Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Güner Yiğitbaşı: Tek Adam

  Güner Yiğitbaşı: TEK ADAM


  Tayyip Bey kendisine yönelik tek adam ve diktatör suçlamalarına karşı çıkıyor ama demokrasinin en temel temel kuralı olan siyasal iktidarının Anayasal yargı denetimine tabi olmasını asla kabullenip hazmedemiyor.


  Yasama ve yargının yürütmenin başı olan kendisine bağlı olarak çalışmasını yasama ve yargı denetimine tabi olmadan ülkeyi kendi keyfi taktirlerine göre yönetmeyi arzuluyor.

  Bu arzusunu gerçekleştiremeyince de çılgına dönüyor ve yargıya demediğini bırakmıyor.

  Tayyip Bey’in bu tutumunda her türlü olumsuzluklara yolsuzluk ve rüşvet iddialarına rağmen doktora tezlerine konu olabilecek şekilde nedenleri akademik araştırmalar sonucunda belirlenebilecek olan seçim başarıları etkin rol oynuyor.

  Türk milletinin yargı denetimine tahammülsüz yasa ve anayasa tanımaz olan Tayyip Bey’den demokratik yoldan kurtulabilmesi Türk seçmen çoğunluğunun insaf ve izanına kalmış bulunuyor.

  Tayyip Bey Twitter kararından sonra Anayasa Mahkemesini ağır bir şekilde eleştirmiş ve bu karara saygı duymadığını açıklayarak Anayasa yargısına yönelik olarak açığa vurduğu tahammülsüzlüğünü Anayasa Mahkemesinin yargıyı Adalet Bakanı eliyle Tayyip Bey’e bağlayan yeni HSYK yasasının bazı maddelerini iptal etmesi üzerine tekrarlamış ve Anayasa Mahkemesine başkanı üzerinden ağır eleştirilerde bulunarak demediğini bırakmamıştır.

  Anayasa Mahkemesi başkanını ima ederek onu politika yapmakla suçlamış ve cübbesini çıkarıp bir siyasi partiye girerek politika yapmasını dile getirmiştir.

  Tayyip Bey resmen gerçekleri çarpıtmaktadır.
  Anayasa Mahkemesi Anayasanın kendisine tanıdığı yetkilerini kullanarak Anayasanın teminatı altındaki yargı bağımsızlığına ve hakim güvencesine aykırı hükümler içeren ve Anayasaya aykırı olan HSYK yasasının bazı maddelerini iptal etmiştir.

  Tayyip Bey Anayasa Mahkemesinin; kendi varlık nedeni ve asli görevi olan Anayasaya aykırı HSYK Yasasının bazı maddelerinin iptaline karar vermesini politika yapmakla eş değer tutuyor. Anayasa Mahkemesi HSYK Yasasının bazı maddelerinin Anayasaya aykırı olmadığını kabul ederek ana muhalefet partisi tarafından açılan iptal davasını tamamen reddetseydi Tayyip Bey’e göre politika yapmamış sadece ve sadece görevini yapmış olacaktı.

  Yani Tayyip Bey’in işine gelmeyen kararlar yargı kararı olmuyor politik kararlar oluyor. Tam bir nalıncı keseri ve Anayasa tanımaz tek adam anlayışı.

  Tayyip Bey bilmelidir ki Anayasa Mahkemesi; yüce divan sıfatıyla yaptığı ceza yargılamaları dışında hırsızlarla yolsuzluk yapanlarla ihaleye fesat karıştıranlarla rüşvet alanlarla ilgilenmezonun asli iştigal konusu siyaset makamı olan yürütmenin yasa tasarılarını yasalaştıran meclisin çıkardığı yasaların anayasaya uygun olup olmadıklarını denetlemektir. Bu itibarla Anayasa Mahkemesinin yaptığı yargısal faaliyetin konusu genellikle politiktir.

  Anayasa mahkemesinin sonuçlandırdığı davaların politik niteliğini görmezlikten gelerek açılan iptal davalarıyla önüne gelen anayasaya aykırı yasa maddelerinin iptaline karar veren Anayasa Mahkemesini ve onun başkanını politika yapmakla suçlayarak onu cübbesini çıkarmaya ve bir partiye girerek politika yapmaya davet etmek tam bir cahillik aymazlık ve hedef saptırmadır.

  Tayyip BeyTürk halkını aptal yerine koyarak bunu sürekli yapmaktadır.
  Tayyip Bey’e göre Anayasa Mahkemesinin twitter kararı bireysel başvuru sonucunda verilmiş olmasına rağmen bütünsel ve çoğulcul sonuç doğuran bir karar olup bu yönüyle Anayasa Mahkemesi yetki aşımında bulunmuştur.

  Tayyip Bey şu gerçeği iyi bilmelidir özgürlüklere yönelik bireysel başvurular sonucunda verilen kararlar bütünsel ve çoğulcul sonuçlar doğurabilir.

  Erişimine yasak getirilen twitter’in sadece bireysel başvuruda bulunan şahıs için açılması teknik olarak mümkün değildir. Tabii ki twitere erişim yasağı toptan kaldırılacaktır.

  Şu anda hukuki varlığını yitirmiş olan Devlet Güvenlik Mahkemelerinde askeri yargıçların görev yapmalarını bireysel başvuru sonucunda yargı bağımsızlığına ve adil yargılanma hakkına aykırı bulan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi de bu kararını bireysel başvuru hakkını kullanan İbrahim İncal için vermiş olduğu halde bu karar da bütünsel ve çoğulcul sonuç doğurmuş ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin bu kararından sonra Devlet Güvenlik Mahkemeleri Yasasında değişiklik yapılarak askeri yargıçlar mahkeme heyetinden ve savcılık kadrolarından çıkarılmışlardır.

  Tayyip Bey bir hukukçu değilse de tek adam olarak idare etmeye kalkıştığı Türkiye Cumhuriyetinde var olan çok değerli hukukçulara sorarak bu gerçekleri pekala öğrenebilirdi ama onun niyeti üzüm yemek değil politik stratejisi gereği bağcı dövmektir.

  Tayyip Bey en iyi savunmanın taarruz bağırıp çağırmanın ve gerginlik yaratmanın ülkemizde prim yapan çok başarılı bir politika sanatı olduğunu tüm başarısızlıklarına partisine yönelik yolsuzluk ve rüşvet iddialarına rağmen sürekli kazandığı seçimlerle bizzat yaşayarak öğrenmiştir.

  Bu nedenle Tayyip Bey’i başarısını borçlu bulunduğu bu huyundan vazgeçirmek asla mümkün değildir.

  İLK KURŞUN

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  14 Nisan 2014

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Kendine göre öyle. Benim için yegane tek adam Atatürk'tür.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş