Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Can
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Emin Çölaşan | Olumlu ve Olumsuz Tepkiler

  Sevgili okuyucularım dünkü yazımda “Aklın yolu birdir” deyip İhsanoğlu’na olumlu destek vermiştim. Dün sizlerden çok sayıda mesaj geldi. Bazısı beni övüyor bazısı yeriyordu. Rastgele seçtiğim bazılarını soyadlarını saklayarak ve hiçbir yorum yapmadan sizlere iletiyorum:

  - Merhabalar Emin bey. Ben 29 yaşında tiyatro oyuncusu ve anne adayı okuyucunuzum. Bugün yazınızı okudum ve sadece size helal olsun. Ne doğru ne kadar içten bir yazı yazmışsınız demek istedim. Saygılarımla… Melis

  - Yazıklar olsun omurgasızlıkta Özkök’ü bile geçmişsiniz. Millete ayar vermeye çalışmayın fabrika ayarı gibi. Sizin gibi bozuk olmayanlar sizin yalandan yaptığınız ayarlara kanmayacak. Hüseyin

  - Emin Bey bugünkü yazınız için tebrik ve teşekkürler. İyi çalışmalar. Ayhan

  - Sn. Emin Çölaşan bugünkü yazınızdan dolayı size teşekkür etmek istedim. Din mezhep vs… ile hiç ilgim yoktur. Ben Ata’mızı çok seven Cumhuriyet’e ve laikliğe inanan bir vatandaşım. CHP’nin işi çok zor. İyi bir tanıtımla Halk’ı ikna etmesi gerek. Bildiğim tek şey kimi istemediğim..! Sizden ricam olumlu ve aydınlatıcı yazılarınızla insanları yönlendirmeniz. Saygılarımla. Serap

  - Dersimci Kılıçdaroğlu’nun Tunceli çetesine Çankaya belediyesi adayına verdiğin destek ve şimdi de şeriatçı Ekmeleddin’e verdiğin destek.
  Kesinlikle dürüstlüğüne artık inanmıyorum Emin Bey yazık sana! Engin.

  - Sayın Çölaşan yerel seçimlerde Sarıgül’e oy istediniz. Kazandı mı Sarıgül?

  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde şeriatçı İhsanoğlu’na oy istemektesiniz. Kazanacak mı?

  Hayır. Lütfen küresel güçlerin oyuncağı Kılıçdaroğlu’ nun şark kurnazı fikirlerine uyup çağdaş insanların / Atatürkçülerin kafasını karıştırmayınız. AKP yönetiminin bütün uygulamalarını hararetle ve sorgulamasız savunan gazetecilere ‘yandaş’ diyoruz da; Kılıçdaroğlu gibi TESEV’ci birinin uygulamalarına hep ‘evet’ diyen sizin gibi bir gazeteciye ne demek gerekiyor? Eminim Kılıçdaroğlu yarın AKP’li Hüseyin Çelik’i bir yere aday yapsa ona da ‘evet’ diyeceksiniz. Saygılarımla. Yücel.

  - Ne pahasına olursa olsun Rabıta Örgütü üyesi Amerikan ajanı İngiliz piyonu bir adama oy yok. Benim için CHP bitmiştir. Bence siz de gerçekleri görün ve desteklemeyin. Kuğu

  - Sayın Çölaşan ve Sayın Dündar boşuna uğraşmayın kardeşim. Kılıçdaroğlu’nu gömün yerine adam gibi bir lider getirin. Artık sizin yazıp çizdiklerinizi ciddiye almıyorum.

  Sizin bugüne kadar neden İşçi Partisi diye bir partiyi görmezden geldiğinizi de çok iyi anladım. Siz amiyane tabiriyle ‘sapına kadar’ CHP’liymişsiniz. Hatta CHP’nin fanatik kalemşörü imişsiniz bugün itibariyle anladım.

  Gözleriniz öylesine körelmiş ki Türkiye’nin içerisine çekildiği din bataklığında boğulduğunu göremiyorsunuz. Halk iyicene muhafazakarlaşmış vs vs… Geçiniz! CHP’li olduğunuz halka liderlik etmek yerine halkın dümen suyuna takılmanızdan bellidir. Lideriniz de sizin gibidir. Tribünlere yağdanlık yaparak seçilemezsiniz tribünlerin takımı belli. Aslı varken sahtesine kimse rağbet etmez.

  Çölaşan bugün aba altından sopa gösteriyor diyor ki: “Bakın Ekmeleddin’i seçmezseniz Tayyip seçilir” Yemezler kardeşim artık yemezler. Kim seçilirse seçilsin umurumda bile değil. Ahmet

  - Yazıklar olsun size Emin bey Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli’nin derdi ülkeyi kurtarmak değil postu kurtarmak… O yüzden Ekmeleddin’de karar kıldılar. Ayrıca bu aday emperyalist bir projedir. Ben sizin ATATÜRKÇÜ oluşunuzdan şüphe duymaya başladım… Muharrem.

  - Emin bey merhabalar. Bugün köşe yazınızı okuyunca o kadar sevindim ki anlatamam. Çevremde sürekli o aday kim oy vermem gibi söylemler işitiyorum. Ülkemizin zor zamanlarında bazı düşünceleri aşmamız lazım ve siz bunu çok güzel dile getirmişsiniz. Kaleminize yüreğinize sağlık. Saygılarımla. Avukat Kutlu.

  - Sayın Çölaşan bu yazıyı yazdınız mı gerçekten? Uğur Mumcu’nun Rabıta kitabını okumamış olamazsınız. Seçim öncesi sandıkta birleşin çağrılarınız haklıydı elbette. Fakat ben şu anki cumhurbaşkanı ile aynı tornadan çıkmış birine ne diye oy vereyim; Erdoğan olmasın diye Cumhuriyet ve Atatürk karşıtı birine oy vermemizi mi istiyorsunuz? Saygılarımla. Serdar

  - Sayın Çölaşan son yazınızı okudum sizi kutluyorum. Ben Atatürk hayranı kütüphanesinin büyük bölümü onun kitapları ile dolu koyu bir Atatürkçüyüm.

  CHP ve MHP’nin bir aday üzerinde anlaştıkları açıklandı. CHP’de itiraz varmış. Bir çatı yapıldı kimsenin sesi çıkmadı. Şimdilik adetlerinin 15 olduğunu öğrendiğimiz CHP’li milletvekillerine sormak isterim. Neden Gurubunuzda buna itiraz edip ret kararı aldırmadınız? O vakit bu olmayacaktı. Çatı neydi sol’dan mı oy bekliyordu? Erdoğan’ın
  diktatörlüğünden hiç olmazsa yedi yıl kurtulmak için seçimde muhafazakar sağ oylar temin edilmek istendi. Olabilenin en iyisini buldular. İki Başkanı da kutlamak gerek. Siz “Bu yazı en zor yazılarımdan biri olacak” demişsiniz. Ben devamlı okuyucunuz olarak hiç öyle düşünmedim. Memleketin geleceğini düşünen herkes bu konuda rahat olsun. Laiklik Solculuk Atatürkçülük ve benzeri kavramlarla seçimlere girip yenik olarak çıktık. Şimdi aynı gündemle yenisini bekleyenlerin partilerini ve memleketi daha fazla hırpalamamalarını temenni ediyorum. En iyi yazılarınız arasındaki bu yazınızı da zevkle okuduk teşekkür ediyoruz. Memleket için hayırlı olduğuna inandığımız konu üzerinde yazılarınızın devamını diliyoruz. Saygılarımla. Avukat Şinasi.

  - Ey CHP’nin dayatmacı Deniz Baykal’cıları dayatmacı bir otoritenin daha da egemen olmasını önlemeye çalışırken sizin sayenizde kötünün kötüsüne doğru yol aldığımızın farkında değil misiniz? İyi düşünün! Bu ülkenin muhafazakar bir ülke olduğunu hesap ederek her kesime kulak veren reformist dindar bir insanın önünü kesmeyin ve çok daha kötü günlerin bizi beklediğini unutmayın. Bir kez olsun parti disiplini denen şeye uyun. Uymayacaksanız CHP’nin yakasından artık düşün. Hülya.

  - Emin abi merhaba nasılsınız iyi misiniz? İyi ki siz ve sizin gibi abiler var. İyi ki SÖZCÜ gazetesi var. Yoksa Almanya’da gerçekleri öğrenemeyeceğiz. 18.06.2014 Sözcü’deki köşe yazınıza yüzde yüz katılıyorum. Sevgi ve saygılar. Bayram.

  - Sayın Emin Çölaşan “Saygın bir isim” başlıklı yazınızı okudum. Umudum ümidim tamamen tükendi. Kendime “Siz de mi Emin bey” dedim. Aldığı tek bir nefeste Türkiye Cumhuriyeti’ni düşünmemiş Cumhuriyet ve Atatürk karşıtı birisinin oğlunu nasıl olur da Cumhurbaşkanlığı’na uygun bulursunuz desteklememizi destek olmazsak bunun başkalarına destek anlamına geleceğini söyleyip bizi böyle bir yükün böyle bir töhmetin altında bırakırsınız. Kemal Bey ve Devlet Bey gösterdikleri bu adayla başbakanın kendileri için söylediği her sözü fazlası ile hak etmiş Türk Milletine en büyük ihaneti etmişlerdir. Bu iki kişinin 11 Ağustos’ta defolup gitmesi artık hakları değil midir? Gene insanları “Aman oylar bölünmesin aman şu olmasın aman bu olmasın” diyerek sandık başına götürüp içlerinden geçmediği halde zorla oy kullandırıp sonra da başarılı olduklarını mı söyleteceğiz bu iki haine. Size bir şey diyeyim mi: Böyleleri olduktan sonra bırakın RTE Cumhurbaşkanı olsun. Bu onun çok daha fazla hakkıdır. Saygılarımla. İsmet

  - Sayın Çölaşan yine çok çok güzel yazmışsınız. Her harfiyle katılıyorum size.

  Tebrik ederim bu güzel yazınız için. Birkaç ay sonra da kutlama tebriki göndermek üzere;

  Saygılarımı lütfen kabul ediniz. K. Erdal.

  - Sayın Çölaşan 18.06.2014 tarihli Sözcü Gazetesi’ndeki köşe yazınızı ibretle okudum. Bu konudaki tespitlerinizi son derece yerinde buluyorum. Kimi CHP vekillerinin bu aday konusundaki aşırı tepkilerinin böyle bir dönemde yersiz ve zamansız olduğunu parti içi demokrasi gerekçeleriyle acımasızca yaptıkları eleştirilerini ve CHP’nin oy oranını bir kez daha hatırlatarak daha vicdani duygularla gözden geçirmelerini tavsiye ediyorum. Gerek parti içi demokrasiyi ayakta tutmaya çalışarak ve gerekse ülkenin içinde bulunduğu vahim durumu çok iyi analiz ederek büyük bir özveriyle çalışan Sayın Kılıçdaroğlu’na haksızlık etmemelerini İhsanoğlu’nun açıklanan adaylığı sonrası panikleyen yandaş güçlere prim vermemeleri konusunda sağduyulu olmaları gerektiğini hatırlatırım. Naçizane görüşlerimi sizinle paylaşmayı düşündüm. Saygılarımla Ali Rıza.

  - Sayın Çölaşan Mustafa Kemal’in Oğlu gerçek aydın. Büyük resmi göremeyen kendilerini aydın(!) sanan ve bu ülkeye en büyük ihaneti yapanlara ders veren satırlarınız için sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum… Müyesser. Cumhuriyet Öğretmeni. Yolunuz ve yolumuz açık olsun.
  - Ulusalcı sosyal demokrat ve Atatürkçü 28 yaşında mühendisim. İşim gereği 20 binden fazla üretici emekçi ile yüz yüze görüşen biriyim. Halkın bize neden uzak durduğunu iyi bilirim. Yazınız tam da beklediğim gibi bir duruş ve tavır sergilemiş. Size teşekkür ederim. Din silahı en etkili silahtır.


  Bunu gerektiğinde kullanmak bizi dinci antilaik Atatürk düşmanı yapmaz. Halkımız karnının doymasına yollara hastanelere ibadetine ve ayrıca sesi çok çıkıp bağırana bakıyor. Halkımızı yönetmek için onların dilinden konuşmalıyız. Size tekrar teşekkür ederim. Erhan.

  - Bugünkü yazınızı okudum. Nefret kokan yazınıza ve size rağmen k..çınızı da yırtsanız Tayyip seçilecek. Allah sizi bildiği gibi yapsın. Ahmet.

  - Destek yazınızı esefle okudum. Seçimde hiçbir şekilde bu adama oy vermeyeceğim. Varsın Tayyip seçilsin umurumda değil. Volkan.

  - Yazınıza virgülüne kadar katılıyorum. Sizin gibi düşünenlerin sayısı giderek artacak. Bir kısım aydınlarımız bir an önce uyanıp Erdoğan’a katkı yapmaya devam etmezler inşallah. Mustafa.

  - Bu ismi araştırdım ve RTE’ye rağmen tercih edip oy vereceğim biri değil. Adeta bize kırk katır mı kırk satır mı denmektedir. İlk defa size hak veremiyorum. Üzgünüm saygılarımla. Havva.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  19 Haziran 2014

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Kötünün kötüsü vardır. İsminden hayır olmayan bir adayı cumhurbaşkanı seçmem. Kim olduğu da gayet açık.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Fethullahçı mı oldun abi ya.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş