Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Can
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Nihat Behram | Çamlıca Tepesi İnsanlığı Yardıma Çağırıyor

  ‘Ayakkabı’ 14 Aralık 2008’de sansasyonel bir biçimde siyaset sahnesine çıkmıştı. Daha doğrusu Bağdat’taki sahnede dönemin ABD Başkanı Bush konuşurken Muntezir El Zeydi adlı Iraklı gazetecinin fırlattığı ayakkabı tam isabet almasa da Bush’un ‘sahne starlığını’ foslatmıştı. Artık sahnede ayakkabı vardı! El Zeydi bu eylemi nedeniyle 3 yıla mahkûm olsa da 9 ay sonra serbest bırakıldığında “Ben bugün özgürüm ama işgalin üstünden 65 yıl geçmiş olmasına rağmen ülkem hâlâ esir; ABD hâlâ Irak’ta” demişti. Siyaset sahnesine çıkıp ‘silah’ olabileceğini kanıtlamasıyla ‘ayakkabı’ bütün dünyada ünlenmişti. Necef’te göstericiler ABD konvoyunu fırlattıkları ayakkabılarıyla protesto etmişti. Şiiler Zeydi’yi ‘kahraman’ ilan etmişti. ‘14 Aralık’ın ‘uluslararası ayakkabı günü’ olması için başvuranlar olmuştu.

  Bu olayın (3 gün gecikmeyle) 5. yıldönümünde bu kez ‘ayakkabı kutusu’ siyaset sahnesine çıktı! “Yağma Hasan’ın böreği”ne zula olarak! Zulanın patlamasıyla ayakkabı kutusu da ‘silah’ özelliği taşıyabileceğini kanıtladı. Öyle ki elinde ayakkabı kutusuyla gelen birini gören devlet yetkilisinin tüyleri diken diken oluyor. Elinde ayakkabı kutusu taşıyana ‘terörist’ gözüyle bakıyorlar. Halk ayakkabı kutusunun gizini merak ederken ‘zula’sı ayakkabı kutusu olan iktidar; soygunu hırsızlığı rüşveti yolsuzluğu yağmayı örtmek için akla hayale gelmedik her yola başvuruyor. Dinci yobazlar ve yalakaları ‘örtme - örtünme’ konusuna o kadar kafa yordular ki sonunda ‘örtü’ ellerine ayaklarına dolaştı. ‘Ayakkabı kutusu’nun üstündeki örtüyü açmaya çalışmak yandaş medyada “günah” muamelesi görüyor! Ayakkabı kutusu siyaset sahnesine çıkalı beri her kademeden iktidar yetkilisi ve her kademeden iktidar kürekçisi şaşkın! Dilleri dolaştı. Suçlunun kendini savunma içgüdüsü yalana gebedir. Yalansa itirafa gebedir. Eğer suçlu güç sahibiyse kurtulmak için gözdağı ve şiddet dahil her yola başvurur. Bugün olan odur: Yalan itiraf işportada; gözdağı ve şiddet dört nala! Devletin Bakanı “Rıza Sarraf’la aynı ortamda bile bulunmadık” diyor ertesi gün aynı masada yemek yerken fotoğrafları yayınlanıyor. Başbakan Danışmanı “İnsanoğlu yolsuzluk yapabilir hepimiz insanız!” diyor. Emniyet Müdürü görevden alınmasını “Takdir-i ilahi” diye açıklıyor. Medyadaki kürekçi “Keşke bakanların alabileceği rüşvet minimuma inebilse” diyor. Anayasa ‘prof’u olan Vekil “Yolsuzluklar son aylarda mı oldu kullanmak şimdi mi aklınıza geldi?” diyor. Eh suçluluk psikolojisinde ağız ve dil böyle dolaşır. Gerçeği örtmeye çalıştıkça açarsın! ‘Baş örtme’ uzmanlığı ‘dil örtmeye’ yetmiyor!

  ‘Ayakkabı kutusu’ açıldı açılalı; yolsuzluk rüşvet hırsızlık belgeleri saçıldı da saçıldı. İktidar ‘örtme’ çabasında; halk ise neyin ne olduğunu anlamaya çalışıyor! Neyin ne olduğunu bilenlerse halkı soygun düzenine karşı mücadeleye çağırıyor. İktidarın en diktacı örtme çabalarına rağmen yolsuzluk soygun dosyaları kamuoyuna yansıdı: “Etiler Polis Okulu Arazisi Sultanbeyli Maden Arazisi Kadıköy 3. İcra İflas Müdürlüğü Arazisi Mecidiyeköy Mahmutbey Metro Hattı 14 Termik Santral İhalesi Marmaray’da Büfe İhalesi Çanakkale Karayolu İhalesi İstanbul-Ankara Hızlı Tren Projesi Viranşehir - Kızıltepe Yol İhalesi…”

  Herkesin ortaya çıkmasını beklediği yolsuzluk konuları var benim beklediğim: Çamlıca Tepesi! Doğal çıplaklığıyla İstanbul’un eşsiz güzelliklerinden bu tepe Sit Kurulu ve mahkemenin ret kararına rağmen nasıl oldu da imara açıldı? Oraya İstanbul’un her tarafından görülecek ve kente ‘tepeden’ bakacak cami kondurmayı ne Osmanlı Padişahları düşünmüştü ne de dönemin mimarları. Çamlıca’nın imara açılması ve Çamlıca Tepesi’ne cami konusu tazeyken işin içinde ‘yağma ve yasa tanımazlık’ olduğu; “İktidarın depremde yıkılabilecek yapıları yeniden yapmak için çıkardığını belirttiği ‘Kentsel Dönüşüm Yasası‘nının rant yaratmak amaçlı olduğu bir kez daha belgelendi. Çamlıca Tepesi’ne yapılacak caminin altından çıkan AVM ve rezidans projesine imar izni belediyeler ve mahkemenin ret kararına karşın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verildi” diye basına yansıdı. Gürsel Tekin “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yargı kararını yok sayarak burayı imara açtı. Yargı kararında ‘Oranın imar planına açılması söz konusu bile olamaz’ deniyor ” diye açıkladı. İktidarsa bildiğini okudu: Çamlıca Tepesi’nin bağrı son hızla deşiliyor. Çığlığı insanlığı yardıma çağırıyor. Çamlıca Tepesi’nin imdadına koşmalıyız; geç kalmadan!

  ---------
  Walt Whitman: “Öbür dünyalarla uğraşmak aramızdaki kötülükleri düzeltmez bu dünyaya odaklanmak gerekli!”


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  01 Ocak 2014
  OkyanusunKalbi and Sürmenaj like this.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Koca bir oha diyeceğim olmayacak.
  Dünyanın 4 te 3’ü suysa Türkiye'nin 4 te 3ü de cami zaten. Ülkede camisizlik sorun mu sanki de Çamlıca’ya cami yapılacak? Camiler din ve ibadet adı altında insan haklarının ihlali için kullanılıp sömürülmekte… Mimar Sinan zamanında bile Çamlıca’ya cami yapılmamış. Demek mi bir bildiği varmış ki yapılmamış. Yeşil alanlar yeterince Avm dev binalar ve cami dolduruldu. Ayrıca İstanbul sembolüne kavuşuyor sloganıyla reklam yapılıyor. İstanbul’da sembol olacak bir sürü şeyi de hiçe sayıyorlar.. Yolsuzluklar bir şekilde telafi edilir doğanın dengesini bozarsanız doğa da sizden öfkesini alacaktır.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Camiyi ayakkabı kutularından çıkan paralarla mı yapacaklarmış?


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş