Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Murtaza Demir: Dersim, Sivas, Çorum ve Maraş'ın sorumlusu Atatürk değil Yezidler


  Bu katliamların ortak müsebbibi Atatürk değil Yezid’in zihniyetini sürdürenlerdir…

  Nasıl?

  Etnik orijinli katliamların zihni temelindeki birincil neden katledilenin “öteki” olmasıdır. Öteki; öncelikle kurulu düzene biat etmeyen sonra da egemen çoğunluktan farklı olan ona benzemeyen onun gibi inanmayan konuşmayan derisinin rengi farklı olandır. Meydan meydan gezilmiş camide hutbede evde komşuda “öteki” ilan edilmiştir. Öteki üzerine inanılmaz iftiralar üretilmiş nefret sosuyla ambalajlanmış sonra “mubah” fetvasıyla katledilmişlerdir!

  Kerbela gibi mesela… Dersim Çorum Maraş Sivas mağdurları gibi…

  Yezid’in Sünnilikle ilgisi yoktur alınan dostları tenzih ederim. Bu bir siyasi jargon ve bir simgedir. Bilimsel karşılığı; faşizmdir! Arkasında duran zihniyeti; dinci gericiler ve ırkçı faşistler beslemektedir.

  Batı’nın “zenginlik” olarak selamladığı farklı kültür inanç ve yaşam biçimleri ilkel dünya egemenleri tarafından “nefret objesi” haline getirilmiştir. Nefret olgusu en nihayetinde dünyanın her yanında iç boğazlaşmalara hatta savaşlara varan büyük trajedilere neden olmuştur. Nefret ettir ötekileştir katlet siyasetinin gerisinde feodal egemenlerin siyasi ve ekonomik çıkar beklentileri vardır. Hırsızlık ve alçaklıklarını bu siyasetle örtmektedirler.

  Bu bağlamda ‘İslam akıl ve ahlak’ temelli bir devlet sistemi öngören Hz. Ali ardılları (Ehl-i Beyt) Muaviye-Yezid zihniyeti tarafından önce yönetimden uzaklaştırılmış sonra tamamı katledilerek İslam’ın ahlak boyutu tasfiye edilmiştir.

  Yezid ekolü bir siyasal ekoldür. Atatürk ve arkadaşlarının tasfiye ettiği bu ekol DP iktidarları askeri cunta ve türevleri eliyle Türkiye de yeniden egemen olmuş ülke karanlığa tesadüflere ve bir akıl tutulmasına teslim olmuştur.

  İslam dünyası ve Türkiye’de hırsızlığa- insan kasaplığına “mubah” fetvası verilmesi bu ahlak ve akıl tutulmasının bir sonucudur. Davutoğlu’nun devraldığı miras tam da budur ve ne yazıktır ki kendisi benzer sözlerle bu iflah olmaz dinci faşizmi tahkim etmeye çalışmaktadır. Bu durum hem kendisi hem de ülkemiz bakımından büyük bir talihsizliktir.

  Şimdi Sn. Davutoğlu da kendisinden önceki zat gibi hem de Hacebektaş gibi bir Erenler diyarında çıkıp “Dersim Kerbela’dır” diyerek tıpkı Yezid’in ahlak ve aklı tasfiye etmesi gibi Atatürk’ü düşmanlaştırarak ilkelerinden geri kalanını da tasfiye girişiminde bulunmaktadır. Çünkü Atatürk akıldır zekâdır ahlaktır laik ve seküler yaşam demektir…

  Davutoğlu’nun “Dersim Kerbela’dır” deyip arkasını getirmemesi; Sivas Çorum Maraş vb. katliamları es geçmesi insan ahlakıyla bağdaşmamaktadır. Kerbela Katliamına üzülmüş gibi görünmüş Dersim katliamını saptırmış Yezid’i Atatürk’le özdeşleştirmeye yeltenerek Atatürk’e iftira etmiş suç işlemiştir. Bu iftiranın tutmayacağını Dersim katliamını ne kadar örterse örtsün örtüyü kaldırdığımızda tıpkı Sivas katliamında olduğu gibi kendi zihniyetinin çıktığını birazdan görecektir…

  Çünkü kişiler Atatürk de olsa gelip geçicidir ama zihniyet öyle değildir… Nitekim Dersim katliamının öne çıkan unsurlarına ideolojik değil objektif kriterler üzerinden baktığımızda; “hadi vuralım öldürelim kazıyalım bunlar şakidir devlet otoritesine karşı çıkıyorlar ar-namus tanımıyor kocalarını aldatıyor oynaş tutuyorlar” diyen başta bölge valisi Abdullah Alpdoğan olmak üzere bu anlamda raporlar hazırlayıp Çankaya’ya gönderen ısrarla “tebdil ve tenkil” isteyen Osmanlı bakiyesi şeriatçı-gerici-ırkçı zihniyeti görürüz. Bu zihni misyonun şimdiki sahibi yine aynıdır değişmemiştir; Alevi’yi aşsız-işsiz bırakmaya yeltenen AKP’dir.

  Bu unsurlar dönemin devlet partisinden ayrılmış DP’yi kurmuş o günden bu güne bütün ırkçı ve gerici partilerin nüvesi-anası olmuş sonraki Alevi katliamlarında birebir sahne almış hamilik yapmışlardır. Şimdi bu zihni gerçek apaçık ortadayken yaşamımızın her aşamasında karşı karşıyayken ve bize yaşamı zehir eden bu kör zihniyeti sorgulamamız-lanetlememiz gerekirken tutup bu vebali Atatürk’e mal ederek bütün bu gerici ve ırkçı yapıyı aklamak hangi akla hizmettir? Kuyruk acısı olan ve bu nedenle “rövanş almak” isteyen gericiyi anlıyorum ama a Alevi canlar sizin derdiniz ne?

  Neden saptırıyorsunuz?

  Kendisine “insanım” diyen hiç kimsenin yüreğinin dayanmayacağı Dersim katliamında kimin dahli varsa ayrımsız olarak hepsine de lanet olsun. Ama meseleye kişiler üzerinden değil bütünlük içinde tümüne ayna tuttuğumuzda ezberlerin bozulacağını görmek gerekir. Şunu söylüyorum dostlar; Dersim’i ayrı Maraş’ı Çorum’u Sivas’ı Gazi-Ümraniye’yi hatta Gezi Parkı katliamını ayrı değerlendirmek budalalığından vazgeçelim…

  Sivas katliamını birebir yaşayan öncesini sonrasına tümüyle vakıf olan biri olarak ifade ediyorum; ne Tayip Erdoğan ne Davutoğlu ne de herhangi bir AKP’li bu katliamları kınayamaz lanet okuyamaz. Çünkü katliamların arkasındaki irade; avukatı cemaati derneği vakfı Kuran Kursu derneği cami derneği vs olarak kendileridir. Sivas Katillerinin avukatları AKP saflarında bakan milletvekili belediye başkanı vb’dir.

  Dersim derelerini kanla dolduran zihniyet şimdi bölgemize ve insanlığa musallat olmuştur! Kimse saptırmaya kalkmasın; ortak sorun bu zihniyettir…

  14.11.2014

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Bu iftiraları daha önce de duyduk. Akp ve yobaz zihniyetinde kişilerce uydurulmuş senaryolar. Ben de Atatürk yerinde olsaydım Dersim'i haritadan bile silerdim. Tek bir tane Yobaz sürüsü kalmazdı. Bence Atatürk hata etmiş. Hepsinin kökünü kazıyamamış.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş