Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Can
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Muhiddin NALBANTOĞLU - Yeni Osmanlıcılık kimlerin tezgahı?

  İktidara geldiğinden bu yana 12 yıldır Türkiye Cumhuriyeti’nin temel kuruluş ilkelerine ve değerlerine yönelik saldırılarına ibretle şahit olduğumuz bir zihniyetle karşı karşıyayız. Bu habis zihniyetin köklerini tarihte aramak gerekir.

  Bizim neslin hafızasına nakşolmuş bir ifade vardır. Büyük Türk milliyetçisi rahmetli Prof. Remzi Oğuz Arık’ın günümüzden 70 yıl evvel kitaplarına geçirdiği bu söz şudur:

  “900 yıldır bu yamalı coğrafya parçasını yekpare bir vatan yapmak için sınır sınır boşalan Oğuz boylarının kanı namına ayağa kalkıyoruz.

  Arkadaşlar!
  Bu vatan onlara layık olan insanların elinde bir bütün olarak birleşmezse müstemleke olacaktır.”

  İşte yeryüzündeki son Türk imparatorluğu olan Osmanlı’nın benzeri doğmayacak bir kahramanın ölümü gibi kan ve ateş selleri arasında yıkılıp gitmesinden sonra o harabelerden dipdiri bir üniter Türk devleti çıkaran Atatürk’ün Cumhuriyet’i ifade eden veciz sözlerinin bugünlerde hatırlanması lazım gelir:

  “Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli yüce Türk kahramanlığı yüksek Türk kültürüdür.”

  Atatürk bu sözü tesadüfen söylememiştir. Bu söz büyük bir milli tarih şuurunun birikimidir. Çünkü 1. Dünya Savaşı sadece Osmanlı’nın değil bütün monarşilerin ve bütün imparatorlukların yıkılması sonucunu doğuran bir savaştır. Yine bu konuda Atatürk’ün şu tespiti çok dikkat çekicidir: “Batılılar çöken Osmanlı ile beraber imparatorluğun bünyesindeki bütün azınlık unsurlarıyla birlikte Türk’ün de çöktüğünü sandılar. İşte bunda yanıldılar. Türk çökmemiştir.”

  Nitekim çağımızın en büyük dünya tarihçisi Arnold Toynbee de bu durumu şöyle ifade eder:

  “Batılılar 200 yıldan fazla bir zaman içinde yaşlı Osmanlı İmparatorluğu’nun mirasını paylaşmak için Türk’ün üstüne üstüne gittiler. Viyana’dan başlayan Türk bozgunu Ankara önlerindeki Sakarya Irmağı kenarında doğrudan doğruya Türk’ün kendisiyle karşılaştı. Korkunç bir ateş duvarına çarpmış gibi geriye döndü. Türklerin Sakarya’da kazandığı bu zafer dünya tarihinin en büyük dönüm noktasıdır. Artık Türklerin yeniden yükselme devri başlamıştır. Türklerin bu istiklâl mucizesi 80 yıl sonraki tarihçiler tarafından çağımızın en büyük olayı olarak görülecektir.”

  Bu ifadelerden de anlaşıldığı gibi Batılılar yüzyıllar boyunca Türkleri parçalamak ve yok etmek için çalışmıştır. Bu gayelerinden asla vazgeçmemiş olan Batılılar artık günümüzde eski sistem ve metodunu değiştirdiler. Büyük Türk zaferinden beri milli birliğini kurmayı başaran Türkiye’yi yıkmak için yeni sistemler stratejiler ve metotlar geliştirdiler. Ellerini hiç bir zaman Türkiye üzerinden çekmediler.

  Şimdi dış güçlerin tertibi ile ısıtılıp ısıtılıp önümüze getirilen “Yeni Osmanlıcılık” ve “Yeni Türkiye” kavramları içi boş ve kaos yaratmaya yönelik sinsi planlardan başka bir şey değildir.

  Eskilerin deyimiyle iktidar tarafından pazarlanan bu kavramlar tam manasıyla ham hayaldir. Eski filozoflar der ki; milletleri uyutmak için ya içi boş büyük hayallerle oyalayın veyahut küçük idealler peşinde koşturun.
  Bugün için yapılan tam da budur. Batılılar yine Türkiye’de asla vazgeçmedikleri senaryolarını sahneye koymak peşindedirler.

  Ama biz biliyoruz ki eski Osmanlı bütün müesseseleriyle tarih olmuştur. Yeni ve güçlü bir Türk birliği olan Cumhuriyetimiz 90 yılda kök salıp büyük emeklerle ve atılımlarla gelişerek bugüne geldi. Artık Osmanlı’nın sadece nostaljik bir kültürü yaşamaktadır. Batı’nın her türlü Türklüğü yıkmak ve yok etmek plan ve programlarına karşı yapılacak tek şey Cumhuriyet’e ve onun kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün o aziz Türk evlâdının modern ve çağımızı aşan temel prensiplerine sarılmaktır.

  En büyük övüncümüz olan kahraman ordumuzun her ferdinin hücrelerine kadar işleyen “Harbiye Marşı” nın bir beyti bize yol göstermeye yeter:

  Kanla irfanla kurduk
  biz bu Cumhuriyet’i
  Cehennemler kudursa
  ölmez nigâhbanıyız.

  Bugünkü iktidar acaba hangi milletin temsilcisi olduğunun bilincinde midir?

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  26.12.2014 00:00
  Konu Can tarafından (26.Aralık.2014 Saat 23:52 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Batı’nın her türlü Türklüğü yıkmak ve yok etmek plan ve programlarına karşı yapılacak tek şey Cumhuriyet’e ve onun kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün o aziz Türk evlâdının modern ve çağımızı aşan temel prensiplerine sarılmaktır.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş