Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Arslan BULUT | İhsanoğlu, kimin adayı?

  Önce Devlet Bahçeli’nin Abdullah Gül’e “bizim adayımız ol” önerisinde bulunduğu iddia edildi. Bahçeli’ye sorulduğunda “Basına saygımız var her yazılanın doğru olmadığı kanaatindeyim” ifadesini kullandı. Bahçeli’nin böyle tedbirli konuşmasının sebebi haberi Şükrü Küçükşahin’in yazmış olmasıydı. Küçükşahin Bahçeli’nin çatı aday formülünü de yazan gazeteciydi.
  Devlet Bahçeli ile Kemal Kılıçdaroğlu bu tartışmalardan sonra Gül üzerinde değil ama Abdullah Gül’ün bir üst modeli olan Exeter Üniversitesi’ne gönderilmek için “seçilmiş” şahsiyetlerden Ekmeleddin İhsanoğlu’nda karar kıldılar.
  * * *
  3 Nisan 2008 gecesi Mehmet Ali Birand’ın 32’nci Gün programında Prof. Dr. Mahir Kaynak Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı seçilmeden önce küresel sermaye ile yakın ilişki içinde olduğunu söylemiş ve şöyle demişti:
  “Milliyetçi bir parti olan MHP küresel sermaye ile işbirliği içinde olan bir kişinin Cumhurbaşkanı seçilmesinin önündeki engeli kaldırıyor. Bu durum eşyanın tabiatına aykırıdır. Peki bu nasıl oldu? MHP tabanını ayrı tutarak söylüyorum. Bu bir operasyondur. MHP yönetimindeki birkaç kişinin küresel sermaye adına giriştiği bir operasyondur.”
  Erol Mütercimler de bu görüşe katılmıştı. Hatta 57’nci hükümet dönemindeki ekonomik siyasi uygulamaların IMF’ye teslimiyetin milliyetçilikle bir ilgisi bulunmadığını da söylemişlerdi.
  MHP’den “Mahir Kaynak’ı mahkemeye vereceğiz” diye bir açıklama yapılmış ve olay kapanmıştı!
  Şimdilerde bana göre Mahir Kaynak da küresel sermayenin Türkiye’yi ulus devlet olmaktan çıkarma operasyonuna destek veriyor ama o zamanki iddiasından yola çıkarsak Abdullah Gül’den sonra aynı yolun yolcusu olan Ekmeleddin İhsanoğlu’nun CHP ve MHP’nin Cumhurbaşkanı adayı gösterilmesi kimin operasyonudur?
  Bahçeli ve Kılıçdaroğlu böyle bir operasyonu uygulamaya çalışırken kime güveniyorlar? Zira İhsanoğlu’nun iki partinin tabanında da hiçbir karşılığı yok ama AKP aday gösterseydi yakışırdı.
  * * *
  Küçükşahin Bahçeli’nin Gül’e adaylık önerdiğini bildirdiği yazısında “Bahçeli önemli ve de beklenmedik bir hamle yapmıştı ki ‘çatı’ formülünü açıklarken bana ‘Çok sürpriz bir isim olacak’ demişti; acaba o anda aklında Gül var mıydı bilemiyorum..” diye yazmıştı.
  Bu ifadeden anlaşılan o ki Ekmeleddin İhsanoğlu’nun ismi o gün belli imiş! Belki de İhsanoğlu ismini o görüşmede Gül tavsiye etmiştir. Zira ikisi de Exeter’li olduğu gibi aynı camianın insanıdırlar.
  Bütün bunlar Türkiye’nin cumhurbaşkanlarının hatta başbakanlarının uzunca bir süredir dışarıdan belirlendiğinin genç yaşlardan itibaren desteklenerek yükseltildiğinin delilleridir. Demirel Özal Gül ve Ecevit Amerika veya İngiltere tarafından seçilmiş özel burslarla eğitilmiş ve önlerindeki bütün engeller temizlenmiş kişilerdi. Abdullah Gül’ün daha üniversite öğrencisi iken nasıl seçildiğini biz ortaya koyduk. Tayyip Erdoğan’ın nasıl seçildiğini Tuncay Özkan makalelerinde yazdı ve son olarak Soner Yalçın Erdoğan’ın “Kayıp Sicil”ini inceledi.
  * * *
  Bana göre tablo çok net ama bütün mesele halkın büyük kısmının kendi cumhurbaşkanları ve başbakanlarının daha genç yaşlarda yabancı “vakıf”lar tarafından seçilerek yetiştirilmiş olmasından haberdar olmaması olanların da bundan ciddi bir rahatsızlık duymamasıdır.
  Bunlardan daha vahim olan muhalefetin de istihbarat yöntemleri ile güdülmesi böylece Türk Milleti’ne çıkış yolu bırakılmamasıdır. Gerçi bu oyunlar çok kolay bozulabilir... Yeter ki buna cesaret edilebilsin.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  18.06.2014 00:00

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Madem Amerika seçecek cumhurbaşkanlığı seçimlerini niye yapıyorlar?


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş