Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Mehmet Bori | Her Tasfiye, Bir Kadrolaşma Operasyonudur

  TSK'nın yetişmiş kurmay kadrosu Ergenekon Balyoz Casusluk gibi davalarla AKP'nin onayı ve Cemaat'in "kumpas"larıyla tasfiye edildi. Unutmayın her tasfiye aslında bir kadrolaşma operasyonudur.

  Peki tasfiye edilenlerin yerine kimler geldi?

  Basit bir matematik hesabı yapalım. F tipi örgütün ilk üniversite hazırlık dershanesi 1978 yılında açıldı. Bu dershaneden yetişen bir genç Harp Okulu'na girecek olsa 1982 yılı mezunu olur. 1982 mezunu subayların en başarılıları şu an TSK'da korgeneral rütbesindedir. Yani TSK'da Korgeneral rütbesinde Cemaat elemanı vardır. Korgeneral ve tümgeneral gibi yüksek rütbelerdeki Cemaat elemanı tahminen çok azdır. Ancak rütbeler küçüldükçe sayı inanılmaz ölçüde artmaktadır.

  Bir başka matematik hesabı daha yapalım. Cemaat üyeleri çeşitli vesilelerle "Her kurumda %10 adamımız olsa bu bizim için yeter" demektedir. Çünkü bu %10 birlikte ve gizli hareket edip "kumpas"lar kurduğu için kurumdaki geri kalan %90'ı rahatlıkla bertaraf veya kontrol edebilmektedir.

  'Kumpas'ın sonucu

  Somut örnekle açıklayalım. "Kumpas" davalarda TSK'dan yaklaşık 500 kurmay subay tasfiye edildi. Bunların önemli bir kısmı generallik terfi sırasındaki albaylardı. Kesin rakamları bilemiyoruz ama bu tasfiye generallik bekleyen Cemaat'in %10 civarındaki kurmay albay oranını %50'lilerin üzerine çıkardı. Yani sizin anlayacağınız 2010 yılından itibaren generalliğe terfi eden subayların en az yarısı Cemaatçidir.

  Yine 2010 yılından itibaren "Kumpas" davalarda yargılanan generallerin Yüksek Askeri Şûra kararları ile emekliye sevk edildiği hesaba katıldığında Cemaat'in TSK'nın komuta kademesinde çok ciddi bir kadrolaşmaya sahip olduğu anlaşılacaktır.

  Bu duruma müdahale edilmezse komuta kademesindeki bu kadrolaşma alttan gelenlerin de önünü açarak en geç 8 sene içerisinde TSK'nın %100 Cemaat'in kontrolüne girmesiyle sonuçlanır. Bugün Erdoğan tasfiye ettiği polislerin yerine koyacak personel bulamıyor; arkadan gelenler de Cemaatçi. Yarın iktidarda hangi parti olursa olsun Genelkurmay Başkanı Kuvvet Komutanı yapacak Cemaatçi olmayan general bulamayacak.

  Bundan daha önemlisi darbe tehlikesi

  Gelişmeler Türkiye'nin uzun süreli koalisyonlara ve istikrarsızlığa gebe olduğunu gösteriyor. Bu süreçte Cemaatçi askerlere darbe yapma fırsatı doğabilir. Umarım olmaz ama olursa; vatandaş da her zaman olduğu gibi "askerler darbe yaptı bizi kurtardı" diye sevinir. Hep birlikte yeni bir Amerikan darbesini daha alkışlarız. Ya da daha kötüsü ordu bölünerek iç savaşa sürükleniriz.

  Erdoğan Yargı ve Polis eliyle yapılmaya çalışılan Cemaat darbesini şimdilik önlemiş gözüküyor. Ancak TSK içindeki Cemaat Cuntasının varlığı "Demokles'in kılıcı" gibi her iktidarın tepesinde sallanmaya devam edecek.

  Çözüm yolu

  TSK içindeki Cemaat varlığını polislerde yapıldığı gibi görev yeri değişikliği ve hatta elemanların önemli bir kısmını bir şekilde ordunun dışına atarak çözmek mümkün değildir. TSK'nın kaymak tabakası tasfiye olduğu ve geride yeterince kalifiye eleman kalmadığı için Cemaat artıkları kaldıkları yerden kadrolaşmalarına devam ederler.

  TSK içindeki Cemaat Cuntasını kontrol etmenin tek yolu "kumpas" davalarla hapislerde süründürülen günahsız subayların tekrar görev başına döndürülmesinden geçmektedir.  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  24 Ocak 2014 10:58


  ulusalkanal.com.tr

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Cemaati kökten nasıl çözeceğiz? Mümkün değil. Devletin içinde olmasa ki olmayacağını hiç sanmıyorum. Cemaate inanan salaklar var..


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş