Hakkari’nin bir ligi var ve o ligin de maça çıkmayan takımları… Son üç haftasında sadece bir maç oynandı biliyor musunuz?

Memleketin en uzak bölgelerinden birisi olan Hakkari’nin futbola da bir o kadar uzak amatör ligi var. Öyle ki sekiz takımın yola çıktığı 1. Amatör Küme’yi dört takım tamamlayabildi!

Her şey iyi başlamıştı aslında 2 Kasım 2013’te 1. Amatör’ün 2013-2014 sezonuna topbaşı yapılmıştı. İlk fireyi Merzanspor verdi ve maça çıkmadılar hükmen kaybettiler. İkinci haftada maça çıkan Merzanspor 11-0 yenilecekti ve ikinci fireyi de 2. hafta maçlarına çıkmayan Çukurca Adnan Bahat Lisesi verecekti. Bu iki fire’li takımın 3. haftadaki maçında ise Adnan Bahat’lılar Merzan kalelerine tam 14 gol gönderecek maç da 14-1 bitecekti.


İki hafta boyunca firesiz devam eden 1. Amatör Küme maçlarında ikinci devamsızlığını 5. haftada yapan Adnan Bahat Lisesi bir sonraki hafta çıktığı maçtan da 7-1’lik mağlubiyetle ayrılırken yeni bir takım çarpacaktı gözümüze: Hakkari Yeni İl Özel İdarespor da maça çıkamayan takımlar kervanına katılacaktı…

İlk devrenin kapanış haftasında ise Hakkarispor Merzanspor’u 19-1 mağlup ederken diğer iki “kaçak” takımın maçında Adnan Bahat Lisesi Hakkari Yeni İl Özel İdarespor’u 5-3 mağlup edecekti. İkinci devrenin açılış haftası da ender “tam katılımlı” haftalardan olurken dokuzuncu haftada ilk kez iki maç birden oynanmayacaktı: Hakkari Yeni İl Özel İdarespor ve Merzanspor deplasmandaki maçlarına gitmeyecekti.

10. haftada ise Yüksekova Cilo Merzanspor ve Hakkari Yeni İl Özel İdarespor maçlarına çıkmayacak; amatör ligde tek maç oynanarak hafta kapanacaktı. 11. haftaya gelince tek fireyi Hakkari Yeni İl Özel İdarespor verecek ve deplasmandaki maçına gitmeyecekti.

Tek maçın oynandığı 12. haftada Hakkarispor Hakkarigücü’nü 2-1 mağlup ederek bir puan farkla liderliğe oturacak; Merzanspor Adnan Bahat Lisesi ve Yüksekova Cilo takımları da deplasmandaki maçlarına teşrif edemediklerinden ötürü haftayı hükmen mağlup kapatacaktı.

Ligde maç oynanmadan olur mu? Olur. Hakkari 1. Amatör Küme’de 13. haftada hiç maç oynanmadı. Yeni İl Özel İdare Adnan Bahat Lisesi Merzanspor ve Yüksekova Cilo; ligden ihraç edildikleri için maçlara çıkamadılar. Rakipleri bayram etti.

Gelelim 14. haftaya yani final haftasına…

Hakkarispor ve Hakkarigücü rakiplerine karşı hükmen kazandılar ve haliyle 12. haftada bir puanla devraldığı liderliği nihayete erdirmiş oldu Hakkarispor. Ligden ihraç edilen iki takımın karşılaşmasında ise Yeni İl Özel İdarespor Adnan Bahat Lisesi’ni ağırlayamadı ve bu maçtan kimseye puan yazılamadı haliyle. Şimdi gözler 19 Nisan 2014’te oynanacak olan ligin kapanış maçında! Hakkari Sümbül’ün Hakkari Belediyespor’a konuk olacağı maçta da hükmen bir galibiyet olursa Hakkari 1. Amatör Küme’de yedi takımlı ligde son üç haftada sadece bir kez maç oynanmış olacak!Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


17 Nisan 2014 20:08