Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Nihat Genç | Yeni Krallığımız: Necati’nin Yeri  Yeni krallığımız: Necati’nin Yeri

  Erasmus 1550’lerde şöyle der yan bakış şeytanlaştırır. Bir güvercin bir sincap’ın gözleri yandadır onların ki yan bakış değil simaları öyle fıtratları gereği tedirgin ürkek halleri sevimli görünür.

  Ancak farenin gözleri ne öndedir ne yanda ne öne ne yana bir açı sıkıntısı evrensel bir tiksinti yaratır portre ressamının meslek sırrıdır bufarenin yan bakışı ürkütücüdür ve yan bakış farenin öldürücü silahıdır.

  An itibariyle bir müslüman yazarın artık temiz terbiyeli bir adam olması imkansız. Soytarı liberalleri Ergenekon Balyoz sürecinde gördünüz hepsi istisnasız gestapolaştı ve sonra kumpas ortaya çıkınca aynı yazarlar şimdi‘stratejik sessizliğe’ çekildiler ama gözleri yanda.

  Soytarısı İslamcısı hırsızlığı kumpası ‘yan gözle’ izliyor hemen sıvışıp kaçacakmış gibi kendine yeni bir güvenilir delik arıyormuş gibi ya da yeterince ses çıkmadı ısırmaya kapmaya aşırmaya ahlakı hukuku kemirmeye devam mı yeni siyasi açıları hepsine hayırlı olsun unutmasınlar yan bakış şeytanlaştırır.

  Ne önde ne yanda Ahmet Hakan Coşkun sen de dinle arkada neler oluyor kulak kabartmak yan yan dikkat kesilmek göz yuvalarına şeytanı oturtturur göz ayarıyla panaromik ve dik perspektifiyle oynayanların hazin açı sorunu.

  Cemaatin önünde imam arkasında tıkırtılı karışık seslere rağmen namazını bozamaz ancak çoğu kez güvensizlikle arkada neler oluyor bir yan bakış fırlatır arkasına dönememek arkasından emin olmamak arkadan tedirgin olmak arkası obsesif hale gelmesin cinsi tatlı kaşıntılı arayışlar dahi başlar.

  Namazın huşusu dağılır gülşeker yüzlü bir hoca düşünün bir yan bakışla yüzünde çapraz bir çizgi anında şeytanın gölgesini anımsatır bir asır duayla şefkatle yumuşamış hatlar bir tek çizgiyle gözler şeytan penceresine dönüşür. Hem ibadetin ruhaniyeti içinde hem polis kamerası gibi Allah affetmez o yüzü çarpıtır günahlarınızı artık Allah o yüce ressam simanıza kazıyıp aleme teşhir eder.

  Rönesans ressamlarında ‘günah’ motiflerinde vardır tam gözünü yukarı semaya çevirmiş bir aziz Tanrıya yakarır yakınır bir vecd anı içinde gözlerini bir anda yana yuvarlar işte o yana yuvarladığı an şeytani bir an’dır Allah’ın flaş anı dondurur. Bu halin ilahi yorumunu köy hocaları dahi dile getirir yüzünüzü Allah’dan ibadetten aldanır başka yöne çevirirseniz Allah’ın cinleri çarpar.

  Adalet güven iç temizlik herşey Allah’a dönen yüzünüzdedir Allah’dan başka yön yoktur güvensizlik tedirginlik iman zayıflığı şeytanın yönüdür. Allah’ın huzurunda dahi tedirgin oluyor kendinizi güvende hissetmiyorsunuz bundan büyük cehennem azabı olur mu? Ve gözünüzün akını yuvarlayıp yandan başka bir göz bebeği peydah oluyor evet şeytanlık oturdu yakıştı suratınıza yeni Türkiye yeni din yeni Müslümanlık yeni surat hayırlı olsun hepinize.

  Necati’nin Yeri üç beş adımlık çakıllı bir çay bahçesi alçak hasır sandalyeler daracık iki katlı pasaj aralığından giriyorsun hayata lafını dinletemediğin zamanlar çöküp kaldığın bir dinlenme yeri.

  Arıza sırtımı verdiğim duvarda başladı sivri kayalı granit kaya parçaları çimentoyla düzensiz üst üste kaba şekilde istif edilip örülmüş ve duvarın dibi sanki hergün burada kurban kesiliyormuş gibi etrafa yayılmış sıçramış kanlar.

  Sırtını veremiyorsun sivri kaya parçaları batıyor yani roman yazılacak bir derin tedirginlik hasır sandalye üstünde dik durmakla boynunu bükmemek arasında bir kararsızlık henüz hayata dik durmayı tecrübe etmemiş bir gençlik iradesiyle ilk meydan savaşlarını veriyor.

  Nasılsa keskin sert kaya parçalarına bir sergideymiş gibi her bir parça ayrı bir sanat eseriymiş gibi sabah öğle akşam uzun uzun bakıp sert hikayeler yazacak sündürülmüş bomboş zaman lüksüne sahipsin Marquez de öldüğüne göre.

  Çay ocağının sahibi Necati ağbi elli yaşlarında konuşmaz boşları toplar ve bardakları yıkar kafatası çok hasarlı taşlı tarla gibi alın alnı yumurtalık gibi çukurlu sivri kayalı duvara ne çok benziyor çayı demleyip servis eden ocakçısı bu hiçte kolay bir iş değilmiş gibi dehşet gergin bir hali var müşterisiz öğle sessizliğinin güneşinde amigo şapkasına gömülmüş kazan üstünde tıngırdayıp tık tık hoplayan alimünyum demliklerin sesinde henüz Necati ağbi de gelmemişken bir parça huzur aşırıyor hayattan çayocağının içinde daracık bir sedir bu sert güneş altında insan şöyle kıvrılıp uzanmak istiyor.

  Sessizdir ayakaltıdır ayağınız alışıverir öyle bir süre dadandık Necati’nin Yeri’ne. Giren çıkan müdavimler tipleriyle korkutuyor insanı yarasalar gibi duvar diplerine alçak masalara çarpa çarpa buranın bozuk bir yer bir yer altı bir bitirim karargahı olduğunu çok geçmeden anlıyorsunuz yenilmiş olmayı hesaba hiç yazmamış hiç düşünmemiş insanların toprakları.

  Namıdiğer kuru kemik keser piç. diye duyduğumuz ne kadar bela şekil cins farika marka lakaplı kabadayı varsa burada Aktaş Yenidoğan Çinçin Gülveren Saimekadın Bedderesi’nden beş mahalle dolusu çakal hepsi burada. Nedense Necati ağbinin bir lakabı da yok insan kısaltıp Neco der o da yok vakti zamanında otuz yıl önce babasının faytonundan kalma iki atı maç önlerinde köfte yapıp satıp burayı açmış diye eğlenip şaka yapıyorlar otuz yıldır her akşam yetmişlik rakısı başka bir yere doğru ilerlemeyi hiç aklından geçirmedi yetmişlik rakısı altın kaplama Afrodit heykeli gibi ocak dolabının üstünde sımsıkı bezlere sarılı yetmişlik rakı Fethullah Gülen cemaati gibi dokunan yanar.

  Biri içerden yeni çıkmış biri dün akşam lokal dağıtmış biri kumarhane çalıştırıyor biri daha demin yolda adamı kolundan çekip indirip çiğnemiş hepsi maymuncuk ve düz kontak ustası biri karakol içinde polis morartmış biri en kral arkadaşının silahını kapıp .tiri çekmiş ilk günler bir pipo hevesim vardı davetlileri tanıdıktan sonra vazgeçtim bu mekanda öyle ipini kopartmış alaycılık var ki maske kaldırmaz.

  Daha yeni yetmeler onüç ondört yaşında geceyarısı jant kelebek aynası toplamaya çıkıyor kaleye turist çarpmaya çıkıyor dükkan tabelası indirip park demiri bankı ızgarası mazgalı çocuk parkı demirlerini yaylandırıp büküp çekip kopartıp hurda edip beş on liraya.

  Bir el siper edilip diğer el marifetiyle ve parlak bir gururla sigara sarılıyor akşama doğru çay bardağında sıvısının rengi değişiyor pırıl pırıl fiyakalı tesbihler parlak ağızlıklar gümüşi tabakalar işaret parmağına günboyu sarılıp çevrilen halkalı zincirler kayış içine kağıt bükme sanatı gibi dörde beşe katlanıp tıkıştırılmış evi aylarca terk edecek yükte hafif muskalaşmış dolarlar.

  Kendilerini avutmak için değil kudurmak için taşınıyor olmalı ilkel kabilelerin gece ateş dansı öncesi takıştırdıkları boyalı bezli otlu çamurlu aksesuarlar gibi. Bu değersiz elden düşmüş bitpazarı zücaciyesi yine de küstah bıçkın karakterlerini tamamlamaya yetmiyor olmalı dişleri arasında demir tuzağa ayağını kaptırmış hayvan bacağı gibi ağızlığın yandan şekli gömlek yakaları saçları pantolon paçalarıyla uyum şugar hırsızlığın cepçiliğin üç kağıtçılığın çakallığın da klas bir moda haftası.

  Çakal ağzı gibi hep bir şeyler kopartıyor gerginliğinde çeneler gıcırtısıyla törpülenip sivrilen tütün küfü dişler arada bir buruna dayatılan kokulası tesbihler nazar değmesin gibi dudak yapıştırıp iştahla öpülesi sallamalar‘cigara’ dumanıyla morarmış gün çoktan batmış gözaltları.

  Kemik parçası alınları coğrafya dersi12 numara anahtarlık tornavida gibi çevikleşip tilkileşmiş parmaklar zar gibi incelip kararmış eskimiş bakır rengi orta yerinden çatlayıp yarılmış dudaklar koyu sarı çürüğe dönmüş zeytin parçası kalmış gibi dişler sıkıntıyla dil ucuna tütün kıymıklarını toplayıp ıslık gibi tıslayıp püskürtmeler acımış bir yüz gerginliğiyle kırık diş arasından tüpps tisp serpme tükürmeler bacak üstüne üç boğumlu sekiz gibi bacak atmalar kısa sert ikazlar gibi ‘tamamdır’ ‘sus’ ‘geç’ ‘al’ gibi ağızlarından ok gibi hızla çıkan safkan fiil kelimeler iştahlarını bir an kaybetseler buruşmuş bir kağıt parçasına dönecek kadar çelimsiz zayıf paslı tenekeden tipler yaşadıkları sokakta tek doğru takdir edilmiş bilinen tek yaşam biçimi tabaklanmamış deriden üstlerine giydikleri bitmeyen bir kudurmuşluk hali.

  İç ceplerine gizlice görülmeyen hızla girip çıkan hafiye eller ve bazen dalaktan bıçak yemiş gibi bir refleksle kendini geriye atmalar ani bir içgüdüyle bazen arka ceplerine yapışır yerinde mi ne oluyor beyler yoksa bir şeyleri mi kaptırdık çaldırdık mı .mına koyum paniğiyle piskopatlığa dönüşmüş iç cep dış cep üst baş kontrol boşaltıp cepleri bir şeyleri bir daha aramak bir daha saymak hayatı zulaları bir daha didik didik içini dışına getirmek gömlek pantol çeket içleri polis baskını yemiş gibi ters düz edilir bu iç dünya korkusu genel aramaları çözemezdim daha fazla yanaşamazdım.

  Hava karardıkça sabırsızlıkla takıntı tik gibi dudak ısırılır izmarit ayağının altında daha ölümcül ezilir akşamı bekleyen duvara mermi gibi odaklanmış gözler koşum takımları hazır ön düğmeleri feryat figan açık içine basık ıslanıp çökmüş kartondan göğüs kemikleri falçata çizikleriyle kızarık kızarık yollanıp desenlenmiş çıplak ayak ızgara üstündeymiş gibi canı yakan bir telaş içinde ciğer yanığı bir cızırtı bu gece nereye dalınacağının tilki kokusu ortamı belalayan katlanılmaz köpük köpük çok beklemiş sidik kokusu çene altında çeke çeke yolunmuş birkaç tüy güneşin ağır batışıyla alınlarını avurtlarını kızartan tava getiren devrim gibi sert bir şeyler oluyor kaybolunca güneş iyice bir kamçı gibi incelip meşinleşen yüzleri artık fareler gibi altı mahalle dolusu piç anında görünmez arazi oluyor.

  Şahaser elmas gibi keskin şahin gibi inceliyor bakışları geceye çizik bıçak ağzı gibi göz bebekleri sıcacık çay bardağını hünerli avuç içiyle sıkıca kavrayıp buğusuyla yumulup içiyor geceye doğru huysuzlaşan kafesinde köpek gibi iki adım çay ocağında voltaya kalkıyor ve kötü bir şarap şişesini tazecik genç kız bedeni okşuyor gibi ellemeler tacizler okşamayla kudurup yaşlı bir köpek gibi şişeyi ortaklaşa grup seks gibi üçbeş çakal aynı anda kuduruk yalayışları vakit geliyor elektriğe tutulmuş gibi otomatik iradeden bağını kopartmış istemdışı refleksler ayaklar omuzlar hepsi başka tarafa seğirtiyor hangi gaza hangi hırsla basmışsa gaza yarım şişe yuvarlamazsa dağılacak ona buna ortaya koduğum geçirdiğim .tiğim’li kaslı cümlelerle akü gibi hırs basıyor yan masadan içimden konuşuyorum çakallığa hırsızlığa değil bu aküyle bir kadına gidebilseydi dünyanın en bahtiyar kadınını tanımış olurduk böyle saçma fikirlerin mimarı olunacak bir yer değil hadi hayırlısı.

  Cansıkıntısından mı bir hoş delilik mi hepsi istisnasız düzenli saatbaşı ayakkabı boyatıyor o eski zamanlar ağır sıkıcı buz gibi yavaş eriyen zamanı meşgul edecek mobil telefonlar yok tabii ayakkabıya cila üstüne cila pantol paçaları gömlek yakaları ve çeketin kol uzunlukları usanmadan usta terzilere taşınır darlık potluk kısalık defoları her mevsim bir daha ayardan geçirilir19. yüzyılın meşhur kabadayıları da öyleydi anneleri ablaları büyük konaklara hizmetçi diye girer paşalarla tanışır akrabalaşır ve kabadayı oğulları bir nevi dokunulmaz sağlardı bir ucundan bizimkiler de halen öyle çoğunun anneleri milletvekili evlerine hizmetçiliğe gidiyor etraflıca soruşturduğunda birinin uzak dayısı hakim diğeri falan il başkanının gizli korumasında ya da enselenince lafın dümeni onu tanırım buna söylerim’e çıkıyor ama hepsinin rakısında‘hayatımı yazmam lazım’ mottosu mutlaka var şaka da değil bu bela mı bela silah mı silah bıçak mı bıçak haraç mı haraç keserim mi keserim taifenin topunu birden çay ocağının bitişiğindeki oduncu hacı amcanın baltayla kovaladığını da bilirim bu tasvir yine de eksik kalır siz asıl onları iş sonrası henüz sabah ezanı okunurken hamamda görmelisiniz bir savaş bir zafer sonrası göbek taşında bozuk şakalarla eğlenmeleri ruhlarının en okunaklı insanoğlunun dalda.ak en tanıdık yeri

  Çözülemeyen büyük sır perdesi hepsi Necati ağbi’nin yanında yeni gelinler gibi suspus oturuşu altı mahallenin çakalı Necati ağbi’den tir tir titriyor ağızlarını açmayışı anlaşılamayan büyük muamma Necati ağbi hiç birini ciddiye alıp adam yerine koyup konuşmaz selam vermez.

  Aralarında husumet kanlı hasım olan adı gazetelere çıkmış büyük kabadayılar dahi her hafta düzenli şekilde Necati ağbi’yi ziyaret ediyor.Bir ‘aziz’ bir ‘pir’in türbesi gibi.

  Necati ağbinin yanında o bıçkın çok ağır paltolu sert şekilleri eriyor kuyruğunu gizleyip oturmuş kedi gibi evcil halleri bu saygıyı camide bulamazsın olacak şey değil usulca ve terbiyeyle çaylarını yudumluyor sonra başlar önde eğilip ‘eyvallah ağbi müsaade bize’ deyip yarı büklüm geri geri çıkıyorlar ucu bucağı görünmeyen bu çakal tayfanın Necati ağbi’ye saygısı burada başka sert bir hikaye saklı.

  Necati ağbi ellerini dahi sıkmıyor güle güle bile demiyor kayıtsızca masalardaki boşları topluyor bazen sağa sola .iktirin bakışı fırlatıyor.

  Necati’nin Yeri bir ‘çakallar’ ‘kabadayılar’ tapınağı gibi.

  Daha da tuhaf olan Necati Ağbi’nin geçmişine dair şunu kesmiş bunu doğramış üç leşi varmış içerde yatmış gibi hiçbir efsanesi hikayesi yok.

  Bu ‘arıza adamlar’ mabedinin en saygıdeğer üyesi olmasını gerektirecek başka bir şey olmalı.

  Necati ağbi gelip giden kabadayılara ne kadar kayıtsız ise bu fare sürüsü Necati ağbiye yakın durmak için o kadar hevesli.

  Necati ağbi dövse de gitmiyorlar analarına küfür etse de Necati ağbi kafalarında çay bardaklarını avcuyla patlatsa da gitmiyorlar Necati ağbi her birini helaya kapatıp dövse de bu mekandan ayrılmıyorlar Necati ağbi birine ‘kıl’ olmuşsa ve onu bir daha bu mekanda istemiyorsa yüzüne doğru dilini sarkıtıp dişiyle sıkarak sıcak çay bardağını avucunda sıkıp patlatıp cam parçacıklarıyla kanlı ve küçük bir gösteri yapar bir daha gelemez.

  12 Eylül sonrası bekar evinde dört-beş arkadaş kalıyoruz korktuğumuz başımıza geldi polis eve karakol kurdu gireni alıyor haberi geldi nereye kaçacağım nerde kalacağım ne otobüs ne otel param var aklıma Necati’nin Yeri geldi müsaade ister içerde sedirin üstüne kıvrılır sabahı ederim diye düşündüm.

  Akşam saat dokuza doğru. Çay ocağına girdim o gece başka bir adam oldum.

  Gördüklerimi yaşadıklarımı otuz yıldır kafamda hala bir sonuca ulaştıramadım.

  İlk gençlik yıllarında Trabzon’da da aynı vak’aya şahit olmuştum o da 70’lik rakı vakası Amok koşucusu gibi ama başka bir yöne koşu başka bir kendini durduramama vakası tıp dergilerine girmeli.

  Necati Ağbi uçarak duvara kafa atıyor. Sıçrayıp denize kafa üstü dalan yunuslar gibi sivri kaya parçalarına kafayla uçuyor yıkılıp yere kanlar içinde bir müddet sersem baygın sonra yampur yumpur tekrar toparlanıp mesafe alıp tekrar kafasıyla duvara hücuma geçiyor.

  Kafayı yemiş bir panikle neler oluyor ne yapıyorsun Necati ağbi der gibi dehşetle hamlede bulundum.

  Karanlığın içinde maçlarda çakmak yakılmış gibi onlarca göz.

  Sessizce bu kanlı vahşi ‘ayin’i izleyen çakallar kolumu çengel gibi bilekleriyle kavrayıp küfür gibi tehditle ‘karışma’ ikazıyla sürükleyerek beni yere yığarak geri çekti.

  On yıllardır her ay birkaç sefer yapıyormuş bunu ocağın üst dolabına yetmişlik rakı gelmişse çakallar bu akşam yine ‘ayin’ diyormuş ufaklıkları kovuyorlar midesi kaldırmayanları tekmeleyip atıyorlar kimse Necati ağbiyi durduramıyor.

  Kafatasında sarkmış kanlı deri parçası bir tos bir tos daha gömleği pantolonu kandan sırılsıklam leşi Afrika’da öldürülmüş yabani domuz gibi yerde bir müddet yerde baygın kendine gelince ayakkabısını çıkartıp içindeki kanı boşaltıyor tekrar eve polis karakol kurmuş burada arıza filozoflar aklıma karakol kurmuş.

  Gizli ve çok vahşi manyak bir ayin’in ortasında buldum kendimi bir sinirbilimci şöyle mi der bir iki darbeden sonra artık acı duymaz ya da sivri kayalar kalp masajı gibi mi bir beyin masajı mı yoksa çok ağır azgın bir boğanın duvara toslayıp kendini durdurması mı yoksa kafatasını çatlatarak duvarlara kafa atma felsefi bir akıl yürütme biçimi olmasın acıyla bayılıp devreleri kapatmak belki de çarparak unutulmayan duygular mı yeniden kontak yapıp canlanıyor beyninde.

  Çakallar huşu içinde sessiz uzaktan karanlık içinden Necati Ağbi’yi seyrediyor Necati ağbinin kafatası sivri kayalığa çarptıkça sahile vuran dalgalar gibi köpük köpük kan sıçrıyor havaya çakallar havada dağılan kanı susatıcı tuzlu fıstık gibi ağızlarının suyu akıyormuş gibi izliyor. Hiçbir insanın alamayacağı bir risk uyku hapı yerine kafasını ceviz gibi kırıyor. Bir çıldırma seansı. Kafatası defalarca uça uça vura vura bir esneklik mi kazanıyor. Kanlar içinde sızıp yığılana bir köpeğin parçaladığı leşe dönünceye kadar. Bu kadar sert travma karşısında üstelik her hafta. İç kanama geçirmez mi?

  Ama karanlığın içindeki sessiz trübinde derin bir korku hissi beni de uyuşturmaya başladı. Kafatasından çatlak kırık sesler geldikçe insanın dizlerinin bağı çözülüyor. Karanlık içinde vecd içinde kendinden geçmiş çakallara baktım o bıçkınlar nerde ağbi yeter artık diye hüngür hüngür çığlıklarla ağlayanlar çarpılmış bir korkuyla istemdışı gülmeler yeni yetmeler çığlık attıkça diğer ağbisi götüne tekme atıp kovalıyor. Bir insan suya girer gibi sivri granit kayaların içine girebilir mi? Yoksa coğrafyanın bu en sert taşı içine gerçekten girmek mi istiyor. Beyninde boşaltmak zorunda olduğu bir şey mi var?

  Aklını kökünden sökmek mi istiyor. Yoksa bir başka dünyanın ‘bilgesi mi’ kaya parçalarına çarparak bir ‘meditasyon mu?’. Beyne çivi gibi çakılmış kötü sapık fikirlerin acısı mı? Yoksa taşlara kazınan Tevrat’ın on emri gibi kaya kesikleriyle beynine yeni bir din mi kazıyor. Bu vahşi barbar şiddetin ne çok müşterisi var.

  Bu bilinmez en vahşi şiddeti kendisine uygulayarak etraftakilerin gözünü mü yıldırmaya çalışıyor ya da kendini sahile vuran balinalarla bir yakınlığı var mı?

  Kim başarabilir kendi kafasını taşla ezmeyi kendi kafasını granit kayalarla kıran bir adamın derdi nedir? Eski bilgisayar modellerinin hurdacıda parçalattırılması gibi bir şey mi şahit olduğumuz travma.

  Karanlıkta huşu içinde çakallar İsa’nın gökten inişini seyrediyor gibi fışkıran kan alından sarkan deri parçası ruhsal yolculuğun arşıalasına çıkıyorlar gibi.

  Bozukluğun bu en dibine ‘şükranlarıyla’ ‘bağlılıklarını mı’ gösteriyorlar.

  Bozukluğun en dibini bulmuş gösterileştirmiş ‘azizlerine’ vecd çığlıklarıyla dualar mı ediyorlar.

  Necati ağbi kitlesine şöyle mi sesleniyor ‘en deliniz benim’ ‘en korkusuz olanınız benim’.

  Yoksa bu bir ‘taht’ (cülus) töreni mi? Allah tanımam adalet tanımam korku tanımam deyip etrafa kanlı ve acımasız bir seri dehşet salıp ‘iktidar’ kurmanın bir yolu mu?

  Yoksa hayatın bilinen bütün kapıları kapanınca sivri kaya parçalarını‘maymuncuk’ gibi kullanmak mı kafatasının kilitlerini açmak için…

  Bir daha dönüp tarihe bakın büyük imparatorlukların iktidarı aynı dehşet aynı kanlı aynı korkusuz aynı acımasız aynı göz yıldırma ‘ayinleriyle’kurulmuştur.

  Altı mahallenin çakallar sürüsüne başka nasıl ‘hakimiyet’ kuracaksınız?

  Ama tesadüf de olsa ben de bu dehşet piskopat ayinine katılmıştım.

  Birkaç gün sonra çay ocağına geldiğimde çakallara artık sevimli sempatik bakamıyordum irkilmiş ürkmüştüm korkumu üstümden atamıyordum elimde kolumda istemdışı hareketler içime bir başka şey yerleşmiş gibi o sakin o çay ocağına gelip kitabını okuyan çocuk değildim bir çakal sanki bir şeytanilik içime doğru yanımdaki masadakilerin gözlerine bakmamak için gözlerimi kaçıyorum ama bir şekilde elimden değil yandan yandan çaktırmadan süzüyorum.

  Bir anda neye uğradığımı şaşırdım boynuma bir çakı dayandı tehditle ‘yuvarlama lan gözlerini…’

  Daha önce aynalarda şahit olmadığım bir ters bir bozuk açı gelmiş oturmuş yüzüme artık bir ömür ben de Amok gibi koşucusu gibi bu aklı durduramayacağım başka duvarlara başka kayalıklar başka yerlere bu açısı bozuk şeytani çizgiden kurtulmak için kafatasımı kelime kelime parçalama ayinleri düzenleyeceğim.

  Nihat Genç
  23.04.2014 11:59
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Bu adam acayip zeki birisi. Tasvir yeteneğine hayran kaldım.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş