Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Thumbs up Ayşe Sucu | Kadın Kahkaha Atmayacak!..

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın “Kadınsa o da iffetli olacak herkesin içinde kahkaha atmayacak bütün hareketlerinde cazibedar olmayacak” sözleri yurt içinde ve yurt dışında tepkilere yol açtı.
  Sıradan birisi böyle bir cümle etse karşı çıkanlar olabilir ve fakat kendi düşünceleridir denilir ve geçilir.
  Ancak açıklamayı yapan devlet erkanından biri üstelik Başbakan Yardımcısı’ysa o makamda bulunan birisinin böyle laflar etmesi demokratik ve hukuk devleti de olduğumuz göz önünde bulundurulursa birkaç açıdan problemlidir:
  Birincisi şu süreçte IŞİD denilen bela Türkmenler başta olmak üzere önüne gelen Müslüman’ı hunharca katlediyor. İsrail Filistin’e bomba yağdırıyor; çocuklar kadınlar ölüyor hastaneler okullar yerle bir ediliyor evler sokaklar alevler içinde… Ve düşünün bu durumda Avrupa basını Bülent Arınç’ın“kahkaha” ile ilgili sözlerini konuşuyor!
  Ve hatta bu konuyu Filistin meselesini kapatmak için kullandıklarını söyleyenler var!
  İkincisi ülkemizde 17 Aralık’tan bu yana hükümetle ilgili birçok hırsızlık yolsuzluk rüşvet kamu alanlarını talan iddiaları söz konusuyken ve bunları örtbas etmek adına adalete ve yargıya her türlü müdahale yapılıyor iddiaları da ayyuka çıkmışken konuşulması gereken çok daha temel ahlaki konular yok mu? Dahası her gün onlarca ev ve iş yeri soyuluyorsa kadın cinayetleri almış başını gidiyorsa alkol ve madde bağımlılığı son yıllarda rekor düzeyde artmışsa toplumun yüzde doksanı birbirine güvenmiyorsa gasp cinayet ve cinnet vakaları tavan yapmışsa ahlaki yozlaşmanın hangi kertede olduğu açık değil mi?
  Neden bunlar üzerinden fikir beyan etme yerine böyle bir açıklama gereği duyuyor sayın Arınç… Bir şeylerin üstünü örtmek dikkatleri başka konulara çekmek “nasılsa toplum magazinel tartışmaları sever” deyip gündem yaratmak mı amaç? Yoksa siyaset icabı bir yerlere mesaj vermek mi? Kusura bakmasın ama söylemeden geçemeyeceğim ha keşke Türkiye’nin ve hatta İslam dünyasının problemi kadınların kahkahası olsaydı!
  Aynı zihniyetin iki versiyonu
  Gelelim üçüncü ama çok daha önemli boyutuna… Bir kadının; kılığı kıyafeti hareketleri nasıl davranıp davranmayacağıyla ilgili konularda bir başbakan yardımcısı ya da herhangi bir kamu amiri konuşmamalıdır. Vazifeleri de değildir. Bu toplumun işidir.
  Çocukluktan itibaren evde ailede alınan terbiye vardır. Davranışlar ve sosyal ilişkiler toplum ahengiyle kültürle gelişmişlikle alakalı husulardır. Şayet bir takım sıkıntılar yaşanılıyorsa; bunlar kanunların yönetmeliklerin kamusal amirlerin direktifleriyle çözülemez. Bu toplumun meselesidir.
  Geçmişteki uygulamaları eleştirenlerden biri de Bülent Arınç değil miydi?
  Bugün toplum mühendisliğine soyunması kendini inkar değil de nedir?
  Şu cümleyi duyar gibiyim “efendim ben inancımın gereğini söylüyorum”. Olabilir ancak devlet adamı kendi anladığı ve yaşadığı ahlak anlayışını topluma dikte edemez. O makamlarda oturan kişilerin inancına meşrebine kültürel seviyesine göre toplum şekillenemez.
  Yarın başka görüşten insanlar gelir kendi görüşlerini dayatırlar.
  Kaldı ki bu tavır demokrasi ve laiklik ilkelerine aykırıdır.
  Dün başörtüsü ile üniversiteye girilmez diyenlerle bu gün kadın şöyle giyinmelidir böyle konuşmalıdır diyenler arasında fark yoktur.
  En temel insan hakları ve evrensel ilkeler çerçevesinde bir yönetim anlayışı oluşturamazsak yarın birileri de gelir sözümona “ahlak” adına binlerce kız çocuğunu sünnet etmeye kalkışır!
  Denge için sandığa
  Pazar günü Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz.
  Üç aday var ve fakat sanki tek adayla seçime gidiyoruz.
  Her yer Başbakan’ın resimleriyle donatılmış; sabah akşam TRT başta olmak üzere tv’lerde O’nu dinliyoruz.
  Devlet ve belediyeler el ele vermiş adeta tek kişi için çalışıyor.
  Buna rağmen kızıyor bağırıyor hakaretler ediyor lakaplar takıyor rakiplerine Başbakan!
  Sayın İhsanoğlu ödün vermiyor üslubundan. Erdoğan’a hitap ederken dahi “Başbakanım” demekten vazgeçmedi. Kucaklıyor herkesi…
  Vatan bütünlüğü diyor bayrak diyor parlamenter sistem diyor ve tek milletiz diyor.
  Üç aday üç farklı bakış. Ya “tek adam” diyenler kazanacak ve sistem değişikliğine gidecek Türkiye… Ya da denge kazanacak. CHP MHP ve diğer partilerin seçmenine ve AKP’ye oy veren sağduyulu kardeşlerime sesleniyorum. Lütfen particiliği bir kenara bırakalım ve düşünerek oy kullanalım. Çünkü kişiden ziyade geleceğimizi ve sistemi oylayacağız!
  Karar sizin elbette ama mutlaka oyunuzu kullanın sevgili okurlarım.
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  4 Ağustos 2014 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Kadınlara baskı şiddet yasaklar akp devrinde daha çok artmıştır. Bazıları çareyi kapanıp kendini satmakla paracıklar elde ederek yapmıştır.

  Bu kişiler gözümde kadın değil 0..dan farksızdır.
  Akpli oldukları için de kahkaha atmak onlara serbest bize yasaktır.

  Sayın İhsanoğlu ödün vermiyor üslubundan. Erdoğan’a hitap ederken dahi “Başbakanım” demekten vazgeçmedi. Kucaklıyor herkesi…
  Tayyip meydanlarda konuşacak birşey bulamıyor ona buna bağırıp hakaret etmeyi düstur edinmiş..


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş