Ligde iki beklenmedik yenilgi alan ve morali bozulan Beşiktaş için Partizan karşılaşması çok önemliydi.. Sezon başındaki güzel futbolun ve alkışların yerini yavaş yavaş eleştiriler almıştı..

Seyirci yine yoktu Olimpiyat Stadı'nda.. Rakip Belgrad'taki maçın aksine daha agresif ve daha akıllı başladı maça.. Beşiktaş ise bir türlü istediği baskıyı kuramadı tempolu oyun oynayamadı..

Gökhan'ın kaleyi zorlayan birkaç şutuyla toparlanan Beşiktaş ikinci yarıya gollerle başladı seyircisiyle barıştı.. Gökhan'ın seri çalımları ve adam eksiltmeleriyle penaltı kazandırması çok önemliydi.. Gökhan'ın Ba'ya attırdığı goldeki koşusu pası müthişti..

Beşiktaş iki farkı yakaladıktan sonra rahat oyun oynamak yerine topu tekrar rakibine verdi.. Gökhan'ın geliştirdiği hızlı akınlar dışında çok etkili bir oyun sergileyemedi..

Partizan skoru 2-1'e taşıdı önce.. Ardından oyunu riske etti..
Geçtiğimiz yıllarda bu statta önde olduğu birçok maçta puan kaybetmiş olmanın verdiği bir tecrübe vardı.. O tecrübeyi kullanarak rakibi durdurdu Biliç'in öğrencileri.. Maçın son dakikasındaki frikikte ise rakibin iyi değerlendiremediği topun Beşiktaş'ı sevdiği bir anı yaşadık..

Üç puanla birlikte Beşiktaş'ın gruptan çıkma ihtimali çok yükseldi.. Moraller de tekrar yükseldi.. Demba Ba gollerine kavuştu.. Gökhan kendini affettirdi.

İki haftalık aranın ardından Beşiktaş'ın ligde ve Avrupa'da tempolu futbolunu sürdüreceğini düşünüyorum.. Çünkü Biliç geçmişe takılmamayı başarmış..

Oyuncularını bu maça iyi hazırlamış.. Beşiktaş'ta önemli isimler var ama en önemli yıldızı Biliç..

06 Kasım 2014 Perşembe - 22:38

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]