Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Ahmet GÜRSOY | Dini Değerleri Yozlaştırdılar

  Değerlerin yozlaşması ve derin güven bunalımıyla karşı karşıyayız. Başta “güven” denilince akla gelen en önemli kurum olan TSK olmak üzere devletin en temel kurumlarına karşı sarsıcı güven bunalımı yaşanıyor. Öncelikle hükümetin kendisi güven vermiyor..

  Mesela “ben karşılaştığım bir haksızlığı götürüp Cumhurbaşkanına anlatsam derdime çözüm bulurum” diyemezsiniz.. Çünkü Cumhurbaşkanı biçimsel olarak tüm cumhurun başkanı ama özel olarak AKP’nin genel başkanı gibi..

  Ötekileştirmeye ve insanları ayırmaya devam ediyor...

  Okul başarınıza KPSS gibi sınav başarınıza güvenerek iş başvurusu yapamazsınız. Daima kalbinizde bir tereddüt vardır.

  Niye? Çünkü bir yazılı hukuk var bir de AKP’nin “bizim partiden olacak” uygulaması var. İşin içinde partili listeleri var. Özellikle mülakat sınavlarında işlerin başarıya ve hak edene göre değil hak etmesine gerek olmadan torpille gerçekleşmesi söz konusu. Dikkat ederseniz işe alım sınavlarıyla ilgili hükümet son zamanlarda yeni yasalar çıkarıyor. KPSS gibi tarafsız sınav şartını kaldırarak yerine mülakat getiriyor. Niye? Çünkü devlet organlarını ele geçiren AKP iktidarı “şu kadar kişi alıyoruz” diyerek açıkladığı kadroları kendi yandaşlarıyla doldurmayı planlıyor..

  Peki ülkenin masum insanları ne yapacak? Çok basit kalkıp AKP’ye gelip kaydını yaptıracak..

  Yaptırmazsa?
  Kendi bilir?

  Bu durumda demokrasi insan hakları hakkın kendisi adalet ve benzeri değerler ne olacak? Din dindarlık vahiy hadis gibi ilahi mesajlar nerede işe yarayacak?

  Kişilerde vicdan yapmayan davranışa dönüşmeyen ahlak ve değer üretmeyen din ve dindarlık ne anlam taşıyacak?

  Nerede bir haksızlık var altından badem bıyıklı çevresinde İslami kimlikli olarak tanınan diplomalı bürokrat çıkıyor. Soruyorum: Bütün ihaleleri tayin ve nakil işlemleri bu bürokratlar tarafından planlanıp yapılmıyor mu?

  Evet!
  Peki hak eden hak ettiğini neden alamıyor da partili olan partisiz olandan daha öne geçiyor?

  Hani dindardık?
  Hani Allah’tan korkacaktık?

  Bu yozlaşmanın en önemli göstergesi nedir biliyor musunuz? Şudur: Türkiye’de 300’den fazla cemaat binlerce cami yüzlerce resmi veya gayriresmî Kur’an kursu var.. Bu kurumlardan ders alan İslam’ı öğrenen vaaz dinleyen milyonlarca da insan var.. Doğru mu?

  Doğrudur!.

  Peki bana söyler misiniz? Bunca caminin kursun cemaatin varlık gösterdiği bir “İSLAM” toplumunda nasıl oluyor da “YOLSUZLUK” iktidara taşınıyor?

  Hani insanlara dinini öğretirsek hatta şeriat getirirsek ülkeyi dindarlar yöneteceği için toplumsal adalet gelecek her şey Allah’ın istediği gibi dosdoğru olacaktı? Hani kul hakkı yedirilmeyecekti? Hani Allah’ı üstün tutacaktı bu insanlar? Hani o hükmeden yetkili olan kimsenin elinden ve dilinden emin olacaktık? Hani kendisine verdiğimiz emanet hıyanete uğramayacaktı?

  Olmadı.. Kurumlara ve dindarlara güven yerle bir oldu... Türkiye’de dindar geçinen gazetelere o gazetelerin yazıp çizdiklerine bakın. Haksızlık nasıl da savunuluyor. Hak nasıl da yerle bir ediliyor.
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  15.11.2014 00:00
  Sürmenaj, Bunu Beğendi.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Demek ki siyasetin içinde din olmayacak. Bunu artık kafalara kazıyın.

  Dinin olduğu yerde siyaset siyasetin olduğu yerde din olmaz.

  Laikliğin gözünü seveyim.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş