Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Can
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Saygı Öztürk | “Arkadaşım, Gizli Tanık”

  “Ergenekon” “Balyoz” “Askeri Casusluk” gibi davalarda sahte belgeler dijital verilerin kullanıldığını geç de olsa ülkemizin Başbakanı da kabul ediyor. Olup bitenlerden Başbakan’ın önceden haberdar olmaması da mümkün değil.

  “Çete hain haşhaşi” suçlamalarıyla yolsuzluk hırsızlık rüşvet kara para olaylarını birbirine karıştırmayalım. Somut bulgularla olayı ortaya çıkarana kim olursa olsun helal olsun. Kimse yolsuzluğun rüşvetin arkasına bir takım bahanelerle sığınmasın hesap versin…

  Bolu Dağ ve Komando Tugayı’nın Güneydoğu’da bulunmadığı bir dönemde işlenen bazı cinayetlerin sorumluluğu şimdi o tugayın yetkililerinin üzerine yıkılmak isteniyor. Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Bahtiyar Aydın’ın şehit edilmesiyle ilgili dava da yine gizli tanık ifadeleriyle açıldı ve ilk duruşması dün yapıldı. Jandarma Alay Komutanı Eşref Hatipoğlu olay tarihinde üsteğmen rütbesinde olan Jandarma Albay Tünay Yanardağ hakkında cumhuriyet savcısı ağırlaştırılmış hapis cezaları istiyor.

  Nasıl bir komployla karşı karşıya olduğunu Eşref Hatipoğlu’nun cumhuriyet savcısına verdiği ifadeye dayanarak açıklamıştık. Emekliye ayrıldıktan sonra yurtdışında bir firmada çalışan emekli Albay Tünay Yanardağ dünkü duruşmaya mazeret gösterip katılmadı. O davanın Diyarbakır’da rahat yapılması da suçlanan kişilerin can güvenlikleri nedeniyle hayli zor.

  Filmlerde bile olmayacak sahne
  İki yabancı dil bilen askeri ataşelik yapmış devresinin birincisi kurmay subayın başına ordudan atılmış “gizli tanığın” sözleriyle neler getirildiğini Tünay Yanardağ’ın mektubundan okuyalım:

  “İddiaya göre; bir üsteğmen düşünün ki kurmay olma ihtirasıyla yanıp tutuşuyor. Albay ve üç generali kandırıp Lice’ye gelmesini sağlıyor. Bir sürü birliğin bulunduğu yerde güya kurmay olma yolunda engel olarak gördüğü (Rahmetli Şehit Bahtiyar Aydın Paşa benim amirim değil emir komuta bağlantımız yok sicil ve ceza verme yetkisi yok) bir generali şehit ediyor ya da ettiriyor. Aman Yarabbi bu ne hırs? Bu nasıl bir gözü dönmüşlük? 11 saat boyunca; birkaç Komando Bölüğü Özel Harekat Timleri İlçe Jandarma İlçe Emniyet Müdürlüğü ve bir Piyade Taburu ile çatışabiliyor. Ne mermisi bitiyor ne roketi ne de enerjisi. Bu senaryonun askeri açıdan izahının mümkün olmadığı gibi akılla da izahı mümkün değildir. Bu ancak aksiyon filmlerinde bile görülebilmesi çok zor olan uçuk bir sahnedir.

  Bu iddiayı ortaya atanın hedefi TSK mensupları ile komutanları arasında güvensizlik yaratma TSK mensupları ve kamuoyunun kafasında çeşitli soru işaretleri yaratma ‘Acaba doğru mu? Vay be meğer neler olmuş neler?’ düşüncesi oluşturma bu yönde toplumda TSK hakkında olumsuz algı oluşturmaya yönelik bir gayrettir.

  Gizli tanıklı yeni davalar yolda
  Tahayyül etmek zor değil. Şöyle ki: Televizyonlarda mahkemeler kurulacak kendini savcı ve hakim yerine koyanlar olaylar hakkında kararlar verecek üstlendikleri rolü oynayacaklar. Özetle önümüzdeki dönemde neye hizmet edeceği rahatlıkla anlaşılabilen bir algı operasyonu icra edilecek. Ne olur buna ‘dur’ denilsin.

  Aslında bu iddia generale suikast iddiası değil bölücü terör örgütünü aklama TSK’nın itibarsızlaştırılmasına devam iddiasıdır diye düşünüyorum. Şu anda ülkem TSK’ya yönelik itibar suikastının devamı ile karşı karşıyadır. Şimdi ikinci safhaya geçildiği anlaşılıyor. Benzeri davaların önümüzdeki dönemde peşi sıra geleceğini tahmin etmek zor değil. Kamuoyu bu kumpası yapanlar kim diye sormasın. Günümüzde komik bir soru olur. Ben uzayda yaşıyorum sahiden kim diye soran varsa o başka…

  O arkadaş beni çekip vursa…
  Kurmay olabilmemin önünde engel olduğu iddiasıyla komutanımıza tuzak kurduğum iddiasının sahibi Gizli Tanık “Ataç”ın kim olduğu ise iddianamenin 30’uncu sayfasında açıkça yazması nedeniyle kimliği açığa çıkmış durumda. Kendisi TSK’dan disiplinsizlik ve ahlaksızlık nedeniyle yüzbaşı rütbesindeyken atılmış düzgün bir aile yaşantısı olmayan eşi tarafından boşanmak suretiyle terk edilmiş 16 yaşındaki bir kız çocuğunu alıkoymaktan gözaltına alınmış fakat bu kızla evlenmek suretiyle suçtan kurtulmuş işsiz güçsüz kalmış askeri liseden beri arkadaşım olan (şimdi arkadaşım demeye dilim varmıyor) bir devre arkadaşımın olduğunu dikkate sunmak istiyorum.

  Çekip bana ateş etse bundan daha iyidir. İşin en acı tarafı da budur. Türkiye’de olup biten her şeyden haberdar olan ancak 17 yıl boyunca bunları yetkili makamlara bildirmeyip şimdi intikam alırcasına TSK mensupları aleyhinde senaryolar üfürmesi işin diğer bir ilginç tarafıdır. Gizli tanığın ağzının kurşundan daha tehlikeli olduğunu bilmeyenlere ve hala farkında olmayanlara duyurmuş olalım.”

  “Kumpas”ı “sahte belgelerle” insanların hayatının nasıl karartıldığını Başbakan da bildiğine göre cezaevinde tutulanların durumuna ne zaman çözüm bulacak? Yoksa onların yanına yeni askerlerin konulmasına seyirci mi kalınacak. Göreceğiz…


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  17 Ocak 2014

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Aslında bu iddia generale suikast iddiası değil bölücü terör örgütünü aklama TSK’nın itibarsızlaştırılmasına devam iddiasıdır diye düşünüyorum.
  Çok doğru. Artık bunun bilincinde olmalı herkes.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş