Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Can
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Hasan DEMİR | Gülenler ve Ağlayanlar!

  Siyasi hayatı boyunca mevcut düzenden “Müslüman’a zulmediyor” diye yakınan Başbakan Erdoğan kürsülerde hukukun evrensel değerlerinden bahseder “Şiir okudum beni hapse attılar” diye de gözyaşı dökerdi.

  Ve bu mevcut hali “12 Eylül Anayasası” der yerden yere vururdu.
  İktidar oldu eline güç geçti çok geç de olsa 2010’da bu sisteme bir ‘referandumla’ neşter attı ve bu neşterle HSYK’nın yapısını değiştirdi.

  “Darbecilere vesayetçilere değişime direnenlere karşı demokrasinin zaferi” diye övündüğü bu değişikliğe üç yıl sonra “Yargıyı bağımsız kılarak hata yapmışım” yani “Bağımsız yargıyı kendime bağlıyorum” demek isteyerek “neşter” değil “falçata” darbeleri indirmeye başladı.

  Çünkü yargı çevresinin “yolsuzluk” ve “usulsüzlük” girdabında boğulduğunu fotoğraflar “tape”lerle ortaya koymuş Bakanları koltuklarından etmiş çocuklarını da mahkûm ettirmişti.

  Az kalsın kendi oğlu Bilal efendi de sorguya çekilecekti ki Başbakan onu hemen kanatları altına aldı hukuktan savcıdan kaçırdı. Şu anda Bilal efendi “görüldüğü yerde tutuklanıp” hâkim karşısına götürülmesi gereken biri.

  Peki “görülemiyor” mu? Görülmesine görülüyor amma onun babası var Başbakan o da Başbakan’ın makam otosunda görünüyor sıkıysa “tutukla” sıkıysa “sorgula” da görelim!

  Yani Erdoğanlar artık hukuk tanımıyor. Küçüğü mahkeme celbine icabet etmiyor büyüğü mahkemenin aradığına “yardım” ve “yataklık” yapar görünüyor..

  Gelelim Sayın Gülen’e!

  ...

  Üç yıl önceki referandumda “(...) imkân olsa mezardakileri bile kaldırarak o referandumda ’evet’ oyu kullandırmak lâzım. Mezardakiler bile kalksın. Ben zannediyorum kalkarlar da...”
  noktasından “Ocağınıza ateş düşsün” çizgisine niye gelindi?

  ...

  İşin acı tarafı fillerin tepişmesi yüzünden çimenlerin ezilmesi asıl gözden kaçan bu..

  Şunu kabul edelim ki Türkiye “sermaye birikimi ve dağılımı çok yetersiz” bir ülke.

  Para ve şirketler yabancı ülkelerin acentesi konumunda olan ailelerin kontrolünde.

  Anadolu daha yeni yeni birikim sağlıyor fabrikalar kuruyor istihdam oluşturuyor. Kayseri’den Gaziantep’e Türkiye’nin her noktasında dünyaya açılan pek çok iş adamı var ve millet bunlarla övünüyor.


  Ve bu kişiler bir yandan çocuklar okusun diye Gülen ve cemaatine
  muhafazakârlar iktidar olsun diye de AKP’ye destek çıkan firmalar holdingler.

  Erdoğan tutmuş “Gülen’e yardım ediyorlar” diye bu holdinglerden bu şirketlerden hesap sormaya başlamışsa hem kendi ayağına hem Türk sanayisinin ayağına hem “iş iş” diye çırpınan işsiz gençlerin ayağına kurşun sıkmış olacak..

  Eğer Erdoğan “İktidarın yolsuzlukları ortaya çıkmasın” diye bu yola giderse bu tahribat “Büyük Orta Doğu Projesi Eş Başkanlığı” ve “Öcalan’a ‘sayın’ “kankalığı” ile yaptığı kötülüklere bedel bir başka kötülüğü “Nefsim! Nefsim!” diyerek bu millete yaşatacak...

  Yapılması gereken; Gülen ve cemaatinin devlet içinde devlet olmaktan vazgeçtiğini açıkça söylemesi ve bunda samimi olması Erdoğan’ın da nerede bir yolsuzluk varsa oğlu dâhil üzerine gidip hesap sormasıdır.

  Hukukun da Allah’ın da emri budur.
  Gelin görün ki bizim bu isteğimizin olması neredeyse imkânsız gözüküyor. Çünkü çamur eteği geçmiş boğaza çıkmış gibi...  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  14.01.2014
  OkyanusunKalbi, Bunu Beğendi.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Bilal Erdoğan’ın soruşturmaya gitmemesi ve yurt dışına kaçması yolsuzluk yaptığının kanıtıdır. Başbakan da hem kendi ismini hem de oğlunun ismini lekeliyor. Eğer gerçekten yolsuzlukları meydana çıkaracaksa önce bu olanlara hesap sorsun. Halka hakaret ederek diktatörlük yapmaya benzemez. Aklıma hep Münevver karabulut cinayetinde Cem Garipoğlu’nun babası tarafından yurt dışına yollanması geliyor. Zenginlik böyle bir şey olmalı..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş