Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Arslan TEKİN | İlâhiyatçıların Vebali Ağır

  Bazı ilâhiyatçıların Ak Parti’nin fetvacısı olması insanlarımızı “Din bu olamaz!” isyanına getirmiştir. Başı çekenler Prof. Dr. Hayrettin Karaman çoğu bu zatın talebesi 110 ilâhiyatçı akademisyen ve tabiî Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ve etrafı...

  İslâm adına soyguna yolsuzluğa rüşvete nüfuz ticaretine dolaydan da olsa fetva verilebilir mi? Hırsızlıklar görmezden gelinerek “kardeşlik” ten dem vurulabilir mi? Korkarım bunlar Cumhurbaşkanlığı seçiminde de ortaya çıkacaklar; yolsuzluk rüşvet nüfuz ticaretinin ortasındaki kişi için fetva üzerine fetva vereceklerdir.

  Gerçek ilim sahibi ilâhiyatçılar Kur’ân ve Sünnet’e dayanarak dinin asıl manasını ortaya koymalı; bu 110 ilahiyatçının kişiye özel “din” yorumlarını teşhir etmelidirler.

  Şimdi bir ilâhiyatçı çıktı üstelik Diyanet’te vazifeli. Mektubunu az kısaltarak veriyorum:

  “Son zamanlarda ülkemizde yaşanan olaylar toplumun basiret bağlanmasıyla da izah edilebilir. Bundan ilâhiyatçılar da müstesna değildir.

  Arslan Bey helâl lokma İmam Gazzalî merhuma göre çok önemli ki haram vücut kimyasını bozmaktadır yani insan normal dışılığa yönelmektedir. Bunun için peygamberler kimseden para pul almamış miras bırakmamıştır.

  Âkil isimli kişi Hz. Ali Efendimizin üvey kardeşidir. Hz. Ali halife iken beytülmalden istekleri olmuş ama Halife kamu hakkı diyerek vermemiştir. Bu defa Âkil Şam Valisine gider ondan ister. Şam Valisi fazla fazla verir. Ne alan ’Bunu nereden neye göre veriyorsun’diye merak eder ne de veren korku duyar. Gün gelir Âkil bir harpte Şam Valisinin tarafında cenk eder karşı tarafta ise Halife Hz. Ali yani üvey kardeşi yani babasının oğlu...

  Şam Valisinin dolum dolum dağıttığı dönemlerde ‘Niye böyle yapıyorsun’ diye soran bir kişiye ‘Daha fazlasını elde etmek için dağıtıyorum’ sözü size bir şey çağrıştırıyor mu?!

  İslâm Yüce Allah’ın başkasının olmayacağını açıkladığı ’Mükemmelleştirdim’dediği din. Ama müntesiplerine bakıldığında iptidaîlik cehalet vahşet görülmüyor mu?

  Bahsettiğiniz 110 ilâhiyatçı da bütünün parçası. Malûm parça bütünün özelliğini taşır. Onun için tıpkı H. Karaman gibi bunlar otorite ve hakikî Müslüman falan öyle bir şey olamaz. Bilgi olarak şeytan insanlardan fazlasına sahiptir din diyanet alanında da ama şeytan bilmenin gereğinde uzaklaşmıştır onun için unvanlı falan diyerek kimseyi büyütmeyin... ’Kocakarı imanı’diye literatüre yerleşmiş ifade önemlidir.

  Halkımız ‘kocakarı imanı’na sahiptir; önder gördüğü 110 ilâhiyatçı H. Karaman ve saireye tâbi olduğu için yolunu ikinci defa şaşırmaktadır. İlki halkın da helâli arama noktasında isteksiz yetersiz olmasıdır. Hz. Peygamber Efendimiz müminlerin annesi Hz. Ayşe’ye İfk olayında şimdikilerin yaptığı gibi sağa sola insanları sürmedi cezalandırmadı Yüce Mevlâ’dan âyet bekledi.

  Namusuna uzanan durumu temkinle karşıladı soğukkanlılığını bırakmadı eşi belki alınmış bile olsa Yüce Allah’a sığındı; ta ki HAK ortaya çıksın. Ya şimdi? ‘Komplo iftira!’ diyorlar. Savcılarının TBMM’ye kadar getirdiği evrakı peşin peşin inkâr ediyorlar! Akıl tutulması basiret bağlanması işte bu!” (İsim mahfuz).


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  08.04.2014 00:00

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Dinin içine siyaset girince böyle olayların yaşanması çok normal.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş