CONOLAR SÜRİYELİ TAKTİĞİ YAPARAK HIRSIZLIK YAPIYORLAR


Cono kadın ile polis arasında güldüren diyalog

Adana’da otomobillerin camını buji ile kırıp 200 bin liralık hırsızlık yapan 'Cono' aşireti mensuplarına yönelik yapılan operasyonda 1’i kadın 6 kişi gözaltına alındı. Bir kadının polis ile ilginç diyaloğu dikkat çekti.

Edinilen bilgiye göre olay merkez Yüreğir ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre Bursa’dan gelerek Adana’da çadırlarda yaşamaya başlayan "Cono" aşireti mensuplarının otomobillerin camını buji ile kırıp hırsızlık yaptığı belirlendi. Bunun üzerine Hırsızlık Büro Amirliği dedektifleri takibe başladı. Yapılan uzun takibinin ardından şafak vakti çadırlara operasyon yapıldı. 2 ay içerisinde 4 otomobilin camı kırılarak içindeki para dolu çantalar çalındı. Hırsızlık olaylarıyla ilgili çalışma başlatan polis onlarca işyeri ve bankanın güvenlik kameralarının kayıtlarını inceledi. Yapılan çalışmada şüphelilerin Hayati Y. (44) Alaattin Z. (46) İsmail Y. (18) Yücel B. (31) Oktay B. (32) ile Döndü Ş. (24) olduğunu saptadı. Şüphelilerin Adana’da çadır kurup kendilerine Suriyeli izlenimi verdiklerini belirlendi. Şafak vaktinde gerçekleştirilen operasyonda Hayati Y Alaattin Z İsmail Y Yücel B Oktay B. ile Döndü Ş. gözaltına alındı. Polis şüphelilerin kaldıkları çadırların önünde duran 2 otomobile el koydu.

İLGİNÇ DİYALOG
Bu sırada bir eve girip arama yapmak isteyen polise Cono kadının "Ne işin var evimde" demesi üzerine "Arama kararım var" cevabı verildi. Cono kadının polise "Nereden aldın kararı" demesine karşı polis "Savcıdan mahkemeden aldım" yanıtını verdi. Kadının "Ne oldu da aldın" demesi ise ilginç bir görüntü oluşturdu.

Adana Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanan ve bugüne kadar 200 bin liralık hırsızlık yaptığı belirlenen şüpheliler adliyeye sevk edildi. 5 şüpheli tutuklanırken İsmail Y. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

FATİH KEÇE
ADANA