Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Yılmaz Özdil | Hayvan Oğlu Hayvan Gazi

  Haziran 2007 Şırnak…
  “Üs bölgesini aldık terörist grupla teması bekliyorduk ki bulunduğumuz bölge havaya uçtu önceden patlayıcıyla tuzaklamışlar 21 kişiydik 21’imiz de serilmişti vücuduma elektrik verilmiş gibi hissettim sol koluma baktım sol kolum yok bacağıma sanki kaynar su dökülmüştü baktım bacağım yok doğrulmaya çalıştım ayakucumda çukur var baktım bacağımın parçaları duruyor çukurda kelime-i şehadet getirdim çatışma devam ediyordu tüfeğim dedim tüfeğim nerde baktım sağ kolum erimiş plastik gibi damlıyordu yere…”

  *

  O an farketmemişti.
  Sol gözü de gitmişti.

  *

  Yılmaz Yiğit’ti o.
  Adı gibi yılmaz soyadı gibi yiğitti.

  *

  Kahraman ruhu teslim olmadı ameliyat üstüne ameliyat oldu hayata tutundu dönemin jandarma genel komutanı Işık Koşaner’in girişimiyle kol protezi takıldı genelkurmay başkanı İlker Başbuğ’un desteğiyle ABD’ye gönderildi Philadelphia’da aylarca tedavi gördü protez bacak takıldı artık hiç olmazsa ayakta durabiliyordu yurda döndü evlendi kızı oldu.

  *

  Üç yaşındaki kızıyla birlikte belediye otobüsüne bindi şoför “kartını bas” dedi kollarını gösterdi “gaziyim ellerim yok kartım arka cebimde siz alır mısınız” dedi şoför “ne demek elim yok hayret bi şey yav çıkartıp kartını göstereceksin” dedi tartışma çıktı şoför efendi gaziye “hayvan oğlu hayvan şerefsiz” dedi!

  *

  Bu utanç verici hadise basına yansıyınca yandaş medya devreye girdi şoförün hiç günahı olmadığını gazinin “provokatör” olduğunu gazinin şoföre “şerefsiz” diye bağırdığını gazinin “paralelci” olduğunu söylediler otobüs kamerasından 12 saniyelik görüntü yayınladılar “işte görüyorsunuz şoför susuyor gazi şerefsiz diye bağırıyor” dediler gazinin şoförü yumrukladığını (!) şoförün darp raporu aldığını yolcuların da şoför lehine şahitlik yaptığını anlattılar.

  *

  Gel gör ki…
  Belediyede çalışan ve vicdanı kanayan bir yurtsever personel telefonu tuşladı arkadaşını gazi Koray Gürbüz’ü aradı “otobüsün kamera görüntülerini silecekler hemen gel silinmeden al” dedi görüntülerin tamamını Koray’a verdi. Yandaş medya sadece 12 saniyelik görüntü yayınlarken aslında 35 dakikalık görüntü olduğu anlaşıldı. Kısaltılmamış görüntülerde ne mi vardı?

  *

  Aynen aktarıyorum…
  Gazi Yılmaz Yiğit kızıyla birlikte Bilkent’ten biniyor pantolon nedeniyle elbette bacağının olmadığı anlaşılmıyor ama bir kolu yok öbür kolunda protez var.

  Şoföre protez kolunu gösteriyor geçiyor şoför hiç sesini çıkarmıyor. Otobüs hareket ediyor gidiyor gidiyor neticede TSK Rehabilitasyon Merkezi’ne geliyor gaziyle kızı inmek için ön kapıya yanaşıyor kolları yok TSK Rehabilitasyon Merkezi’nde iniyor belli ki gazi… Binerken sesini çıkarmayan şoför bu sefer “sizin kartınız var mıydı” diye soruyor gazi protez kolunu uzatıyor “bakar mısınız” diyor şoför “uğraştırma hemşerim hadi in” diyor gazi “ne uğraştırması ne demek istiyorsunuz” diyor şoför “ben söylemeden kartını göstereceksin hayret bi şey yav” diyor gazi “ben nasıl göstereyim elimin protez olduğunu gösteriyorum ya” diyor şoför “ne demek elim yok ben senin cebine elimi mi sokayım” diyor gazi “kartımı soracaksan tabii elini de cebime sokacaksın ben gaziyim” diyor şoför ayağa kalkıyor gaziyi itiyor gazi “çek lan elini” diyor şoför “hayvan oğlu hayvan” diyor gazi “şerefsiz sen nasıl konuşuyorsun” diyor şoför “şerefsiz sensin hayvan oğlu hayvan enayi terbiyesiz” diyor yolcular şoföre tepki gösteriyor gazi iniyor şoför peşinden bağırıyor “şerefsizsin Allah görmüş de iki elini almış işte” diyor… Sonra şoför de iniyor “benim için mi gazi oldun” diye bağırıyor ama dışarda olduğu için bu son sözlerin görüntüsü yok şahitleri var.

  *

  Yandaş medyacılar yolcuların şoför lehine şahitlik yaptığını söylemişti halbuki otobüsten yedi yolcu karakola gidiyor gazi’nin lehine şahitlik ediyor.

  *

  Bu 35 dakikalık görüntü ortaya çıkınca rezalet de kabak gibi ortaya çıkmış oluyor bu sefer gazi Koray Gürbüz “provokatör” ve “paralelci” ilan ediliyor.

  *

  Koray Gürbüz kim?
  Bir değil iki kere gazi…

  1991’de Şırnak Gabar Dağı’nda vuruldu sol kolundan ve sol bacağından yemişti henüz 18 yaşındaydı dört ameliyat oldu geri döndü beş sene sonra 1996’da Siirt Karadağlar’da pusuya düştüler 18 şehit verdik Koray’ı öldü diye çatışma bölgesinde bıraktılar ölmedi… Sıkı durun bir böbreği yok dalağı yok safrakesesi yok bağırsakların bir bölümü yok karaciğerin yarısı alındı bacaklarında ve kollarında parçalı kırıklar vardı altı ay komada kaldı 23 ameliyat oldu sol bacağı iki santim kısa kaldı sol tarafı boydan boya hissetmiyor sol kolunu kullanamıyor. Çünkü… 14 kurşun girip çıkmıştı!

  *

  (Türkiye rekoru gazi Hacı Altıner’e aitti 1951 senesinde Kore’de vücuduna 12 kurşun yemiş ölmemişti. Koray bu rekoru kırdı 14 kurşun yedi yaşıyor.)

  *

  (Doktorlar moral vermek için “iyi bari sol tarafın tutmuyor hiç olmazsa yazı yazarken filan sağ’ını rahat kullabilirsin” derler Koraycığım doktorların canını daha fazla sıkmamak için gülümser hiç sesini çıkarmaz çünkü Koray solak!)

  *

  (Koray Anayasa Mahkemesi önündeki Adalet Nöbeti’nden arkadaşım… Anıt kadın avukat Şule Nazlıoğlu Erol’un Balyoz esirleri için başlattığı tarihi nöbete katılmıştı komutanları dışarı çıkana kadar gece-gündüz oradaydı.)

  *

  “Provokatör paralelci” denilen gazi Koray işte bu… Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası var. Devlet Üstün Hizmet Madalyası var. 122 takdirnamesi var.

  *

  Yandaşlar tarafından neredeyse “vatan haini” ilan edilen Koray köy enstitüsü mezunu bi öğretmen babanın evladı… Babası oradan oraya sürüldüğü için liseyi bitirene kadar altı şehir dolaştı astsubay oldu ikinci defa gazi olunca emekliye ayrıldı 1998’de açık öğretimden işletme diploması almıştı Bilkent Üniversitesi’nde işletme masteri yaptı derece yaptı üstüne gene Bilkent’te uluslararası ilişkiler masteri yaptı şu anda doktora yapıyor. Evli kızı var.

  *

  Dün aradım Koray’ı…
  Ne diyorsun dedim.

  *

  “Ateşi köz öldürür sürmeyi göz öldürür bıçak kesmez yiğidi kötü bir söz öldürür… Bizi kurşunla öldüremediler bu sözlerle öldürüyorlar” dedi.

  *

  “Hayvan oğlu hayvan” gazi Yılmaz Yiğit’e dönersek… 65 yaşındaki babası Edirne Selimiye Camisi’nin avlusunda kuş yemi satarak geçinmeye çalışıyor.

  *

  Çünkü kolları bacakları ağaç gibi budanan “hayvan oğlu hayvan” oğlu… Bu gariban babanın tek evladıydı tutunacak dalı kalmadı.  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  4 Kasım 2014

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Okurken çok kötü oldum sinirlendim. Gazilerimize şehitlerimize verilen değer bu işte.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş