiye’nin parçalanması üzerine pazarlıklar yapılıyor. Pazarlık düşmana ne terk edileceği değil de düşmanın kendilerine nasıl yardımcı olabileceği üzerine. Artık bebek katilinin müzakereleri nasıl götüreceği konusunda ileri sürdüğü şartlar yerine getiriliyor. Tabii bu gelişme bu kadar gamsız bir millet için olağan son.

  Sevgili okurlarım bazen eleştirilerimle sizleri incitmeye çalıştığım gibi bir fikre kapılabilirsiniz. Gerçek ne yazık ki öyle değil. Ben bayrağımı milletimi ve toprağımı çok seven sade bir vatandaşım. Çok şükür ki bugüne kadar gırtlağımdan haram lokma geçmedi. Bu yüzden de harama uçkur çözenlere isyan ediyorum. Dışarıdan içeri bakılınca durum içerde görünenden çok daha acı inanın.

  Mesela bayılarak seyrettiğiniz diziler. Tüm senaryolar konular aynı herkes holding sahibi fakirle zengin aşkı kardeşler birbirlerinin sevgili veya eşinin peşinde. O da olmazsa bir Güneydoğu masalı. Türkçenin kanına girilen diyaloglar gerçekçi olmayan çalıntı konular Batı kültürüne özenti diyaloglarla konuşan erkekler. Yarışma programlarında kendisinin değil de eşinin bildiğini söyleyen ağızlarına hiç de yakışmayan “aşkım” kelimesini sakız gibi kullanan kadın döven öldüren erkekler. Bir şark ülkesi ve kültüründe yaşayan Batı’ya özenti şeyler üreten senarist ve rejisörler. Ama size bir sır vereyim size anlatılan bugünkü Batı hikâyesi değil 30 yıl önceki Batı bile değil... Sevgili okurlarım dinimize mensup kişilere en büyük kötülüğü gene bu dini kullanarak kendilerine çıkar sağlayan liderler yaratıyor. Bunun en bariz örneği Türkiye. Din ahlak ve namus diye ülkenin başına geçen bir parti ülkede tarihte bugüne kadar görülmemiş boyutta yolsuzluk ve hırsızlıkları yaşatıyor. İnsana saygı derken toplumu birleştireceklerini öne sürerken bakıyorsunuz halkı parçalamış mezhepler kültürler ve kavimler olarak. Yani özetle Türkiye artık bir devlet statüsünden çıkıp tamamen aşiret yönetimine dönmüş durumda.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  26.12.2014 00:00
  Konu Can tarafından (26.Aralık.2014 Saat 23:53 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Son dediklerine malesef tamamen katılıyorum.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş