Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Lightbulb Emin Çölaşan | Fethullahın Davaları

  Sevgili okuyucularım adına Fethullah denilen şahıs 1999 yılının Mart ayında Amerikaya gitmiş orada Pensilvanya eyaletine yerleşmişti.

  Aradan tam 15 yıl geçti.
  Hakkında açılmış bir dava ya da başlatılmış bir soruşturma yoktu. Amerikada yaşamasını gerektirecek herhangi bir neden de yoktu.

  Burada çeşitli zamanlarda bir sıralama yaptığımı anımsayacaksınız. Üstelik bu sıralamayı Tayyip-Fethullah kavgası çıkmadan önce yapmıştım.
  Türkiyeyi yöneten üç şahıs var.

  Ankara ve İstanbuldan dünya devi (!) Tayyip.
  Amerikadan Fethullah.

  İmralıdan Apo.

  Meclismiş hükümetmiş yargıymış hepsi palavra. Türkiyenin ve geleceğimizin sorumlusu bu üç şahıstır!

  İlk ikisi şimdilik kapıştı tiyatroyu izliyoruz. Üçüncüsü kişiliğini yitirdi artık dayılanmıyor. Af umuduyla bekliyor İmralıdan Tayyipe yağ çekiyor.

  * * *

  Geçenlerde İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığından bir tebligat aldım. Fethullah 27 Kasım 2013 tarihli yazım için beni savcılığa şikayet etmiş suç duyurusunda bulunmuş ve hakkımda ceza davası açılmasını istemiş. Dilekçede kendisinin Onur şeref ve saygınlığına saldırdığım belirtiliyor iftira suçu işlediğim iddia ediliyor.

  Yazımın başlığı
  O kaseti gördüm.

  Suç iddiasını avukatının dilekçesinden aynen aktarıyorum:

  Şikayet konusu yazı
  Tayyip takımı ile Fethullah takımı arasındaki dershane kavgası olanca hızıyla sürüyor. Taraflar birbirlerine olanca güçleriyle saldırıyor şeklinde başlamakta ve daha sonra Belden aşağı vuruşlar olacak mı şeklinde bir soruyla devam etmektedir.

  Bu sorudan sonra sayın başbakan ve çevresini ilgilendiren kayıtların görüntülerin hazırlandığı iddiasına yer verilmiştir.

  Yazının final bölümünde ise şüpheli (Emin Çölaşan) şöyle demektedir:
  Yukarıda ortamı size biraz olsun anlatmaya çalıştım. Gazeteye birkaç gün önce postayla gelen zarfın içinden bir kaset çıktı. Bize her gün bir sürü şey gelir. Mektuplar kitaplar ve başka şeyler.

  Kasetin üzerinde Falanca kişiyle ilgilidir lütfen izleyiniz diye bir not vardı. İster istemez izledik. Gözlerimle görmesem inanmazdım. Çok kısaca anlatıyorum.
  Türkiyede çok önemli birinin en yakını Ve yatak sahneleri.

  Kasetin ekinde ayrıca bilgi de veriliyor.
  Kadının ve erkeğin isimleri ve telefon numaraları.
  Kaseti izledik yapmamız gerekeni yaptık ve imha ettik.

  * * *

  Yazımda şikayetçi olduğu bölüm aynen böyle. Suç duyurusunda daha sonra şöyle diyor:

  Yazı okunduğunda ortalama bir okuyucu Fethullah Gülenin önemli insanlar hakkında yatak sahnelerini içeren kayıtlar yaptığını ve gazetecilere gönderdiğini algılayacaktır. Şüpheli kullandığı üslupla müvekkilimi kamuoyu nazarında suçlu gibi göstermektedir.

  Bu ifadelerle müvekkilim okuyuculara toplumun kendisinden nefret edeceği olumsuz bir kişilik olarak tanıtılmıştır. Müvekkilime kamuoyunun kuşku kin ve nefretle bakması amaçlanmıştır

  Şüphelinin cezalandırılması için hakkında kamu davası açılması

  * * *

  Savcılığa yazılı ifademi verdim ve savunmamda özetle şöyle dedim:
  Herhangi bir suç içermeyen gizli belge açıklanması insanların özel yaşamına tecavüz mevcut olmayan yazım hakkında Fethullah Gülenin hangi nedenle şikayetçi olduğunu anlayabilmiş değilim.

  Yazıda ne kendisinin ne de başka birinin adı ima yoluyla bile olsa geçmemiş tarafımdan herhangi bir suçlama yapılmamıştır.

  Yazının şikayetçi ile uzaktan yakından ilgisi yoktur. Ülkemizde gelişen siyasi olayların ve kavgaların değerlendirilmesidir. Sözü edilen konu iktidar partisiyle adına cemaat denilen kesim arasında açıktan yürütülmekte olan siyasi kavgadır. Dershane kavgası olarak başlamış karşılıklı dualar ve beddualar suçlamalar ve rüşvet iddialarıyla bakanların istifasıyla sürüp gitmiştir.

  Yazımda suç yoktur. Herhangi bir kimseye hakaret iftira kişilik haklarına saldırı yoktur

  * * *

  Sevgili okuyucularım olay aynen böyle. Hiç ilgisi olmayan hakaret ve iftira içermeyen kendisinin adının bile geçmediği bir yazımla ilgili olarak savcılığa suç duyurusunda bulunmuş! Hayali suç üretiyorlar.

  Savunmamı savcılık makamına verdim ve olayı unuttum.
  Önceki gün bir mahkeme tebligatı daha aldım. İstanbul 14. Asliye Hukuk Mahkemesinden geliyor.

  Aaaa Fethullah aynı yazı için bu kez 20.000 Törkiş lira tazminat istiyor.
  Şikayet dilekçesi yine aynı. Kelimesi kelimesine aynı.

  (Sizlerden istirhamım bizim gazetenin web sitesine girip 17 Kasım 2013 tarihli yazımı bir kez daha okumanızdır. Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ])

  * * *

  Adı Fethullah olan bu şahıs hiç ilgisiz bir biçimde kendisine hakaret ettiğim küçük düşürdüğüm iddiasıyla hakkımda savcılığa suç duyurusunda bulundu üstelik bir de tazminat davası açtı.

  Güzel!

  Peki ama onuruna böylesine düşkün olan Fethullah son zamanlarda gerek Tayyip ve gerekse öteki Tayyipgillerin kendisine ve cemaatine savurduğu inanılmaz hakaretler konusunda acaba ne yapacak?

  Peş peşe davalar açması gerekir acaba açacak mı?
  Çete Örgüt Darbeci Paralel devlet Haşhaşi Ahtapotun kolları Hain
  Onlar hakkında da savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu tazminat davaları açmış olduğunu herhalde en kısa zamanda açıklayacaktır.

  Görelim bakalım!
  Gözü korksun da bir daha hakkında rahatsız edici yazılar yazmasın diye Emin Çölaşana dava açması yetmez. Biz bunları çoook gördük korkmayız.

  * * *

  Hakkımda savcılığa suç duyurusunda bulundu ya!.. Başvurusunun ekinde bir de avukatına kendi imzasıyla verdiği genel vekaletname yer alıyor ve bakınız ilk cümlesi nasıl başlıyor:

  Yurt dışında geçici olarak ikamet ettiğimden Yurt dışında geçici olarak ikamet ediyormuş! Verdiği adres Pensilvanya!

  Aradan 15 yıl geçmiş Türkiyeye bir türlü gelmiyor gelemiyor yaşamını Amerikadaki görkemli villalarda çiftlik evlerinde sekreterleri makam şoförleri aşçıları uşakları ve öteki personeliyle birlikte sürdürüyor.

  Ne biçim bir geçici ikametmiş bu!
  Bakmayın siz şimdi kapışmış olduklarına Türkiyeyi Geçici ikametinden eski ortağı Tayyiple birlikte yıllarca yönetti.

  İlkokul mezunu vaiz Fethullah gerçekten de büyük işler başardı!
  Dünyada böyle ikinci bir örnek daha yok vallaha helal olsun!

  Ama kabahat onda değil devleti böyle birine teslim eden Abdullah-Tayyip vesairede.  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  18 Ocak 2014
  OkyanusunKalbi, Bunu Beğendi.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Fethullah’a hayret ediyorum. Tee Pensilvanya’lardan Türkiye’yi karıştırdığı yetmiyor yazarlarımızın yazdığı köşe yazılarından tut haberlere kadar hepsini takip ediyor. Nasıl başarıyor hayret ediyorum. Ben tek başıma burayı yönetmeye zaman bulamıyorum. O Türkiye’yi çorbaya döndürdü.. Nedir bunun sırrı çok merak ediyorum.

  İsmi geçen hakaret içerikli bir yazı olsaydı ne yapardı acaba? RTE’yle araları bozulması bu yönde iyi sayılır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş