Sporx.com yazarlarından Altan Tanrıkulu Fenerbahçe - Gençlerbirliği mücadelesini değerlendirdi.

Sporx.com yazarlarından Altan Tanrıkulu Fenerbahçe - Gençlerbirliği mücadelesini değerlendirdi.

İşte o yazı:

İsmail Kartal önemli bir dönemden geçiyor.. Medyadaki sert eleştirilerden bunalmış olduğu her yönden ortada.. Yedek kulübesinde yardımcısıyla konuşurken bile çok rahat değil.. Taktik değişikliklerde tedirginlik içerisinde.. Buna karşın çok kritik bir maçı çok kritik hakem kararlarıyla kazanmayı başardı Fenerbahçe..

Hakem kararları dedik onlardan başlayalım.. İlk yarıda Kadlec’e yapılan harekete kırmızı kartı vermemek çok büyük hata.. Üstelik son iki maçta iki Fenerbahçeli oyuncu rakibe kasıtlı hareketten atılmışken benzer hareketi yapan bir oyuncu sahada kaldı..

Devre bitimi hakem odasında ya görüntüler ekrana geldi ya da telefonlar edildi.. Böylesine bir hatanın ezilmişliğiyle çıktı sahaya.. Alper’in kazandırdığı penaltıda rakibin bir teması var.. Ama bu tür hareketlere penaltı vermek hata.. Herkesin canını yakacak bir kararla öne geçti Fenerbahçe.. Gençlerbirliğili oyunculara gösterilen bazı kartlarda da basitlik vardı..

Beraberlik golünden hemen önce Hakem Yankaya Alper’e kendisini aldatmaya yönelik bir hareket yaptığı için kart gösterdi.. Evet penaltı yoktu Alper’in ceza alanında düşüşünde.. Ama kaleci Dahlin çok sert şekilde Alper’e doğru girmişti.. O darbeyi almamak için Alper havaya sıçradı ve düştü.. Sadece aut atışı yeterliydi..

İkinci penaltı çok net.. Emenike gibi büyük bir kozu maçın başında oynatmayan Kartal hamleyi yapar yapmaz Nijeryalı rakip savunmayı allak bullak etti.. İki savunmacıyı aynı anda geçerken Ahmet’in müdahalesi geldi ve Fenerbahçe öne geçti..

Üçüncü penaltılık pozisyon çok karışık ve futbolda pek rastlanmayacak bir an aslında.. Ahmet Emenike’den çalımı yedikten sonra topun üzerine kendini atıyor.. gördüğüm kadarıyla top eline ya da koluna gitmiyor.. Ama net bir şekilde oyun ihlali var.. Doğru karar o noktadan kaleye Fenerbahçe lehine endirekt vuruş olmalıydı..

Son tartışmalı kararda Mehmet Topal Antal mücadelesinde top net şekilde kornere çıktı hakem yankaya çok yakın olduğu pozisyonu yine iyi süzemedi.. Aut verdi.. Yedek kulübesi bunun üzerine karıştı.. dördüncü hakem yankaya’yı uyardı.. Ve Ramazan sarı kart gördü.. Oysa bu hareketinin karşılığı tribüne gönderilmek yani kırmızı olabilirdi..

Buraya kadar hakemi konuştuk.. Maalesef bu hafta da Fenerbahçe’yi geriye giderken izledik.. Ligin en etmposuz ve zayıf rakiplerinden birini iki penaltı golüyle yenebildi Fenerbahçe.. elinde Chlesa’de United’da atletico’da banko oynayabilecek Emenike gibi bir koz var kullanmıyor kartal.. Diego’yu anlaşıldı kullanmayacak.. Ama yarım Emre’yi üretemeyen Webo’yu tercih ediyor.. Kuyt çok çalışkan.. Ama her maç onbir başlamak zorunda değil.. Emenike yerine o sahaya çıkıyor..

Lig uzun maraton.. Fenerbahçe şu an itibariyle liderin 1 puan gerisinde.. Kadrosu iyi.. Tek kulvarda mücadele veriyor.. Yine de koskoca bir takımın bazı taraftarları bile kendi maçları yerine el Classico’yu tercih ediyorsa İsmail Kartal’a bir önerim olacak.. Emenike’nin gücünü Diego’nun aklını daha çok kullanmaya bak onların da kalplerini kazan.. Başkanın desteği zaten arkanda.. O zaman temposu düşen bu takımı toparlayabilirsin..

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]25 Ekim 2014 Cumartesi - 22:38